Dokuman hazırlamak için program

Başlatan bunalmis, 15 Kasım 2010, 14:15:38

z

Pdf tarzında tarzında bir dokuman yazmak istiyorum.

Yazım aşamasında kolayca edit edilebilmeli, herşeyden önce herhangi bir satırdan bir başka sayfaya link verilebilmeli. Link tıklandığında ilgili sayfanın ilgili başlığına uçulabilmeli.

En son aşamada bu dokuman pdf haline getirilebilmeli.

Butip işler için program varmı?

Word bu iş için kullanılabilirmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

zakbay

Hocam pdf döküman hazırlamak için acrobat writer kullanıyorum. 
Önce word de belgeyi hazırlıyorsunuz. Yazdır penceresinden adobe pdf yi seçtikten sonra pdf dosyanız hazırlanıyor. pdf dosyada da sol tarafı acrobat writer ile editleyip link vs verebiliyorsunuz.
Tek dostum çalışmak...

iyildirim

Acrobat Writer da distile ederek (yazdırarak) pdf'e çevirirken linkler de sorun yaşanabiliyor.  Uzun süredir döküman işleri ile uğraşmıyorum. Ama bu işi düzgün yapan araçlar var. 

fatihinanc

Ben de Openoffice kullanıyorum. Bilgisayarla gelen MS Office süresi dolunca kaldırdım bilgisayardan.
Şimdi neredeyse 1 senedir Ooo kullanıyorum daha bir sıkıntı yaşamadım.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

z

Normal şartlarda word le istediğim dokumanı hazırlayabiliyorum. Fakat link verme sorununu aşmalıyım.

Wordun böyle bir yeteneğinin olduğunu fakat benim bilmediğimi düşünüyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

iyildirim

Word'ün direkt olarak pdf'e çevirmediğini biliyorum. Ancak bazı üçüncü parti araçlar word'e bazı makrolar ekleyerek word'e bu yeteneği kazandırabiliyor. Bayram sonrasın da gençlerden nasıl yaptıklarını öğrenebilirim. 

Maxim

bunalmış hocam
bu iş için yapılmış programlar var
sadece word değil istersen windows paint ten istersen windows notepad veya herhangibir programdan pdf oluşturabiliyorsun ,
bu tip programların likleri daha önce forumumuzda paylaşıldı , ben kullanıyorum.

dokümanı hazırlıyorsun, sonra print etmek ister gibi print menüsünde pdf döküman seçeneği var,
onu seçip ,print diyorsun, sana pdf dosyası oluşturuyor program.

gevv

sanırım dopdf işinizi görür hocam wordde hazırlayıp yazdır diyeceksiniz  linkleride alıyordu http://www.dopdf.com/

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

t2

ÜCRETSİZ PDFcreator 0.9.7 kullanıyorum. Belgeyi pdf olarak print edebiliyorsunuz. belge içerisindeki http:// ler veya www.. lar kendiliğinden link oluveriyor. fakat aynı belge içerisindeki linkleri sayfalar arası gezintiyi beceremedim. belki o da olur