Bozulan Güç Ayarları

Başlatan Tagli, 31 Aralık 2010, 11:04:20

Tagli

Hepinizin bildiği üzere Windows'taki "Güç Ayarları" penceresinde bilgisayar fişe takılıyken veya batarya ile çalışırken kaç dakika sonra ekranı kapatacağı, uykuya gireceği vs. gibi ayarlar var. Sorunum şu ki bu ayarları kendi istediğim gibi yaptıktan bir süre sonra bu ayarlar kendi kendilerine varsayılan ayarlaya dönüyor. Bu süre belirsiz. Günlerce bozulmadığı da oluyor, 1 saat sonra bozulduğu da. Özellikle bilgisayarın ben istemediğim halde uykuya girmesi sinir bozucu bir durum. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Acer Aspire 5100 üzerinde Windows XP SP3 (Türkçe + Kırılmış) kullanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam masaüstü bilgisayarımda bu sorun yoktu (işletim sistemi aynı).
Gökçe Tağlıoğlu

floresan

işlemci çok ısındığı için yada başka bir sorundan dolayı uykuya geçiyor olabilir mi?

Tagli

Hayır, çünkü güç ayarlarına tekrar girdiğimde benim ayarlarımın yerini varsayılan ayarların aldığını görüyorum. Örneğin sistem bekleme konumu kısmında ben daha önceden "hiçbir zaman" olarak ayarlamış olduğum halde "15 dakika sonra" ifadesi çıkıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

maxim1995

Virüs olabilir yani sistemizini alt üst edecek bir virüs...
Birde sp3 yani service pack 3 sounlu bir kurulum  o yüzden herşey olabilir ya virüs ya kaydetmemiş yada bilgiler sıfırlanmış veya bulunamıyor vs vs vsss

RcALTIN

Alıntı yapılan: maxim1995 - 01 Ocak 2011, 05:13:12
Birde sp3 yani service pack 3 sounlu bir kurulum  o yüzden herşey olabilir

kime göre, neye göre

Alıntı yapılan: Tagli - 01 Ocak 2011, 05:09:01
Hayır, çünkü güç ayarlarına tekrar girdiğimde benim ayarlarımın yerini varsayılan ayarların aldığını görüyorum. Örneğin sistem bekleme konumu kısmında ben daha önceden "hiçbir zaman" olarak ayarlamış olduğum halde "15 dakika sonra" ifadesi çıkıyor.

büyük ihtimalle windows değilde dizüstü bilgisayarınızın, power management programıyla alakalı bir sorun gibi... mesela win7 veya vista için dağıtılmış driver paketini yüklemiş olabilirsiniz, üretici sitesinden uygun paketi indirip, eskisini kaldırarak tekrar kurmanızı öneririm...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

Tagli

Aslında o güç yönetimi programını hiç yüklemedim. Acaba bu yüzden olabilir mi? Ama garip olan şu ki, uzunca bir süre sorun yaşamadığım da oluyor.
Gökçe Tağlıoğlu