İşletim sisteminiz ?

Başlatan maxim1995, 06 Ocak 2011, 13:01:49

maxim1995

Merhaba benim meraklandığım ve bazı kişilerin çoğunlukla hangi işletim sistemi kullandıklarını merak ettiğimden dolayı 3 günlük anket yaptım 3 gün sonra sonuçlar hazır olacaktır ...

sigmoid

Bence Windowsu XP, Vista ve 7 olarak ayırsaydın güzel olurdu. Aynı şekilde Linuxuda Pardus, Ubuntu, Fedora vs. Şu anda oy kullanmadım.

Ben XP kullanıyorum. Beni götürdüğü yere kadarda xp kullanmaya devam edeceğim. Sonra ise linuxa geçerim. Zaten windows namına yaptığım bir şey yok. MPLABX ninde o zamana kadar  stabil sürümü çıkmış olur.

Tagli

Genel olarak Windows XP kullanıyorum. Hayalim Windows'tan kurtulup Linux'e geçmek ancak hem bilgisayar oyunlarına olan ilgim hem de bazı mesleki yazılımlar sebebiyle bunu yapamıyorum. Bir miktar Pardus ve Ubuntu kullanmışlığım var. Sanırım yaygınlığı, daha geniş olan paket depoları ve de oturmuş standardı sebebiyle Ubuntu, Pardus'a göre daha iyi bir seçim olacak. Birkaç aya kadar bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyorum, o zaman eski bilgisayarıma Ubuntu kuracağım (eğer satmazsam tabi).

Bu arada merak ettim, 1 kişi DOS'a oy vermiş. Bu arkadaş kim acaba?
Gökçe Tağlıoğlu

H@S@N

arkadaşlar ben windows 98-xp ve 7 kullandım.windows 98 en hızlı işletim sistemlerinden biri,ama  programların uyumluluğu çok az.3 sene önce xp ye geçtim.bence çok güzel bi işletim sistemi.her türlü oyun ve yazılımın xp  desteği var.yeni aldığım leptopda ise windows7 var.bence xp den de güzel.her türlü sorunu aşabiliyor.pozitif yönlerinden biri uyumluluk modunun baya gelişmiş olması.ayrıca xp yanlış bilmiyorsam 3 gb ramdan sonrasını görmüyor.ama windows 7 64 bit 149 gb kadar destekliyor  ;D .ve işlemler bana göre iki kat daha hızlı. :) vistaya değinmek bile istemiyorum..
satılık STM32F4-Discovery kit...

X-Fi

Aslında herkez donanımına göre yazılım kullanıyor mesleki açıdan bakıp elektronikçi hangi yazılımı kullanır dersek bunun cevabı olmaz herkez işini gördüğü alıştığı işletim sistemini kurar.

benim bilgisayarımda 4gb ram olmasına ramen Xp kullanıyorum ramden feragat edip windows7 de revaşda ancak eksikleri var lisanslı satın almak lazım xp de artık lisas sorunu yaşayan kaldımı bilmiyorum :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

maxim1995

Anket değiştirilmiş ve sıfırlanmıştır ...
eğer halen eksikler varsa sleyin ekleyim

sigmoid

oyun konsolda oynanir. bunu bilir bunu söylerim. takarsiniz dvdyi makinaya arkaniza yaslanip keyfinize bakarsiniz. pc nin derdi bitmiyor. yok driver uyumsuz, yok ekran kartini beğenmem, yok işlemcin yavaş. oyun oynamak için ya playstation 3 yada xbox360 almanizi tavsiye ederim. benim oyum xboxdan yanadir.

drmp

proteus için windows  geri kalan herşey için LİNUX MİNT  her işimi görüyor maaşallh

Tagli

abdullaho, bu konuda sana katılmıyorum. Benim ilgi duyduğum oyunlar konsolda oynanacak türden değil. Genelde strateji ve FPS türleri ilgimi çekiyor ki bunları konsolda oynamak mümkün değil.

Ekleme: Bu arada, konsola neden mouse yapmadıklarını düşünür dururum hep. Belki de vardır, bilmiyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

sigmoid

konsoldaki oyunlarda pc de yok. Biraz feragat vermek lazım. Bende world of warcraft, starcraft oynamayı severim. Konsol bana farklı bir tat veriyor.

frkcn

lisansım olduğu için vista ama nefret ediyorum :@
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

Tagli

Benim de dizüstü bilgisayarım Vista (lisanslı tabi) ile gelmişti. İlk fırsatta XP yükledim, bir daha da Vista kullanmadım.
Gökçe Tağlıoğlu

Mucit23

Bende Asus K52JC laptop aldım. Çok memnunum üzerinde orjinal windows 7 var. Tek sorunum 64 bit olması nedeniyle PBP çalışmıyor. Orjinal olduğu içinde format atıp 32 bit versiyonunu yüklemek istemiyorum. PBP 64 bitte çalışsaydı nede güzel olurdu. ::) ::) ::)

sigmoid

@mucit23

vmware tarzı bir sanal pc programı kurup, onun içine kuracağın 32bitlik windows ile PBP yi kullanabilirsin.

Mucit23

Birazdaha ayrıntılı anlatırmısın nasıl kullanacam o programı nereden indirebilirim.