Artan Atmel (Atmega) Fiyatları

Başlatan Elektroemre, 09 Ekim 2010, 00:23:28

Sepiroth

selamlar, atmel icin atmega128 yada at90can128 kullanilabilinir aslinda, ben at90can kullaniyorum, cok feci de memnunum:):) hemen hemen tum cevre birimleri de var, ama pic kullanilarak bisi yapilacaksa pic32 fln daha iyi olmaz mi diye de dusunuyorum:)
Either you feel it, or not...

aykut54

Az önce karaköyden geldim bulunmaz hint kumaşı mübarek atmega8....16...v.b. piyasada artık kalmamış çoğu firma 20gün sonra geleceğini söyledi. Ne diyelim hayırlı olsun............
Elektronik malzeme getiren firmaları hayırlı haberlerini bekleriz

İyi çalışmalar.

rf

Dorukan Store online satış sitesine ATmega8 nezaman getireceksiniz diye yazdım cevap olarak.

Sipariş vermek istediklerinde çok uzun teslim süreleri geliyormuş o nedenle getiremiyorlarmış.

Dediler...

Bildiğim kadarıyla 5-6 ay önce bu sitede 3.5TL'ye satılıyormuş bu işlemci şimdi ATmega32 ile aynı fiyat 10-11TL ...

(Yinede memnunum ATMEL'e geçtiğimden.)
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

serdararikan

hız ve donanım olarak Atmel PIC'deb birkaç gömlek üstün fakat piyasada bulunmaması çok sıkıntılı.

aykut54

xmega serisini deneyen oldumu forumda acaba?

rf

Yada şöyle sorsak;

XMEGA'yı parekende olarak türkiye içi internet üzerinden yada bi firmadan alabilen oldumu?
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

iyildirim

Yaklaşık 1 yıla yakın bir zaman önce Farnell'den almak istemiştim, Farnell temsilcisi firma Türkiye'ye satışının yasaklı olduğunu bildirmişti. Başka bir high end boardda da digikey de aynı durum başıma geldi.

Murat Mert

Alıntı yapılan: iyildirim - 14 Kasım 2010, 00:13:24
Yaklaşık 1 yıla yakın bir zaman önce Farnell'den almak istemiştim, Farnell temsilcisi firma Türkiye'ye satışının yasaklı olduğunu bildirmişti. Başka bir high end boardda da digikey de aynı durum başıma geldi.

S.A.
Yasaklımı ? :S

Adamlar Türkiyeyi hiç sevmiyor anlaşılan. Düşmanlıklarını sezdirmeden belli ediyorlar yazık.
mert07

iyildirim

İşin ilginci ileride denerim diye iki farklı (AT32UC3A, UC3B) 32 bitlik Atmel istemiştim. Onlarda sorun çıkmadı.

zakbay

Alıntı yapılan: mert07 - 14 Kasım 2010, 15:39:04
Adamlar Türkiyeyi hiç sevmiyor anlaşılan. Düşmanlıklarını sezdirmeden belli ediyorlar yazık.
Buna hiç kızmamak lazım.
Kendi teknolojimizi, kendi işlemcilerimizi üretebiliyormuyuz?
Kendi ürettiğimiz işlemciler için sadece TÜRKÇE derleyicimiz mi var? 
İşlemcilerimiz için TÜRKÇE püf noktalarını rahatça görebileceğimiz DATASHEET! lerimiz mi var?

Bugün Türkiye ye PIC - ATMEL satmasalar ne yapacağız
Tek dostum çalışmak...

yucelcem

zakbay

Derleyici den kastım derleyici + yardım dosyası . Yüzeysel olarak okusam da püf noktalarını kaçırdığımı düşünüyorum.
Yugoslavyanın bile (işlemci üretmese de ) derleyicisi vs. bir sürü ürünü var.
www.mikroe.com

Tek dostum çalışmak...

yucelcem

kim takar derleyiciyi turkiyede, burası basbakanın eliyle baget tavuk yemesini gunlerce tartısmıs bir ulke =)

Murat Mert

Alıntı yapılan: zakbay - 15 Kasım 2010, 12:59:29
Alıntı yapılan: mert07 - 14 Kasım 2010, 15:39:04
Buna hiç kızmamak lazım.
Kendi teknolojimizi, kendi işlemcilerimizi üretebiliyormuyuz?
Kendi ürettiğimiz işlemciler için sadece TÜRKÇE derleyicimiz mi var? 
İşlemcilerimiz için TÜRKÇE püf noktalarını rahatça görebileceğimiz DATASHEET! lerimiz mi var?

Bugün Türkiye ye PIC - ATMEL satmasalar ne yapacağız

kendilerimi yapıyor madein p.r.c
mert07

mcn

bu CPU TURKEY yarışmasına bu şekilde bir kategori konulsa,derleyicisi,dili, tamamen Türk üretimi ve Türkçe olan bir işlemci tasarımı?Mutlaka katılanlar olacaktır.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...