IR sensör denemesine başlarken sorun..

Başlatan solidus, 10 Kasım 2010, 09:10:05

justice_for_all

http://www.4shared.com/file/F8FqluU8/demo.html  bu linke bikac degisiklik yapip yenisini yukledim arkadasim simdi potu  oynattigim zaman degisik ledler yaniyor...

calisiyormu bi bak bakalim...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

solidus

İlk mesajdaki adresini verdiğim sitede vardı şema...
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

justice_for_all

tamam semayi gordum ona gore degisiklik yaptim baktin mi linke devre calisiyomu die baktin mi...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

solidus

Evet potu oynattıkça her kanaldan birer lamba yanıyor. Çok teşekkürler.. Fakat simülasyon anında bir takım hatalar veriyor.
"[PIC18]PC=0x0922. ADC conversion clock period(2e-07) violates the minimum required TAD time."
"[PIC18]PC=0x0496. Processor has been reset by watchdog timer expiring at time 2.304000" gibi.. Devrenin asıl amacı bir IR sensörden alınan bilgiye göre Portc.0 a bağlı bir servomotoru kumanda ederek 25-30 cm'lik bir alanı taramak ve taranan alan bilgisini de LED'lerden kurulan bir ekrana yansıtmak. Ekran derken çok basit şekilde tasarlanmış.. Ledlerin yandığını görünce servo motor bağlayayım dedim fakat servo motorda hiç hareket yok..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

justice_for_all

arkadasim kodunda WDT aciktir ondandir program kesilmiyosa uyarida olabilir o...

solidus

Bulamadım WDT yi nereden OFF yapabilirim ?

justice_for_all

kodunda
#include <p18f452.h>
#include <timers.h>
#include <delays.h>
#include <adc.h>
#include <stdlib.h>

bu satirlardan sonra
#pragma config OSC=HS,WDT=OFF,CP0=OFF,CP1=OFF,CP2=OFF,CP3=OFF
#pragma config PWRT=OFF,BOR=OFF,DEBUG=OFF,LVP=OFF

eklemeyi yapcaksin arkadasim...