Hangi web tarayıcı daha güvenli,Daha hızlı....

Başlatan aykut54, 01 Ekim 2010, 23:24:46

aykut54

Merhaba
Burdaki tarayıcılardan hangisi daha güvenli ve hızlıdır

İnternet explorer, Mozilla, Google Chrome

serdararikan

tuggy

sürekli güncelleyerek bir windows sürümü kullanıyorsanız bence tartışmasız ie

t2

Sürekli güncelleme ağır külfet. her oturum açtığında 150-200Mb bazen kafasına göre 500Mb güncelleme çıkarır. durma yükle.

çok fena birşeydir. windowsu kurar kurmaz güncelleme iptal edilmelidir. Zaten güncellemenin neredeyse hiç faydası olmaz hep soruna yola açar.  2sene kadar önce bilgisayarı yeni aldığımda full güncellemiştim. Nesi güncellendi hiç anlamadım. bekli güncellemeseydim daha iyiydi. abuk subuk işler. şikayetin yoksa neden güncelleyesin ki?

firefoxun yaptığı güncellemeye inanıyorum o yüzden onu güncelliyorum. ama internet explorer güncellenecekse kesin bir pislik yapacak demektir.  yada bir önceki pisliğini temizleyecek yenisini ekleyecektir.

gevv

Alıntı yapılan: t2 - 01 Ekim 2010, 23:48:51
windowsu kurar kurmaz güncelleme iptal edilmelidir.

+

firefox iyidir zaten ieye ilham veren tarayıcıdır

X-Fi

kanıtlanmış en hızlı tarayıcı opera ancak her zaman hız önemli değil en çok tercih edilen tarayıcı firefox eklentileri çok geniş güncelleştirmeleri başarılı 3 senedir hiç değiştirmedim baya iyi yol aldı.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

pcb

Google Chrome kullanıyorum son aylarda hiç sorun çıkarmıyor oldukça da hızlı

JKramer

Alıntı yapılan: serdararikan - 01 Ekim 2010, 23:28:00
opera
Her şeyi bırakın, sadece mouse gestures'a alıştıktan sonra başka tarayıcı kullanmak mümkün değil :).

Kurulu programlara bakıyorum da yıllar geçtikçe bazıları hep değişmiş:

Winamp-->Foobar
Winzip-->Winrar-->7zip
Bsplayer-->KMplayer
Nero-->Ashampoo
Adobe reader-->Foxit reader

...gibi. Ama Opera-->Opera :D.

tayyar

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Tagli

Genelde Firefox kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarıma denemek için Chrome yükledim ama Foxit Reader ile entegre olamaması sinir bozucu, çünkü sık sık internette PDF açmam gerekiyor ve bunların ayrı bir pencerede açılmaları hoşuma gitmiyor.
Gökçe Tağlıoğlu

H@S@N

valla önceleri mozilla kullanıyordum.ınternet explorer çok yavaş geliyordu.şimdi windows7 de internet explorer8 i kullanıyorum.mozilladan aşağı kalır yanı yok.bi google crome yükleyim dedim.o hepsinden hızlı gibi.pc orta hızlı ise  google crome u kullan.ama hızlı ise ister internet explorer olsun, ister mozilla olsun isterse de google crome olsun.pek bişey farketmiyor. :)
satılık STM32F4-Discovery kit...

MC_Skywalker

Firefox.

ie den firefox a geçtim. sadece şirket maillerini web üzerinde kontrol için ie 9 beta kullanıyorum. firefox tan önce ie de bayağı bir popup reklamı ile karşılaşıyordum. firefoxa geçtimde bu oran 10 da 3e indi.

ByTEK

burada herkes kendi kullandığını ve alıştığını söyleyecektir.. Ben 3 tarayıcı kullanıyorum.. İe,chrome,firefox

ie : sürekli güncelleme yapıyor bazı sayfalarda hatalar çıkartıyor..
firefox : güzel bir tarayıcı arada kullanıyorum..
chrome : sadece ve hızlı .. nette sörf yapmanın temeli üzerine kurulmuş.. bazı eklenti sorunları olmasa daha bir güzel olur..

Bence zevk meselesi..hepsini dene ona göre kendince kararını ver..

Kolay gelsin..

modernherakles

herkesten farklıyım demek için değil okumakta kolaylık sağladığı için safari diyorum iphone kullananlar pek hoşlanmasada safari özellikle v3 önceki versiyonlar hem sade hemde hepsinden hızlı bu yüzden firefox ve safari kullanıyorum. (firefoxa safari eklentisi ekleyerek) yad direk safari özellikle mavi yüklenme çubuğu şirin.

ama aynen önceki posttaki gibi zevk meselesi bu, ancak denemeyen varsa tavsiye ederim.
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius