Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

wireless network

Başlatan bunalmis, 20 Eylül 2010, 10:09:48

z

Laptopda wireless özelliği var fakat internete kablo ile bağlıyım.

Bu taptopı kullanarak wireless cihazları inernete sokabiirmiyim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Cep telefonları  için wifi router  isminde program oluyor. 3g ile aldığımız interneti wifi üzerinden diğer PClere yayabiliyoruz.  Laptop için de  olması lazım. Yani sadece  program ile yapılabilir.

http://www.techquark.com/2009/01/configure-laptop-as-wifi-router.html

SpeedyX

Hocam sanırım wireless ağ kurup "ağdakilerle interneti paylaş" kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.

Alıntı yapılan: KIRIKDOKTOR - 20 Eylül 2010, 11:45:11
efendim bende de aynı problem var acaba ne yapabilirim...
Yorulmamanız için tüm konulara aynı mesajı yazan bir script uydurabiliriz, ne dersiniz? :)

t2

Yanıtla düğmesi yerine 5-10 tane preset butonu olacak
1 - efendim bende de aynı problem var acaba ne yapabilirim...
2- Sağol :)
3- Emeğine sağlık ;D
5- Reklamyapmak yasak
6-  Burada ödev yapılmaz.
8- Hangi aşamadasın bildir, ona göre yardım edelim
9-

Ama bu arkadaş insan olmayabilir. Kendileri forumlara otomatik mesaj gönderen bir scripte benziyor. Yakında reklam atarsa şaşmamak gerek. 

chailuck

Ortak o bende de oldu bi çözüm sunan olursa sevinirim
:D
:D
neyse :D

bunalmış hocam özeldem mesaj atıyorum size.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

chailuck

bunalmış hocam aldığım haberlere göre,
öncelikle wifi kartının desteklemesi lazımmış bunu, ayrıca teorik olarakta bilgisayarı ağ geçidi olarak tanımlarsak olabilirmiş.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

z

İstediğim olay anladığım kadarıyla kullanmakta olduğum laptopda yapılamıyor.

Bunun için makinada iki tane lan çipinin olması gerekiyor. Mevcut makinada tek lan var  ve bunun önünde wireless ve lan connektoru arasında seçim yapan elektronik komutator var.

Dolayısı ile makina herhangi bir anda ya kabloya yada wireless a bağlı oluyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mercury

@bunalmis bildiğim kadarıyla bu işe Ad Hoc deniliyor ethernet kartından aldığınız interneti wifi kartıyla paylaştırabilirsiniz.Kablosuz modemimiz yandığı zaman ben böyle kurmuştum ev ağını.Xp kullanıyorsanız yapması biraz daha uğraştırır windows 7 de çok daha kolaylaştırılmış.

radmili

Merhaba arkadaşlar,
Windows 7 için,
İlkönce internete bağlanan bir virtual ağ kurun,
Sağ alt köşedeki ağ simgesine tıklayın, "Open Network and Sharing Center" e tıklayın, gelen ekranda "Set up a new connection or network" e tıklayın, gelen ekranın en alt kısmında "computer to computer network" a tıklayın, next deyin gelen ekranda ağın ismini koyun eğer isterseniz şifre koyun, next deyin ağınız kurulacak.

Diğer bilgisayarlardan verdiğiniz isimde kablosuz ağ göreceksiniz oradan bağlanıp daha sonra gelişmiş seçeneklerden bu bilgisayar internete başka bilgisayardan bağlanır seçeneğinizi seçerseniz. interneti wireless üzerinden dağıtmış olursunuz.

Windows XP de de hemen hemen aynı
aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.webonur.net/bilgisayarlar-arasi-wireless-kablosuz-ag-kurmak/316
Acelem olduğu için biraz detaysız oldu kusura bakmayın...