nios server uygulaması

Başlatan yildirimhan, 20 Haziran 2010, 13:41:02

yildirimhan

Merhaba arkadaşlar , kolay gelsin.

Altera DE2_70 bordunu kullanıyorum. nios ide ile gelen simple socket server ve web server uygulamaları var.Yani alteranın kendi örnek uygulamaları. Bunları kartta deneyeyim dedim fakat derlediğimde her iki uygulamada da hata veriyor. Ptf olarak demo olarak gelen DE2_70_net deki .ptf yi gösterdim. Sistem.h a baktım  EXT_FLASH_BASE diye de bir tanımlama yok .

Bu hataları nasıl  giderebiliriz veya bunlara alternatif temel mantığını anlama açısından bunlardan başka server uygulaması olarak hangi uygulamalar denenebilir.

nios2 ide de derleme (build) işleminden gelen hatalar :

Web server uygulamasındaki hata :

error: `EXT_FLASH_BASE' undeclared (first use in this function)   web_server_0    network_utilities.c   line 225   
error: `EXT_FLASH_NAME' undeclared (first use in this function)   web_server_0   network_utilities.c   line 196   
error: `EXT_FLASH_NAME' undeclared (first use in this function)   web_server_0   network_utilities.c   line 346   
make: /cygdrive/c/altera/91sp2/nios2eds/components/altera_hal/build/gnu_rules.mk fork: Resource temporarily
make: /cygdrive/c/altera/91sp2/nios2eds/components/altera_hal/build/gnu_rules.mk fork: Resource temporarily

Simple socket server uygulamasındaki hata :

/cygdrive/c/altera/91sp2/ip/altera/nios2_ip/altera_nios2/HAL/src/alt_uncached_free.c error: `alt_u32' undeclared (first use in this function)      simple_socket_server_0_syslib   line 48   

/cygdrive/c/altera/91sp2/ip/altera/nios2_ip/altera_nios2/HAL/src/alt_uncached_free.c error: syntax error before "ptr"      simple_socket_server_0_syslib   line 48   

/cygdrive/c/altera/91sp2/ip/altera/nios2_ip/altera_nios2/HAL/src/alt_uncached_free.c sys/alt_cache.h: No such file or directory      simple_socket_server_0_syslib   line 31   

/cygdrive/c/altera/91sp2/nios2eds/components/micrium_uc_osii/UCOSII/inc/os_cfg.h sys/alt_alarm.h: No such file or directory      simple_socket_server_0   line 34   

make: /cygdrive/c/altera/91sp2/nios2eds/components/altera_hal/build/gnu_rules.mk fork: Resource temporarily unavailable      simple_socket_server_0_syslib   line 87   

laylaylom

merhaba,
hocam kusura bakmayın geç gördüm.altera nın bu tip örnek uygulamalarında her zaman hatalar çıkıyor bizde çalıştıramadık ama size  nioswiki de bulunan simple socket uygulamarına göz atmanızı öneririm.faydalı açıklamalar ve çalışan dosyalar var.yeterli bilgi birikiminiz varsa proje dosyalarında oynayarak kendi kitinize uyarlayabilirsiniz.. direk linl vermek isterdim ama sayfaya ulaşamıyorum.
alternatif olarak size uclinux kullanmanızı öneririm, niche stack ve ucos ile uğraşmaz, linux bilginiz varsa eğer direk çözüm üretebilirsiniz. iyi çalışamalar...