5 farklı frekansta Kare Dalga PWM

Başlatan oongit, 20 Kasım 2010, 22:14:43

RcALTIN

KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

justice_for_all

Alıntı yapılan: RcALTIN - 22 Kasım 2010, 08:13:09
Ben denedim, çalışıyor...

siz hangi versiyonunu kullaniyosunuz proteus un??
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

RcALTIN

KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

oongit

Kusuruma bakmayın, biraz geç yanıtlamak zorunda kaldım...

Üstadım ellerinize, aklınıza sağlık... Gerçekten ama gerçekten çok teşekkür ediyorum... Şimdi bu devre şemasına harici olarak 1 MHz kristal bağlayacak mıyım yoksa Internal OSC falan mı devrede?

justice_for_all

kristal ve kondansatorleri baglamalisin regulator devresi yapcaksin arkadasim ben onlar olmadan calistigi icin yapmadim ama devreyi yapcaksan baglamalisin...(kristal 1MHz olmali ve ona gore kapasitorler...)

Kolay Gelsin...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

oongit

Besleme devresi, PCB vs. basit işler benim için, sorun değil... Peki 1 MHz.'lik kristalin osilasyon yapabilmesi için gerekli olan kondansatör değeri ne olmalıdır?

4 MHz için 22 pF uygun; peki 1 MHz için kaç pF?

oongit

justice_for_all

o zaman vakit kaybetmeden cizmeye baslayin devrenizi...

Iyi Calismalar...

oongit

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

OG

Tabii ki en doğrusu üreticinin datasheet deki tavsiyesi. Titreşmez ise verdiğim değere doğru çıkabilirsiniz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

justice_for_all

oongit

16F628A'nın datasheet'indeki tabloda 1 MHz için değer belirtilmemişti... Sanırım farketmez...

justice_for_all

2 MHz ve 4 MHz icin 15-33 pf arasi verilmis 1 Mhz icinde odegerler arasinda kullansan olur die dusunuyorum...