EBV Elektronik STM32 Kitim Geldi.

Başlatan computerboy, 21 Ocak 2011, 10:25:02

computerboy

Merhaba;

Arkadaşlar 1 ay önce http://www.ebv.com/ sitesi proje yarışması düzenlemişti proje duyusunu picproje aracılığı ile öğrenmiştim. üye oldum ve bu gün ptt kargo ile STM32 kitim geldi hemde hiç bir ücret talep etmediler paylaşayım istedim. :)

aykut54

Vallahi hocam Allah razı olsun... Bu habere bende çok sevindim....Yeni oyuncak almış gibi hemde

Bende 19.01.2011'de kayıt oldum....

EBV'den bana şöylede mesaj geldi...Herkese aynı mesaj olabilir...Kitinizi size  2 ila 4 hafta içersinde göndereceğiz...

Hocam programlama işi usb'den mi olacak ya da kart altında 5..6 pinli header var  o kısım JTAG olabilirmi?

Sizden forum ve kendi adımada bir şey isterim; Hocam almış olduğunuz kiti kullandığınız derleyiciye adepte ve basit bir led yakarak bize resimle ya da video ile anlatımda yapabilirmisiniz.Kiti nasıl kullanacağımız hakkında bize ilerde bilgide verirseniz bahtiyar olurum.Biraz hazırcılık ettim.... Şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullanın İnşallah...

computerboy

Hemen araştırmaya başladım kit iki kısımdan oluşuyor biri st-link biride arm kısmı inceliyorum programlarını indirmeye başladım muhtemelen st-link üstünden programlanacak.

malpaslan1979

stm32 üzerine ayrıntılı işlenmiş bir site buldum eğer dikkatinizi çekmediyse umarım işinize yarar dostlar.

http://www.emcu.it/STM32.html

electronblue

Benimki hala gelmedi, bugün tam 1 ay oldu. EBV ye mail attım bakalım hayırlı olsun sizinki de.

serdararikan

bende başvurmuştum.size trackin number verdilermi?nasıl sordunuz PTT ye kargonuz olduğunu?

computerboy

Teşekkür ederim.

Arkadaşlar kiti taktığımda flash bellek olarak açıyor 30 mb boş alan var işlemci olarak ARM 32F100RB takılı programlayıcı olarak http://www.emcu.it/STM8/Tools_for_STM8.html#Hardware_Tools_for_Debugger_and sitesindeki S-link programı işlemciyi görüp bağlanıyor. denemelere devam.

computerboy

Walla kaydolup mesajları silmiştim büroda otururken kargocu geldi ve kargoyu teslim etti açtım baktımki kit gelmiş :) Sevindim.

electronblue

Bana içerisinde "registration number " yazan bir mail gelmişti.Kayıt numaram 2500 lü bişeydi. Dün EBV Elektronik'in Türkiye ofisini aradım. Durumu anlattım. Şinasi Bey ile görüştüm. Bundan önce 3000 e yakın kit kargoladıklarını, ve yenilerini sipariş ettiklerini söyledi.Ellerinde kit kalmamış. Çok yoğun talep varmış. İnsanlardaki bu ARM hevesi nedir çözemedim desem yalan olur... Neyse. EBV Almanya ofisine kitimin gelmediğini belirten bir mail yolladım. Bakalım işte daha yanıt gelmedi.Hayırlısı...

t2

Sebebi arm değil de, ücretsiz olması olabilir. gelen kite "müsait" zaman bakılacak

computerboy

Ben incelemeye başladım t2 hocam :)  beni tenzih edin :) ilk kodlarımı bu gün çalıştırıp yayınlarım burada inşallah.

t2

Aslında benim de canım çekti.

computerboy

Arkadaşlar kit keil ile direk entegre çalışabiliyor çok beğendim ben. Debuggeri kullanma imkanımızda var bu sayede. t2 hocam geç kalmışsın genede şansını bir dene istersen bu arada hepinize hayırlı cumalar.

aykut54

sizede hayırlı cumalar....

Kapsamlı bir çalışma ben sizden bekliyorum hocam? Bu konu ilgili çalışman bütün forum için hayırlı olacaktır..

malpaslan1979

Bende şunu rica edecektim. Elinden gelen bir arkadaşımız KEİL ile ilgili notlar yayınlasa. Bu notlara cortex çekirdekli işlemcilere ait örnekler eklese örnek vermek gerekirse bu kit olabilir daha önce site üyeleri tarafından satınalınan lpc1768 espresso kiti olabilir. Bunu yapacak değerli üyeye müteşekkir kalacağımı söylememe gerek yok diye düşünüyorum. Bu konuda kulis yapmaya başlayalım bence.

Sonsuz saygılarımla.