IOS uygulaması geliştirmek

Başlatan bunalmis, 15 Eylül 2010, 17:17:41

z

IOS uygulaması geliştirmek için illaki MAC makina mı gerekiyor?

Evet ise

MAC PC vs yerine iPad üzerinde IOS uygulaması geliştirilebiliyormu?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

chailuck

Alıntı yapılan: bunalmis - 15 Eylül 2010, 17:17:41
IOS uygulaması geliştirmek için illaki MAC makina mı gerekiyor?

Evet ise

MAC PC vs yerine iPad üzerinde IOS uygulaması geliştirilebiliyormu?

yok abi olur mu ? demeyi isterdim ama ( konunun tam bilgini olmamakla beraber ) geçenlerde bende artıık başka os lar kullanayım dedim.
geliştirmeyi istediğim bir yazılım vardı, tablet pcler için şu apple'n yenı mınıbooku varya imac sanırım neyse, biz gps modulu kullanıp akıllı ev otomasyonu ıcın deneyelım dedık yenı yazılımı pc içinde küçük boyutlu bir msn live uygulaması var görünce ohaaa dedik bizde kullanalım ama sizin dediğiniz ifade ios yani onunla yapılmış ve sadece apple'n ürünlerinde kullanılabiliyormuş.
ha sorunuza gelince ios yazılım geliştirmek için sanırım illa mac gerekmiyor. uygulaması için mac gerekiyor.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

teknikelektronikci

bunalmis hocam

ios derken iphone veya ipad ler icin uygulama mi gelistirmek istiyorsunuz ? eger öyleyse normal pc de calisiyor ama lisansli free olani yok(mac icinde aynisi gecerli)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

fatihinanc

Hocam geçenlerde bir arkadaşım birşeyler yazmıştı ipad ve iphone da sorunsuz çalışıyordu.
MAC WMware ile sanal olarak kurulabiliyor.Oradan da uygulamasını yapmıştı zaten.

http://www.seyfullahkilic.com/my-first-iphone-application

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

z

Nette gezinirken iPad işletim sisteminin IOS olduğunu  ve  Apple sitesinde de IOS SDK olduğunu görünce nedir ne değildir diye gözatmak için PC ye indirdim.

Dosyayı kaydettiğimde dosyanın hiç tanıdık olmayan bir uzantıda olduğunu gördüm.

Ardından da burada sorumu sordum. 3Gb uzunluğundaki bu dosya exe, yada sıkıştırılmış zip vari bir dosya olmadığına göre MAC a özgü bir işletme dosyasıdır diye düşündüm.

Eğer PC üzerinde iPad için uygulama yazılı geliştirme imkanı varsa boş zamanlarımda uğraşmak isterim.

Yok, eğer apple makinelere uygulama programları geliştirmek için illaki mac makine sahibi olmak şart ise durum kötü.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com