ampülü bitmiş projeksiyon aleti

Başlatan anl_ozrmn, 31 Ağustos 2010, 15:15:40

anl_ozrmn

elimde bitane projeksiyon aleti var ampülü bitti onun yerine eş deger bişey kullana bilirmiyim yardımcı olabilirseniz sevinirim

mustafacan

Gerekli modifiyeleri yaptıktan sonra Xenon ampül deneyelirsin. Sadece ampül fiyatı 15-20 ytl...
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

anl_ozrmn

bu konuyu birazdaha açabilirmisiniz modifiye derken neyi kasdediyosunuz

peko

El yapımı projeksiyon ( EYP ) diye google aratırsanız detaylara ulaşabilirsiniz.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

mustafacan

xenon ampülün şekili, projeksiyon ampülünden değişiktir.  ampülü yerine oturtmakla alakalı değişimden bahsetmiştim..

anl_ozrmn

mustafacan

6500K kullanın ve bakın eskisi gibi oluyormu?   :-))

anl_ozrmn

senin dedigin ampül 150 lira fln bunu çalıştırmak icinde bi modüle ihtiyacım var galiba.. bide bu sistemi deniyen varmı aranızda ..

mustafacan

ampülü 20 liradır. tek ampül.  birdebalastını alırsın 30 liraya sana gelir 50 liraya
arık her 8000 saatte lamban bittiğindede sadece 20 lira maliyetin olur. Hepsi bu.

ancak ben çifli setalacam derseniz 80-90 lira gibi fiyatlar var.yani 2 balast 2 ampül  yedek olsun baabında.

volkanolcer

Millet ben denedim oldu gayette başarılı oldu üstelik .. hatta 50watt led ile yaptım 30 tl ye mal oldu xenonda iyi oldu ama ışığı odaklamak biraz sıkıntı eğer projeksiyonun kasasını delmek istemiyorsanız ledi tavsiye ederim bu arada projeksiyonun optikuplörünü kandırmanız ve lamba kapağı sivicini kısa devre etmeniz gerekiyor.

tekosis

Bölümde bir tane ölü projeksiyon var. Dediğiniz gibi led ile denemek istiyorum. Volkan Bey siz hangi led ürünü kullandınız acaba?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Recep METE

Arkadaşlar yaptınız çalışmanın resimleri ni koyar mısınız? Nasıl yaptınız gormek istiyorum. Teşekkürler.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

erkan614

bir ara bemde böyle bir cihaz modifiye etsem diye düşündüm sonra bozuk projeksyon olmadığından vazgeçtim

tekosis

Volkan Beyin ilk mesajıymış. ikincisini bekliyoruz :)
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

maodon

projeksiyon balastları çok pahalı ledle yapıcam  65000k led zor bulunuyor yapanlar konuyu açsa iyi olur.