nem sensör uygulaması

Başlatan abd34, 08 Mart 2010, 15:38:26

abd34

arkadaşlar merhaba, ben tekstilde kullanılan bir kurutma makinesine nem sensörü entegre etmek istiyorum. belli bir nem değerine ulaşıldığında otomatik olarak makinenin çalışmasının durdurulmasını sağlayacak sistemi uygun biçimde tamburlu kurutucuya entegre etmek istiyorum. elektronik konusunda çok bilgili değilim. bu konuda çalışmış veya bilgisi olan arkadaşların bilgilerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum.

mustafacan

Bu konularda tecrübeniz yok ise önünüze birçok sorun çıkacaktır. Aleti Endüstriyel alanda kullanacaksınız. Bence işin elektronik kısmını yaptırınız.
SHT11 ilede başlayabilirsiniz. iş o kadar zor değil. Ancak önünüze birçok engel çıkacaktır. Bunlardan başlıcası parazitler ve sensörlerdir.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

abd34

amacımız, tekstil ürünlerinin kurudugunda makineye stop verebilecek sistem. sistemin elektronik kısmını hizmet satın alarak yapmayı planlıyorum, sisteme entegrasyonunu firma olarak halledicez.ben böyle bir sistemin bileşenleri neler olur, handikaplar nelerdir, maliyet öngörülerinizi rica ediyorum.

mustafacan

nemi ölçmek istediğiniz ısı ve değişimleri kaç derece arasında olduğunu belirtirseniz arkadaşlar sensör ve tecrübe önerisinde bulunabilirler.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

tyildizak

Selamlar
Aşağıdaki linkte tam da bu iş için üretilen sensörler var, özellikle fs 91'i incelemenizi öneririm.

pleva sensors

fs 91 brochure