HV9910(led driver) hesaplamaları için yardım rica ediyorum

Başlatan zenze, 25 Ağustos 2010, 19:19:13

zenze

Hv9910 kullanarak nette gördüğüm 220 v ac rms girişli bir devre yapmıştım. Şimdi de bilgi sayfalarını kullanarak hesaplamalarını yapıp kurduğum devrede hv9910 sizlere ömür oldu, bulduğum değerleri kontrol edebilecek bir arkadaş var mı ? Ben birçok defa kontrol ettim ama uygulama kötü oldu. Değerler giriş nominal 220 v ac rms, akım 350 ma, 8 seri power led için çıkış 26,4 v

Bobib 2,5 mH yaklaşık
Kondansatör 6,2 uF yaklaşık
100khz içn 264 k
Rsense 0,588 Ohm olarak hesaplayıp kullandım fakat entegre arızalandı birkaç led le beraber.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Devre bilgi sayfasındaki standart devredir.

alikoz

kardeş 2 temel hata yapıyorsun
1-duty cycle çok düşük dolayısıyla devre frekansını düşürmelisin yani 600k civarında bir direnç seç
2 giriş kondansatörün çok düşük 22mikrof dene
3-çıkış bobinin yeterli olacaktır.ref dirnci 0.62 olarak değiştirmende fayda var

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

alikoz

Dosyanın şifresini verirsen bir incelemek isterim ben değerlerimi elle hesaplıyorum ve tek chiple 150w a kadar sürebiliyorum

teknikelektronikci

yeni üye odlugunuz icin sanirsam bilmiyorsunuz dosya picproje.4shared.com a uplaod edildi ve sifresi www.picproje.org dur
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

alikoz

Teşekkürler.Ben web üzerinden programı buldum inceledim ancak birçok eksiklik var ana devrede, bunlardan biri çıkış gerilimi ayar direnci yok fet gate direk sürülmüş,hv9910 vdd  dc baradan direk alınmış bu simülasyon ile amatör devreler ve 24volta kadar çıkışı olan devreler başarılı olabilir.Daha yüksek güçler için 9910 üzerinde ve fet üzerinde ızgara yapabilirsin.Sonuç olarak şebeke ile çalışıyorsan hv 9910 un beslemesini makul bir gerilimde sabitle fet gate akımını düzenle çıkış gerilim değerin 40v üzerindeyse gerilim referansı yarat sens ucunda yap vede en önemlisi sens ucunda oluşacak parazitleri filtrele
Kolay gelsin.

zenze

aslında alikoz bu söylediğin eklemelerin de olduğu bir örnek yayınlasanda incelesek diyorum ?