İşletim sisteminiz ?

Başlatan maxim1995, 06 Ocak 2011, 13:01:49

Mucit23

Arkadaşlar vmware ile kurduğumuz sanal windowsu kaldırmak istediğimizde yine bunu vmware üzerindenmi yapıyoruz.

Tagli

Alıntı yapılan: abdullaho - 08 Ocak 2011, 15:54:57
süper alet. Bunlar sadece toplama ve çıkartma işlemi yapabiliyorlar değil mi?
Hayır, çok güzel çarpma da yaparlar. Belki biraz zorlarsan bölme işlemi de yapabilirsin, emin değilim.

Çarpma şöyle yapılıyor: Örneğin a*b işlemini yapacaksın. a sayısını yazıp kolu b kez çevirmen gerekiyor. Ama bunun kolay yolu var. Her basamağı ayrı ayrı çevirebiliyorsun. Mesela 67 ile çarpacaksın, önce 7 kez çeviriyorsun, sonra 2. haneye gelip 6 kez çeviriyorsun kolu. Küçük çocukken bu makineyle oynuyordum ve bu yöntemi bilmediğimden 1000*1000 işlemi için kolu 1000 kez çevirmiştim. Kolum ağrımıştı :) Sonrada sanki büyük bir iş yapmış gibi bulduğum sonucu bir kağıda yazıp evdeki kapılardan birine yapıştırmıştım.  ;D
Gökçe Tağlıoğlu

Mucit23

Alıntı yapılan: Tagli - 08 Ocak 2011, 19:12:27
Alıntı yapılan: abdullaho - 08 Ocak 2011, 15:54:57
süper alet. Bunlar sadece toplama ve çıkartma işlemi yapabiliyorlar değil mi?
Hayır, çok güzel çarpma da yaparlar. Belki biraz zorlarsan bölme işlemi de yapabilirsin, emin değilim.

Çarpma şöyle yapılıyor: Örneğin a*b işlemini yapacaksın. a sayısını yazıp kolu b kez çevirmen gerekiyor. Ama bunun kolay yolu var. Her basamağı ayrı ayrı çevirebiliyorsun. Mesela 67 ile çarpacaksın, önce 7 kez çeviriyorsun, sonra 2. haneye gelip 6 kez çeviriyorsun kolu. Küçük çocukken bu makineyle oynuyordum ve bu yöntemi bilmediğimden 1000*1000 işlemi için kolu 1000 kez çevirmiştim. Kolum ağrımıştı :) Sonrada sanki büyük bir iş yapmış gibi bulduğum sonucu bir kağıda yazıp evdeki kapılardan birine yapıştırmıştım.  ;D

Öğrenmek merak etmekle başlarmış.. :)

eseneren

Alıntı yapılan: mucit23 - 08 Ocak 2011, 18:58:49
Arkadaşlar vmware ile kurduğumuz sanal windowsu kaldırmak istediğimizde yine bunu vmware üzerindenmi yapıyoruz.
hayır arkadasım wmvare ısletım sıstemını kurarken nereye kurayım dıyor D:\wmware\denemexp dıyorsun hersey mukemmel sılmek ıstedıgınde D:\wmware\denemexp gırıp ıcındekı dosyları secıp shıft del yapıyorsun..
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

Mucit23

Arkadaşlar Peki bilgisayara format attığımızda bilgisayarı eskisi gibi orjinal hale getirebilirmiyiz. Bi arkadaşım bana ürün anahtarını değiştirmeden format atıp 32 bit işletim sistemi yüklenebildiğini söyledi. Acaba böyle  bişey olurmu. Şu an masaüstü bilgisayarımda 32 bit işlteim sistemi yüklü gerçekten çok memenunum. 

erkan614

windows 7 için eksi olarak görülen çoğu kısmı 64 bit sürümünde oluyor 32bit W7 de çok az uyumsuzlukla karşılaştım zatem %99 u uyumluluk sekmesindeki düzeltme ile çözülüyor. %1 lik lısım ise genelde usb ile takılan bazı endüstriyel cihazları tanımama gibi sıkıntılar.
w7 64 bit teki sorunlar ise tamamen MS'un kazmalığı adamlar 64 bit olan hiçbirşeyi doğru dürüst yapmıyolar "yapmıyorlar yani önemsemiyorlar 64 biti" otaraftan fazla para gelmiyorya ondan.

eseneren

mucit23 sorunu anlamadım..
Sisteme format atıp (win kurmadan) yeniden ılk gunku halınemı cevırmek ıstıyorsun, bunu mu kastettın ?
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

Mucit23

Yok öyle değil sisteme format atıp 32 bit işletim sistemi yükleyince 64 bitteki lisansı 32 bitte kullanabilirmiyiz. Sorun çıkarmı onu sordum. Şuanda kendi üzerinde yine lisanslı virüs programı var trendmicro format atarsam virüs programının lisansındada sorun çıkarmı.

eseneren

anahtarları export etme sansınız var dıye bılıyorum trendmıcroda, kurdukdan sonra ımport edersınız key sormaz.
Yınede bu anahtarlar cok sacma bır sekılde aynı pc ye aynı ısletım sıstemıne kurulmak uzerıne tanımlanmıs.Formattan sonra aynı dosyayı kabul etmeyebılır.
Fırmaya maıl atarsanız sızden bır ıd ısteyecekler onunla donus yaptıgınızda sıze ıleteceklerdır ılgılı bılgıler.
Malesef ama crack yapmak bu prosedurden daha hızlı ve kolay lısanslı kullanmak daha kolay olması gerekırken tam tersı malesef.

Mucit23

En iyisi aldığım yere bi sorayım en iyisini onlar bilir. Ha birde bu bilgisayarın hiç Yazılım cd leri felan olmazmı :S Aldığımda yanında verilenler. Kullanım kılavuzu ve garanti kitapçığından başka bişey yok

eseneren

Donanımların tanıtım cd lerı vs oluyor ama ısletım sıstemlerı otomatık tanıyor vs dıye vermıyor bazı fırmalar.
Su an calısan sıstemınde ; driver gunie dıye bır program kurup butun drverlerının ıcın tek setup olusturabılırsın OS kurdukdan sonra tek tık ıle bu halıne gelır.
Madem boyle bır ıse gırısecksın cok ugrasmak ıstemıyorsan bır kereye mahsus butun ıslerı yap sonra acronıs vs porgamla ımajını al.