ilgilenenlere 2x62256(32kbyte x2) sram + pic18f452 kullanım

Başlatan ahmetu, 25 Şubat 2004, 01:40:39

ahmetu

bu tip bir projeye ihtiyacı olan varsa projeyi ccs kodu + isis

şeması ile birlikte http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP1/files/ahmet/ adresine upload ettim, ayrıca bu ram'i bulmak çok kolay eski hurda bilgisayar parçalarından temin edebilirsiniz

soket7(mmx) anakartların üzerinden isa33.6k - isa56k modemlerden hatta isa10 mbit ethernetlerin bile üzerinden çıkıyor bir kısmı smd bir kısmı dip kılıf. Birde hatırlatayım muadilleride iş görür

mesela N341256SJ / KM68V257CJ / UM61256AK / W24257AK / KM68257BP bacak bağlantıları birebir aynı.

Son cross referans listesi şöyle

NKK   

N341256SJ-15
Samsung    KM68V257CJ-15
Samsung    KM68257BP-20
Toshiba    TC5532K-20
Toshiba      TC555328P-20
UMC   

UM61256AK-15/20
Winbond    W24257AK-15
Paradigm    PDM1256S-20
Micron    MT502568-20
Motorola     MCM6206-20
Cypres       CY7C199-20
Alliance  

AS7C256-15/20
Writeback    61c328

ahmetu

projede küçük bir sorun vardı (CE ile ilgili) hallettim yenisini upload ettim, ayrıca devre sadece sanal ortamda kalmadı

03.03.2004 itibarı ile gerçek hayata da geçti sorunsuz çalışıyor. Karakter lcd yerine nokia 3310'un ekranını kullandım, herkese bu lcd'i tavsiye ederim gerçekten şahane fiyatı da makul piyasada iki

kalite mevcut biri 10.000.000 diğeri 12.000.000 TL ilkinin kontrastı biraz daha kısık ama fena değil diğerinin kontrast sorunu yok.

Eugene

Selam,
Ne zamandır unutuyorum, çok güzel bir proje.Teşekkürler  ;)

Eugene

simtik

Alıntı yapılan: "ahmetu"Karakter lcd yerine nokia 3310'un ekranını kullandım,

ya

dostum "ahmetu" bu telefon lcd lerinin ayak bağlantılarını nasıl buldun

ahmetu

mail adresine bir dosya gönderdim bir çok lcd için bağlantı var, yalnız bunun kadar önemli olan bir konuda lcd'nin içinde

nasıl bir controller olduğu ve controller'ın pdf dosyasının olup olmadığı nokia 3310'un lcd ekranında philips pcd8544 kullanılmış (bir çok ucuz nokia telefonda aynısı var sadece ekranı tutan

plastik kılıf değişik gerisi aynı ama fiyatları farklı) dökümanı ve örnek kodları internette vardı ben sadece kodları biraz modifiye ettim o kadar. Mesela http://www.microsyl.com/nokialcd/nokialcd.html

adresinde atmel avr ler için yapılmış bir kod vardı şu an bu kodu PIC ve CCS' ye uyarladım onu kullanıyorum.

simtik

ya dostum malesef senin mail ulaşmamış

simtik@mynet.com
simtik84@yahoo.com
simtik84@hotmail.com

adreslerinden birine yeniden gönderebilmen mümkün mü?

ahmetu

ok. işi garantiye aldım hepsine gönderdim. :D

JohnF

A1018 lcdlerini kullanmayı düşünmüştüm bir ara böyle bir işe girişen var mı? Lcdlerle ilgili dosyayı bana da yollayabilir

misiniz? johnf_solid@yahoo.com

ahmetu

meğersem A1018'i kullanmak daha kolaymış :idea:  cihaz I2C, 3310 ekranında CS,D/C,RESET gibi fazladan pinler var ve

bunları idare etmek için pic'den bacak (bit) ayırmak gerekiyordu, malum bir bit, bir bittir :D  bu arada pinoutları sana da gönderdim.

JohnF

Teşekkürler, a1018' e eğilelim bakalım  :D .

Red

ahmetu
bendeki proteus versiyonu daha eski oldugu icin acamadim, acaba devre semalarini jpg. veya gif gibi bir formatta

verebilir misiniz

ahmetu

Red,

dosyaların içine section file ları ekleyerek tekrar upload ettim, isisde boş bir

proje açtıktan sonra import section'dan ??????.sec dosyasını seçerek projeyi sendeki isis'de açabilirsin.

simtik

dostum ancak bugün nete girmeye fırsat bulabildim  
dosya niçin çok sağol çalışmalarında başarılar dilerim

Red

cok tesekkkurler,
sec ile sema geldi, problem yok