Çin malı telefon ekranları

Başlatan serdararikan, 05 Mart 2010, 22:39:33

Nedenler

Üst üste ikinci mesajı yazıyorum kusura bakmayın. Inıt kodlarında bir sorun olmadığını düşünüyorum. Aşağıda verdiğim kodlarla ekrana full renk basmaya çalışıyorum fakat ekranda tık yok. Sadece backlight yanıyor sonrasında hiçbir kıpırdanma yok. Yardımcı olursanız sevineceğim.

Düzenleme

long türden belirtmem gereken bir değişkeni int türünden belirttiğim için 3 gündür debeleniyorum sonunda çalıştırdım ortaya güzel bir görüntü çıktıktan sonra paylaşacağım başta init kodlarını vererek yardımcı olan arkadaşlar olmak üzere herkese teşekkür ederim. :)

Mucit23

Arkadaşlar Elimde TFT8K1277FPC-B1-E kodlu bir çin lcd si var. Datasheedi lazım elinde olan varmı yada nerede bulabilirim

Mujdat117

selam arkadaşlar benimde elimde üzerinde QTT2D8022-FPC-A-P YAZIYOR BAŞKADA BİŞİ YAZMIYOR 40 PİNLİ TFT ekran bitürlü pinzilimlerin gösteren bir döküman veya datasheet bulamadım nasıl çalıştırabilirm bu ekranı 2.8" üzerinde dokunmatik panelde var netten datashett bulurumdiye hevesle almıştım bulabildiğim tek şey aşağıdaki link
http://www.tradekey.com/product_view/id/1436347.htm
öneri ve yardımlarınız bekliyorum
Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

Burak B

@Mujdat117 TFT nin fpc sine ön ve arkalı birer foto çekip koyarsan pinoutlarını söyleyebilirim.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Mujdat117

http://b1112.hizliresim.com/s/g/13kgz.jpg[/img]]
cep telefonumla çektim umarım yeterince nettir yardımcı olursanız sevinirim.

Erol YILMAZ

bu cep telini foto çekiyor diye satıyorlar ya,

helal olsun... satana :)

muratdu

@Mujdat117
telefonun markasını öğrenebilir miyiz?

Mujdat117

NOKIA 5230 Hocam ben yaptım siz yapmayın :D

Burak B

Fotoları görmek istememin bir sebebi vardı. :) Bunlardan pek birşey görünmüyor doğrusu. Birde pinlerin adedini söylersen iyi olur.

Mujdat117

evet neyazikki pek bişi belli omuyo. pinlerin olduğu yerde 1-40 arası numara var sadece arka tarafında "QTT2D8022-FPC-A-R" yazıyor başkada bişi yazmıyor. daha profosyönel bir kamere bulabilirsem terar çeker yüklerim.

SERRO EFE

Arkadaşlar bu lcd ler için elinde çeşitli font dosyası olan paylaşabilirmi. Elimde standart 5x7 - 8x8 gibi fontlar var çok küçük kalıyorlar ekranda.. Yada font hazırlayabileceğim bi program önerisi. Tek tek uğraşmak istemiyorum.

aykut54

Elimde 3adet tft var;
1.samsung sgh700 ait  (en baştaki)
2.çin malı tft  iphone ait  (ortadaki)
3.MPEG4 sökülmüş tft  (en sağdaki, GEVV hocanın bir ara forum üyelerine vermiş olduğu tft)

resimdeki TFT'lerin pin bağlantılarını öğrenmek istiyorum. TFT Üzerinde herhangi bir yazı ya da TFT'ye ait bilgi yok.

Bu tft'leri kullanan biri varmı?

Burak B

Gerekli olanlar;
1 - Pin sayıları
2 - FPC'lerin ön ve arka yüksek çözünürlüklü taramaları.
3 - TFT'lerin ebatları. İnch olarak. Ayrıca en ve boy mm cinsinden.
4 - Mümkünse kontrol chiplerinin ebatları (Kumpas ile ölçülmeli önemli). Bu chipler hemen fpc ile ekranın birleştiği yerdeki ince aynamsı olan kabartıdır. Genelde UV ışıklardan korumak için üstü örtülü olur.

Bunları sağlayabilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

aykut54

@BYTEmaster hocam en baştaki samsung tft dün sizlerere ömür pinleri hava ile sökerken pinler elimde kaldı,TFT HURDAYA ayrıldı:)

ortadaki tft 40 pin ve tft arkasında TFT1P2199-E Y081031-A15  Yazıyor, Dediğiniz işlemleri yapamadım,

Burak B

Dediklerimi belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.  Ayrıca ölen samsung lcd nin chipi ölçebilirsen kontrolcüsünü belki belirleyebiliriz. Pinoutlarını zaten şemasından çıkarabiliriz.  Kullanılabilir birşeyse cep telcilerde satılıyordur. Samsung genelde kendi kontrolcülerini kullanır. Birde 3 numara @gevv in verdiği tftden kastın şu fotoğraf makinesi lcd si ise onun kontrol yöntemi diğerlerine göre çok farklı bilgin olsun.