Word hakkinda sorular

Başlatan bunalmis, 21 Kasım 2010, 16:49:30

z

Wordde asagidaki satirda yazi ile sayfa numarasi arasindaki .................................................... kisminin otomatik olusmasi nasil saglanir.

PWM ................................................................................... 12

Pwm yerine XXXXXXX gibi daha uzun kelime kullansam bile en sagdaki sayfa numarasinin yerine kalmasi onemli. Nokta sayisinin en sagda kullanilan kelimeye gore otomatik olarak artip azalacak sekilde degismesi gerekiyor.

Bu nasil yapilir. Wordu ciplak yazi yazma amacli kullandigim icin bugune kadar sablonlari vs hic kullanmamistim. Su anda da nasil kullanilacagi nasil sablon olusturulacagi hakkinda hic bilgim yok.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

RcALTIN

noktaları nasıl ayarlarsınız bilemem ama 2 sütünlu bir tablo ekler, 1. sütunu adlar, 2. sütünu numaralar için boyutlandırır ve sonra  da tablonun kenarlıklarını kaldırırsanız bahsettiğiniz hizalama derdi olmaz gibi...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

iyildirim

Hatırlayabildiklerim; Eğer word'de outline denen modda yazarsanız. Paragraf satır başı vs. gibi şeyleri word'e bırakırsanız indeks sayfasını oluşturabiliyor diye biliyorum. Bunun şartı formatlama, paragraf vs. gibi şeyleri word'e bırakmanız.  Bunun içinde öncelikle size uygun olan template'i hazırlayıp kaydetmelisiniz. (Örn. nomal.dot içine). Eskiden çok kullanırdım, ama artık döküman vs. işlerle pek uğraşmıyorum. Kullandığım office bile 200 sürümü.

muhittin_kaplan

1. indexlenmesini istediğiniz metni işaretleyiniz
2.Başvurular dan girdiyi işaretle yapınız. (bunu birkaç sayfada birkaç metin için yapınız)
3.yeni bir sayfada Dizin ekle yapınız.
4.Aşağıdaki fotograftaki Sağa Hizalı......  çentiğini seçiniz.

Böylelikle hem dizin otomatik olarak oluşur hemde istediğiniz olur kanısındayım.