Hangi web tarayıcı daha güvenli,Daha hızlı....

Başlatan aykut54, 01 Ekim 2010, 23:24:46

pwm.c

ben bu internet tarayıcılarının hepsini denedim hatta ie9 betayı bile yükledim.

resimdede gördüğünüz gibi bilgisayarımda öne çıkan 5 tarayıcıyı hala kullanmaktayım.
her yönden en iyisi firefox diyebilirim ve en çok bunu kullanırım ama dierleride gün geçtikce gelişmekteler. tarayıcınızın her istediğinizi yapmasını istiyorsanız tercihiniz firefox olsun, eğer çok hızlı bişey arıyorsanız ozaman opera kullanın.
eğer ie den vazgeşemiyorum diyorsanız benim yaptığım gibi firefox a vista aero temasını kurup kullanın ve hiç bir fark göremeyeceksiniz  :)
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

zakbay

Mozilla Firefox
Kullanımı rahat alıştıktan sonra bırakmak istemiyor insan.
Tek dostum çalışmak...

erkan614

tamamen alışkanlık meselesi
opera daha hızlı chrome da ona yaklaşır
fakat tabiki optimum performans istiyorsanız firefox bende onu kullanıyorum
hatta geçen sene askerdeyken her çarşı iznimde gittiğim her internet kafede önce firefox kuruyordum (aslında 3 senedir hangi pc başına oturursam ona firiefox kurup sahibini de azarlıyorum "yuh hala ie kullanılırmı bak firefox yükedim bundansonra bunu kullan"diye

rercan

mozilla bende kasıyor hd3300 ekran kartım ve amd x 240 işlmcim 2 gb ram var . ancak google chrome cok güzel açılıyor. birçok sayfayı aynı anda. çok iyi bence . epeydir mozilal kullanırdım. sanırım flash yüzünden cok sorunlu oldu. ekran kartım yetersiz geliyor olabilir.

Burak B

Firefox
Ayrıca 64 Bit firefox çok hızlı ancak Flash sorun ie v.s. de olduğu gibi.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Tagli

Gökçe Tağlıoğlu

Burak B

64 Bit flash mevcut değil. En azından son baktığımda böyleydi.

Düzeltiyorum an itibariyle betası mevcuttur. Firefox 64 biti denemenizi tavsiye ederim. Artık flash desteğide olduğuna göre hızı farkedeceksiniz. :)

64 bit firefox için
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/nightly/latest-mozilla-central/

64 bit Flash için
http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

frkcn

dün exp. den mozillaya geçiş yaptım hız inanılmaz ölçüde farkedilir boyutta kesinlikle mozilla firefox
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

erkan614

Alıntı yapılan: JKramer - 02 Ekim 2010, 09:36:59
Alıntı yapılan: serdararikan - 01 Ekim 2010, 23:28:00
opera
Her şeyi bırakın, sadece mouse gestures'a alıştıktan sonra başka tarayıcı kullanmak mümkün değil :).

Kurulu programlara bakıyorum da yıllar geçtikçe bazıları hep değişmiş:

Winamp-->Foobar
Winzip-->Winrar-->7zip
Bsplayer-->KMplayer
Nero-->Ashampoo
Adobe reader-->Foxit reader

...gibi. Ama Opera-->Opera :D.

foxit reader de firefox üzerinden pdf görüntüleyemiyorum

JKramer

Firefox kullanmıyorum ama Preferences-->Internet--> Display PDF in browser seçeneğinin seçili olup olmadığına bir bakın.

t2

Analyzer

Selam,

Firefox'un eklenti desteği iyi, Chrome'un hızı iyi. Ben firefox'a hala alışamadım. Ama chrome'u kurar kurmaz sıkıntısız ve çok hızlı biçimde kullanıyorum.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

emesut

Yaklaşık 5 yıldır firefox kullanıyorum ve cok memnunum.
Bazen ie kullanmam gerekiyor. İlk açılması sonrasında sayfalar arası geçiş bana cok yavaş geliyor.
Güvenlik bakımından da Firefox'a güveniyorum..
Şu anda Versiyon4.0b6 kullanıyorum hiç bir sorun yok.
Mozilla Firefox tavsiyemdir aykutum..

Cetinal

safari  kullanıcıya hitap eden arayüzü çok başarılı .... hem ie  de sol allta hep sarı renkli ünlem sayfada hata falan ikaz veriyor

ama firefox da ve safaride bu hatayla karşılaşmıyorum genelde....

ie  muallak genelde ..... safari ve firefox  kesin sonuç ya direk hata yata  başarı :D