Iki ayrı Delphi proje açmak

Başlatan bunalmis, 15 Mayıs 2010, 22:51:23

z

İki klasörde delphi projelerimiz olsun.

Ben her ikisini de açmak editlemek koşturmak istiyorum. Ancak şu anda mümkün değil. Delphide açık proje varken bir başka klasördeki delphi proje dosyası tıklanınca açık proje kapatılıyor ve yenisi açılıyor.

Bunun çözümü varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Delphide 2 farklı proje açamıyorsanız , iki frklı delphi açarsınız.

z

Sorun bu işte. İki delphi açamıyorum. Klasörlerden birinde 1.dpr diğerinde de 2.dpr olsun.

1.dpr yi tıklayınca delphi açılıyor ve içinde 1.dpr ile geliyor.

Şimdi 2.klasörde 2.dpr yi tıklayınca 2. bir delphinin açılmasını ve içinde 2.dpr gelmesini istiyorum.

Ama olmuyor ilk açılan delphi içindeki 1.dpr atılıyor 2.dpr açılıyor.

Klein

Delphi'yi klasördeki *.DPR dosyaya tıklayarak açmak yerine ,  program menüsünden iki delphi açıp , projeyi open menüsünden  açın.

z

orhanc

Delphi Project sekmesi var oradan açabilirisn muhtemelen
i'm doing nothing... Giddy Up  http://www.drorhan.com

Salih

sayın bunalmis hangi delphi sürümünü kullanıyorsun. Ben şu an delphi2007 kullanıyorum. Bu sürümde project manager diye bir kavram var. Bu manager içine istediğiniz delphi projelerini dahil ediyorsunuz. Ve artık proje grubu olarak saklayıp açabiliyorsunuz. Grup oluşrturduğunuzda aynı anda istediğiniz projeyi aktif duruma getirip run edebiliyorsunuz. Zaten bütün projeler açık durumda istediğinizin içinede bakabiliyorsunuz. Bu sürüme geçmenizi tavsiye ederim.

t2

Kendisi delphi 6 kullanıyor. Bahsettiğiniz sürüme de geçmez.

orhanc

Orijinal Delphi 6 mı kullanıyorsunuz? Neden üst sürümlere geçmiyorsunuz.

z

@Orhanc

Bunun nedenini de T2 versin.

t2

Dikkat cevap veriyorum: Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla, maceraya gerek yok. işimizi görelim yeter şeklinde düşünüyorsunuz gibi geldi. Hem ne demişler bildiğin yol en kestirme yoldur.  2 tane projeyi açabilmek için delphi 2010a veya 2007 ye geçilir mi?  Kafama göre sizin adınıza cevap yazdım. umarım kızmamışsınızdır.

orhanc

Alıntı yapılan: t2 - 16 Mayıs 2010, 14:02:06
Dikkat cevap veriyorum: Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla, maceraya gerek yok. işimizi görelim yeter şeklinde düşünüyorsunuz gibi geldi. Hem ne demişler bildiğin yol en kestirme yoldur.  2 tane projeyi açabilmek için delphi 2010a veya 2007 ye geçilir mi?  Kafama göre sizin adınıza cevap yazdım. umarım kızmamışsınızdır.

Maceralık birşeyi yokki. Eğer ki bir sürü component kullanmamışsanız delphiyi üst sürüme güncellemek gayet mantıklı hem özellik hem de hız olarak çok fark var. Ben 2010 kullanıyorum istediğim zaman .net bile yazabiliyorum.

t2

Kurulu duruyor ama kullanmıyorum. delphi 7 kullanıyorum. delphi 2010 kullanmam için yeterli sebep olmadı.  Hem bir sürü komponent de yüklü zaten. muhtemelen bunlar oraya uymayacak. Zaten bazılarını da denemiştim olmamıştı.  Ve  delphi 2010'un açılması bile uzun sürüyor.

XOR

Delphi6'da "Project Group" diye bir şey var (Menü-->New-->Other penceresinde "New" sekmesinde "Project Group"). Yeni bir "Project Group" ekleyip altına yeni yada mevcut projelerinizi ekleyebilirsiniz (Project Manager penceresinde sağ tuş "Add Existing Project").
2010'un compiler ve ide'si tartışmasız daha iyi, ancak sadece bu iş için geçmek gereksiz.
Kolay Gelsin.