PIC18F2550 USB HID Controller 6xKey 1x16(2x16) LCD-Display IRDA Kizilötesi

Başlatan xricix, 06 Eylül 2010, 23:00:13

umberto

Xricix Hocam MEsleginiz nedir bilmiyorum fakat her mesajınızda bu 40 euroyu vurgulamanızı anlamış değilim. Almanayda 40 euro diyerek burda da tasarlayacak arkadaşların 100 euroya yapmalarını sağlayamazsınız. Ne demişler Halep ordaysa arşın burda..

Burda bütün arkadaşlar iyi niyet çercevesinde sizin hobinizi tamamlayabilmek için çeşitli öneriler sunuyorlar. Siz hem "kek bütün kalsın hemde karnım doysun" istiyorsunuz.

Eğer birisi böyle projeyi daha önce kendisi için yaptıysa , yada elinde buna benzer proje varsa 1 2 saatlik bir çalışma ile sizin istediğiniz hale getirebielcek düzeyde ise 100 150 euroya yapabilir. aksi taktirde sizin bu aradığınız özellikleri karşılayan projeyi bu fiyatlara kimse yapmaz.Bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Elimde 18f2550 pic var demişsiniz. Bu pic piyasada 10 lira. yani çok muhim bişey değil. Sizin elinizde şu an bir nal var, geriye kaldı 3 nallı bir at...

Umarım anlatabilmişimdir..
Saygılarımla

xricix

umberto usta iste tam o kismi bende anliyamiyorum 40 euro ya pic le bir verir iken zaman asamasina mi ugrayipda burda taa 3000 tl ye kadar biciliyor ?

hani eskiden izine gitigimizde carsida satici konusmamizdan anlardi yabanci oldugumuzu kafasina göre de bicerdi fiyati ....

... burasida mi almanci gördüde kafasina göre biciyor ?

muhittin_kaplan

Hok Hocam ondan değil yanlız 100avro ya  yapan bulamazsınız. sıfırdan bir proje zor o fiyata. herşeyden önemlisi zaman.
benim onu yapmaya yeteneğim ve kod bilgim altyapım var ama elimdeki işe ara verip bunun için çalışmalıyım.
düşünürseniz dışarda herhangi bir iş için "tek bir fiyat" 1000 tl derken 1000 adetine 1500 diyor. sebep kalıp vs. arge yani.

Veli B.

Her projenin bir bedeli vardır. Bu bedel her daim müşteri tarafından karşılanmaz, bazen ticaret yapmak isteyen kişi der ki" Ben böyle bir ürün yapsam ve buna da 5000€ deger biçsem ve bu üründen tanesi 10€ dan 1000 tane satsam yeter".
Sizin Alman bu mantığı kullanmış. Siz 1000 müşterinin yerine geçmek istiyorsunuz, bu durumda 1000 değilse bile belirli bir sayıda müşterinin bedelini ödemeniz gerekir.

xricix

usta tamam bosverin ben 1 tanenin pesindeyim fazlasinin degil ama haklisiniz  dedigim gibi is yeri üretim ci felan degilim