Elektronikçinin kol saati (ez430 chronos)

Başlatan Erhan YILMAZ, 21 Eylül 2010, 23:02:18

zamzam23

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: fatihinanc - 21 Eylül 2010, 23:57:00
Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 21 Eylül 2010, 23:34:22
Hocam dediğiniz gibi 8bitlik ürünleri pek özellikli değil muhtemelen maliyeti ve güç tüketimini düşürmek içindir.

yok hocam tüm modeller 16 bit zaten de güç tüketimi en ucuzlarında bile çok iyi...
bir de şe hoşuma gitti 14 ayaklı bir çipte en az 10 GPIO var. bunların herbiri harici kesmeye gidebiliyor...
donanım olarak çok üstünler. İçerisindeki clock modülü vs. gayet kullanışlı. ama dediğimiz gibi eksiği de yok değil...

Hepsi 16 bitmi ben o 512 bytelıkları 8 bit sanıyordum. :) kusuru bakma yanlış söyledim.

fatihinanc

evet hepsi 16 bit. az önce emin olmak için yeniden baktım. hatta 512 byte rom ve 128 byte ram olan modelleri 16 bit bir mcu ya geçmek için en ekonomik yöntem olarak sunuluyor...

Bu arada video müthiş işin içine RF girince nedense hep heyeceanlanıyorum... ;)
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

fatihinanc

Evet zaten büyük çaplı bir uygulamada ARM hem güç tüketimi yönünden hem de hız yönünden çok daha iyi olacaktır.
Ben kendimce PIC ile kıyasladığımda birkaç özellik hariç daha iyi buluyorum msp leri...
Yani şimdilik amacım orta düzeyde msp430 kullanmak.PIC ile yapabileceğim çoğu projeyi yapıp bir de taşınabilir olması benim için avantaj gibi...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

rck8942

Elektroniker für Betriebstechnik

Sepiroth

bende bu saatten var hatta 3 arkadasta var, acayip birsey cidden, beraberinde her turlu driver, ornek vb. bir suru sey geliyor. 2-3hafta once oturup sardiydim ama iste isten fazla vakit kalmayinca kolumda takildi kaldi:) topluca alim yapilcaksa ikinciyi alirim, karsilikli konusturmak adina eglenceli oluyor:)
Either you feel it, or not...

subram

bu ne güzel birşey böyle :D  Site yönetimi elini taşın altına koyup bir organizasyon yaparsa bende almak istiyorum.  Yönetimin konuya el atması ve açıklaması iyi olur!
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

fatihinanc

Benim bu kiti almaya niyetim var ama yarın arrow ile görüşmeden birşey diyemem.
Eğer arrowla toplu alım için anlaşabilirsem birşeyler yaparım. Buradan almak isteyen arkadaşlara duyururum.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: fatihinanc - 22 Eylül 2010, 20:03:28
Benim bu kiti almaya niyetim var ama yarın arrow ile görüşmeden birşey diyemem.
Eğer arrowla toplu alım için anlaşabilirsem birşeyler yaparım. Buradan almak isteyen arkadaşlara duyururum.

Tamam hocam haberlerini bekliyoruz erkan614 hocamda fiyat alacaktı bi yerden en uygun hangi ise ordan alalım.

fatihinanc

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 22 Eylül 2010, 20:05:16
Tamam hocam haberlerini bekliyoruz erkan614 hocamda fiyat alacaktı bi yerden en uygun hangi ise ordan alalım.

Evet. Aslında ben erkan614 hocamı bekledim ama ondan cevap gelmeyince yazayım bari dedim.
Sorarız, dediğiniz gibi hangisi uygunsa oradan alırız.

fatihinanc

Arkadaşlar dün konuşmuştuk yeni aklıma geldi.
Firmayı aradım ellerinde hiç olmadığını söylediler.
Pazartesi stoklar, fiyat ve geleceği tarih hakkında kesin bilgi aldıktan sonra buraya yazarım.
Eğer almaya niyetli olanlar varsa yeni konu üzerinden "alım yapılacak" diye ilan ederiz.
Uygun mudur?

Elektroemre

Bence uygundur hocam. Bu kiti almaya niyetliyim. Uygun sayıya ulaşıp inşallah bunun içinde organizasyon yapılır.
Bu başlık geçici mesajlarda her an silinip gidebilir o yüzden yeni bir başlıktan devam edersek daha güzel olur.

İyi çalışmalar....

muuzoo

Bende bu kitten edinmek istiyorum. Dediğiniz şekilde uygun olur.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

X-Fi

durum netleşirse bende varım bu kit diğerlerinden daha farklı ve eğlenceli gibi :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

fatihinanc

tamam o zaman pazartesi konuşup sonucu buraya yazarım.