seri portlu laptop arıyorum.

Başlatan erhanmete, 27 Temmuz 2010, 18:30:15

erhanmete

sanırım endüstriyel loptoplarda var ama satan bir yer bulamadım.
bilen gören varmı ?

stlg

usb rs232 ceviriciler isini gormuyormu
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

nurim

Alıntı yapılan: erhanmete - 27 Temmuz 2010, 18:30:15
sanırım endüstriyel loptoplarda var ama satan bir yer bulamadım.
bilen gören varmı ?

Çeviriciyi satın almak istersen .....

Fikir edinmek...kendin yapmak istersen....
Burayı incele

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

erhanmete

maalesef çeviriciler sorun çıkarıyor. ve süreklide lazım oluyor.

AST

Dell D620 almıştım geçen sene yazıcıoğlundan.Dell d610, d620, d630 ve bu serinin eski  modelleri satılıyordu.

malpaslan1979

1-Toshiba Tecra serisinde var.
2-PCMCIA yuvasına takılan dönüştürücüler de problemsiz işe yarıyor diye biliyorum.
3-Monster marka laptoplarda da vardı bir yıl kadar önce devamı geldimi bilmiyorum.

Saygılarımla....

KAZIMUGUR

Gittigidiyor da , P4 ve P M lerin hepsinde oluyor.
200-800TL arası pek çok çeşit bulunabiliyor.

ground

2 seneyi aşkındır Tecra S5 kullanıyorum.
Çok memnunum. Nazar değmesin hiçbir sorun yaşamadım.

Multimedya olanakları iyi olmasa da tam bir iş makinası. Seriportu da sıkıntısız kullandım. Kısadevre korumalı usb ve seriportu olması mükemmel. Bu özelliği sayesinde birçok işte kurtarmıştır beni.

Vista işletim sistemi ve XP Pro downgrade özelliği de var..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

tayyar

Alıntı yapılan: malpaslan1979 - 28 Temmuz 2010, 10:27:08
1-Toshiba Tecra serisinde var.
2-PCMCIA yuvasına takılan dönüştürücüler de problemsiz işe yarıyor diye biliyorum.
3-Monster marka laptoplarda da vardı bir yıl kadar önce devamı geldimi bilmiyorum.

Saygılarımla....

Fabrikadaki makinelerin motor sürücülerine ve plc lere program atmak için bizde pcmci kartları kullanıyoruz hiç bir laptopta seri port yok.

Ayrıca şunuda belirteyim bir zamanlar seri portu var olan laptoplu bir arkadaşın laptopunu alarak JDM pic programlayıcıyı bağladım ve programlama yapamadım

extra bilgi: elimde masa üstü pc için seri port çoğullana kartı var onlardaki seri portlarda jdm çalıştırmıyor. direk ana kartın üzerindeki seri portlar çalışıyor.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

malpaslan1979

Ebay`de gezerken bu ürüne denk geldim adı "1 port RS-232 Parallel ExpressCard Oxford OxPCIe952"

Bende expresscard  yuvası için dönüştürücüler almıştım ve laptopuma taktım tanıttım fakat aygıt yöneticisinden baktığımda ürün usb dönüştürücü gibi görünüyordu birçok kişinin beğenerek bahsettiği manhattan marka kartta bile aynı durumu yaşadım aşağıdaki internet sitesinden de göreceğiniz üzere kullanılan işlemci özelliğinin sonucu olarak ilgili portlar doğrudan com port ve paralel port olarak görülüyor. Seri portlu laptop alınırken yada express card dönüştürücü arayanlara yardımcı olur umarım.

Sadece paralel port yada comport olan modelleride var ama bu ürün bir taşla iki kuş anlamına geliyor.

http://cgi.ebay.com/1-port-RS-232-Parallel-ExpressCard-Oxford-OxPCIe952-/160499204671?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PCMCIACards&hash=item255e7f823f

Saygılarımla.