Elektronikçinin kol saati (ez430 chronos)

Başlatan Erhan YILMAZ, 21 Eylül 2010, 23:02:18

zamzam23

bence bu saat oyle her zmn takılıp gezilecek bi sat degıl. zaten tipi de bişiye benzemıyor. evde projeden projeye zevkıne takılır.

X-Fi

Hocam bence üzerinde ti olması ve özelliklerine bakıcak olursak tipinin pek bi önemi yok. :)

Alınabilir ve heryerdede kullanılır herkezin kendi tercihi.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

pisisik44

Ben de bekliyorum. İstanbul'da imiş kargo. Bakalım ne zaman elimize ulaşacak? :)
"Hikmet mü'minin yitik malıdır. Nerede bulursa alsın."  Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)

SiVRiSiNEK

Alıntı yapılan: Tagli - 03 Aralık 2010, 12:03:18
Saçma bir soru olacak ama yine de sormadan edemeyeceğim: Saatin kayışının kalitesi nasıl? Çünkü benim gözlemlediğim kadarıyla plastik kayışların yaklaşık 3-4 sene ömürleri var. Zamanında (2004'te) baya da para bayılarak MP3 çalan bir saat almıştım. Çok sık kullanmadım ama kayışı koptu. Oldukça özel tipte olduğundan (USB kablosu kayışla aynı yerden çıkıyor ve fişi kayışın içine gömülüyor) değiştirmem de mümkün olmadı, çekmecenin birinde duruyor öyle.

kayış ile kasa tek parça değiştirme durumu yok, zaten amaç saat değil meraklılarını teksas çiplerine alıştırmak diye düşünüyorum
ama saat olarakta problemsiz kullanılır bence, 2-3 sene dayansa yeter zaten

pisisik44

Benim saat de geçen cuma elime ulaştı, fakat bir hafta oldu hala saatle uğraşamadım. :)

Kayış konusunda ise şunu söyleyebilirim: Gayet kaliteli ve spor, bileği iyi kavrayan şekilde yapılmış.

30 Kasım'da Arrow Türkiye'nin hazırladığı seminerde birisi saatin üzerinde "Texas Instruments" yazısı ve amblemi yerine başka bir şey konulamaz mı diye sormuştu. Yetkili kişi ise saatin kasasını Almanya'da bir şirketin hazırladığını ve istenirse onlarla iletişime geçip bilgi alınabileceğini söylediler. Bu da benden bir not olsun istedim. :)
"Hikmet mü'minin yitik malıdır. Nerede bulursa alsın."  Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)

t2

Su geçirmezlik özelliği var mı? Yoksa, bu saat  kullanmak için değildir

muuzoo

Alıntı yapılan: t2 - 10 Aralık 2010, 11:47:38
Su geçirmezlik özelliği var mı? Yoksa, bu saat  kullanmak için değildir

Su geçirmezlik özelliği var.

Alıntı YapIs my Chronos waterproof?
Yes, it is 30m waterproof. This indicates that it resists splashes and rain. However, it cannot be used
while taking a shower, swimming, diving, surfing, snorkeling or any other water sports. Set the watch
before exposing it to excessive water. Pressing the buttons in water or heavy rainstorms may cause
water to enter the watch.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

ArGeMaNiA

eZ430-Chronos-433 için stokta yok diyor.Beklemeli mi diğerlerinden birini mi almalı?
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

muuzoo

Bana teslimat tarihi olarak ayın 17 sini verdiler. Ben de beklemedeyim.

ArGeMaNiA

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

yxsdf

Selamlar, biraz önce tesadüfen TI eStore'da 433 mhz olan modelin stokta olduğunu gördüm, hemen sipariş verdim. Muhtemelen çabuk tükenecek :) Bilginize, herkese iyi akşamlar...
www.yxsdf.com © 2014

muuzoo

bahri

gümrükte sıkıntı çıkmaması açısından 433 Mhz vermek iyidir bence.915 sorun çıkmaz belki ama sonuçta türkiyede yasal bi frekans değil.

ArGeMaNiA

S.a
Bu saati edinen arkadaşlar..
Saat hangi kargo şirketi ile elinize geçti..
Sıkıntı yaşadınız mı?

ErsinErce

Fedex, hiç sorun çıkmadan direk kapınıza geliyor, ürün stokta var ise 1 hafta içinde elinizde oluyor