fotografımızı LCD ekranına cizmek

Başlatan ericadams, 01 Kasım 2010, 22:25:40

justice_for_all

peki hangi pici kullanmayi dusunuyosun resmin boyutlari nekadar ayrica...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

ericadams

walla hocam benimde fazla bi fikrim yok deneye deneye bulmayı düsünüyorum.. X-fi arkadasın verdiği program ile not defterinde hex kodlarını aldım ama benim hex dosyasına ihtiyacım var. ccs c de kodları compile ediyorum ama hex dosyası elde edemiyorum bu konuda bilgisi olan var mı. Bide ben bunu c de yazmam lazm x-fi bu direkt bana hex kodu veriyo bu konuda ne düşünüyosun :D
ama bu şekilde de yinede denicem :) yardımcı olursanız sevinirim

cetinkaya

LCD studio adli programi bul indir onunla ilgili bir cok yazi okumustum.

justice_for_all

arkadasim o zaten senin yardimci dosyan bi main dosyan olmasi gerek asil kodlarin oldugu onu yapmadan derleyemezsin ok..
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

justice_for_all

eger fotonun boyutu buyukse buyuk hafizali bir pic kullanmani tavsiye ederim yano 16f84a 16f628a filansa proteusda degister onlarin hafizasi yetmez...

ofdan

Aşağıdaki linkten faydalanabilirsin ekrana örnek resim çizilmiş.Güzel bir kaynak olmuş.   ;)

http://harmankaya.org/yazi-301-18F452-Ile-Grafik-LCD-glcd-Surme.html

ericadams

@ofdan cok saol aga sorunumu bu çözebilir. :D

@justıce_for_all arkadasım tmm mesela c de yazdım kodları diyelim ama hexi nasıl kullanıcam.ikisi bir arada kullanılır mı.Bu konuda hicbir fikrim yok amatörüm biraz.

ericadams

edited

X-Fi

grafik lcd üzerinde hiç durmadım TFT ekran kullandım hepsinin mantığı aynı olsa gerek satır tarama ile ekrana veri pixel pixel geliyor grafik lcd de renk kavramı olmadığı için işler dahada sadeleşip hızlanacaktır. 16f877 yeterli olur tek tonlu resim için örnekleride var. proteusta nokia eski telefonların grafik lcd similasyonları olacaktı onlar için hazır kodlarda var internette ancak c üzerine belli bi seviyeye geldikten sonra yapabilirsin öncelikle çalıştığın program dilini tanımakla meşgul ol internetten örnek kodlar bularak projeni çalıştırıp anlamaya çalış kolay gelsin.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

justice_for_all

arkadasim hexe cevirdin mi proteusda pice cift tiklayinca gelen menude hexi yukleme yeri var ordan yukleyip calistirabilirsin...

ericadams

proteusta hex dosyasını yuklersın benım bildigim.. bu dosya degil..

justice_for_all

bende onu anlatiyorum ya compiler ile c dosyalarini hexe cevirmen gerek

ericadams

yardımlarınız icin cok tesekkur ederım arkadaslar yapmayı basardım en sonunda. şimdi bi tek saat ve tarih eklemek kaldı cok saolun..

satilla

glcd ise hiç bir zorlugu yok
glcd resim basma ayz google'a resim cevirici program indir glcd için
sonra kendi fotonu paintte tek renk olark cıkart düzenlemelerini yap 128*64 yap oranları
char adında bi dizi değikene kopyala olsn bitsin

ericadams

bilgim olmadıgı icin nasıl yapabilecegimi bilmiyodum aga.neyseki hallettim saolasın