Could not find supported CPU core on JTAG chain

Başlatan computerboy, 12 Ocak 2011, 13:30:26

computerboy

ERROR: Could not find supported CPU core on JTAG chain

Arkadaşlar elimde LPC2368 ve LPC2148 var jtag portlardan bağlanıp debug v.b işlemleri yapmak istiyorum ama j-link bu mesajı veriyor. Netten biraz araştırdım sanırım  ir-len ve tap ayarlarıyla ilgili çözüme ulaşamadım datashette nerelere bakmam lazım bu konuda bilgi almak için ?

Burak B

@computerboy

1- Tüm JTAG bağlantılarını kontrol et. Gerekirse kabloları ölçmeyi dene.
2- Hedefin aktif çalışır halde olduğundan ve kristalinin doğru değerde ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor olduğundan emin ol.
3- JTAG ve Hedef voltaj seviyeleri uyumlu olması gerek yoksa hedef ve/veya jtag zarar görebilir.
4- Jlink frekansı hedef  tarafından desteklenmiyor olabilir. Frekansla oynamayı dene.
5- Jlink firmware' i güncel mi ? En son sürüm v4.22a sitesinden temin et ve güncelle.
6- Kullandığın IDE KEIL ise güncelmi ? Değilse en stabil sürüm en son çıkan v4.13a' dır. Jlink' in en son sürümüne (yani v4.2x) destek gelmiştir. SWD ile çalışmadaki uyumsuzluklar giderilmiştir. Ancak KEIL' in beraberinde gelen Jlink dosyaları eski olduğundan (v4.20g felandı galiba) sinir bozucu bir pencere sürekli açılmaktadır. Bunu engellemek için eski jlink dosyalarını yeni v4.22a dosyalarıyla değiştir.
7- Biryerlerde kısa devre olmadığından emin ol.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

computerboy

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.

Kabloyu kontrol ettim sıkıntı yok hatta arm9'a bağlayıp program atabiliyorum.
LPC2368' isp üzerinden program atıyorum gayet sağlıklı çalışıyor.
(Şeması https://www.picproje.org/index.php/topic,30904.0.html) ama kartta takılı olan 12 mhz
usb üzerinden güç alıyor voltaj seviye uyumsuzluğu olabilirmi bilmiyorum nasıl test ederim.
jlik frekansını en düşük ve orta seviyelerde denedim 5 khz .... 100 khz
jlinkin en güncel halini kullanıyorum frimwarede öyle
program olarak J-Flash ARM deniyorum şimdilik. başka nereleri kontrol edebilirim acaba ?

computerboy

Ayrıca lpc2368'e isp ile program yüklüyorum ledler v.s güzel çalışıyor jtag bağlantı kablosunu takınca cihaz reset oluyor ve tekrar program başlamıyor ledler sönük kalıyor usb tanımıyor felan bu normalmi ?

fatihkuzucu

Jtag kablosunu ters tak. PCBdeki jtag yönü yanlış .
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Burak B

:) Heh nasıl unuttum. Kablonun bir tarafındaki çıkıntıyı düzle ve boarda ters tak.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

computerboy

Kabloyu ters taktım ama gene aynı bu sefer lpcdeki regulatör ısınıyor cihaz hiç tepki vermiyor. ayrıca jtag cihazındaki portun kablosunuda ters takıp iki şekildede denedim. sonuç aynı.