TI Mcu ve RF Semineri - EMPA

Başlatan Erol YILMAZ, 04 Mayıs 2010, 12:33:22

bymrz

Ankara'dan başka kimler katılıyor?

Erol YILMAZ

Evet beyler,,,
Bugünkü seminere kimler katıldı ?

yorumları alalım...

Erhan YILMAZ

Biz ordaydık. erkan614 ,f493 ve arslan74 isimli arakadaşlarla tanışma fırsatı bulduk. Seminerde gayet güzeldi.:)

z

Ne ictiniz, hangi kitleri satisa sundular, indirimli satisdan kasitlari neymis?

Empa, seminer sayfasini kaldirmis. Seminerin baslangic saati 9:00 mi yoksa 9:30 muydu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

erkan614

istanbuldaki saat 9:00 başlamıştı

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: bunalmis - 12 Mayıs 2010, 10:03:30
Ne ictiniz, hangi kitleri satisa sundular, indirimli satisdan kasitlari neymis?

Empa, seminer sayfasini kaldirmis. Seminerin baslangic saati 9:00 mi yoksa 9:30 muydu?

Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın.Açık büfede yedik bişeyler.:) Herhangi bi indirimli satış olmadı. Sadece seminer sonunda çekilişle bikaç tane kit hediye ettiler. Başlangıc saati olarak 9 yazılmıştı fakat trafik nedenli bir kaç personelin gelememesinden dolay 9:30da başlattılar semineri.

esensoy

indirimli satış olmadı ama bazı kitleri katılımcılara indirimli verileceği vardı slaytlarda
mesela o 49 dolarlık olan kit katılımcılara 25 dolara verilecek diye hatırlıyorum
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

z

Yani indirimli kit falan alamayacağız öylemi?

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: emresensoy - 12 Mayıs 2010, 20:59:32
indirimli satış olmadı ama bazı kitleri katılımcılara indirimli verileceği vardı slaytlarda
mesela o 49 dolarlık olan kit katılımcılara 25 dolara verilecek diye hatırlıyorum

49dolarlık geliştirme kiti olarak ez430 chronos saat geliştirme kitinden bahsediyorsan geçenlerde Ankaradaki seminerde katılanlara 25 dolara satılmış diye duydum. Bu seminerde zaten ellerinde olmadığını söylediler. Bi tane numune elden ele gezdirdiler.

erhanmete

cronoslar yalan oldu arrowun seminerinde 4 adet sipariş etmiştik indirimli diye sadece zorla bir tane gelebildi
gerisini bekliyoruz.

PROTECH_

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 12 Mayıs 2010, 21:36:05

49dolarlık geliştirme kiti olarak ez430 chronos saat geliştirme kitinden bahsediyorsan geçenlerde Ankaradaki seminerde katılanlara 25 dolara satılmış diye duydum. Bu seminerde zaten ellerinde olmadığını söylediler. Bi tane numune elden ele gezdirdiler.

sölemiştim hocam :) ti  semineri böle
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

z

Empa'nin Ankara seminerini oldukca guzel buldum. 

Eger Arm serisine gecmeyi dusunuyorsaniz kesinlikle Texas Arm Cortex M3 serisi (Stellaris) i incelemelisiniz. Ucuz kitlerle birlikte
derleyicilerinin de veriliyor olmasi onemli bir avantaj. Linux kosturmak icin Sitera ailesinin kullanildigi kartlar da cabasi.

C2000 serisinde de cok hoc gelismeler olmus. Texas sanki aklimdan gecenleri okumus ve hayal ettigim  Digital Signal Controlleri
benim icin uretmis.

Texas, tek cipin icine gomulu 32bitlik ana islemci ve floating point coprocessor yada CLA (control law accerelator) barindiran
Delphino ve Piccola ailesi ile tum rakiplerine meydan okumus.

Kafamin islemci secmekle mesgul oldugu bu donemde Empa'nin semineri bana ilac gibi geldi.

Seminer bitiminde sansli yaklasik 10 kisi guzel kit hediyelerini aldilar.

Empa yetkilileri 15...30 gun icerisinde talep edecegimiz kitleri getirip teslim edebileceklerini belirttiler.

Arm konusunda kit arayanlarin asagidaki linke gozatmalarini oneriririm.

http://focus.ti.com/mcu/docs/mculuminaryprodoverview.tsp?sectionId=95&tabId=2486&familyId=1755&DCMP=Luminary&HQS=Other+OT+stellaris

Fixxer

"Picproje" yazılı bir pankart vs. gibi bir şeyler aradım lakin bulamadım...

Öncelikle, Bilkent Otelin otopark sorunu ve saçma yönlendirmeleri yüzünden baya bir geç kaldım. Adamlar beni ısrarla "ilaç" firmasının seminerine sokmaya çalıştılar ama, başarılı olamadılar. Gördüğüm fıstık gibi  reprezantlar da yanıma kâr kaldı.. "Otelin gezmediğim yeri kalmadı" desem yeridir yani...

Neyse, gayet başarılı bir sunum ekibi ile gerçekleştirilmiş seminer olduğunu belirtmek istiyorum ve Empa'ya teşekkür ediyorum . Aralarda biraz sıkıldığımı itiraf etmekte de hiç bir sakınca görmüyorum. Çünkü, genel olarak datasheet'lerden yola çıkarak gerçekleştirilmiş bir seminerdi. oturup datasheetleri incelesen zaten tüm bu anlatılan bilgileri toparlayabilirsin. Arada elime bir türlü geçmeyen ve sanırım herkesin gördüğü saat kılıfı içindeki modül hem fiyat bakımından, hem de özelliklerinden dolayı çok hoşuma gitti.

Texas firmasının çok güzel bir grafik içerisinde yükseldiğini de görmüş oldum. Belirtilen özelliklerin kısa süre içerisinde çıkacağını bilmek de ağzımın suyunu akıttı ama, bir an durup düşünmeye başladım, "teknoloji dört nala koşuyor ve beni maymuna çeviriyor" desem yeridir. "Şuna başlayım" diyorum, yeni bir özellik çıkıyor, "şuna bir başlayım" diyorum yeni bir özellik çıkıyor ve "hepsini kullanalım, bunu da dahil edelim" derken sürmenajlık boyutuna giriyorum. Seçeneklerin çok olması seçim şansımı zorluyor yani. Hepsi çok güzeldi, hepsini yerim ben bunların, hepsini. :)

Kolay gelsin
...............................