Bu sorunu nasil asarim (Windows 7, CD yok)

Başlatan bunalmis, 04 Şubat 2011, 11:14:10

H@S@N

işde leptobun orjinali bozulmamış olsaydı olurdu.şimdi ise şüpeli.birde 5 dvd bana  çok geldi.bendeki program bir adet dvd veya 8 gb kapasiteli usb istiyor..
satılık STM32F4-Discovery kit...

Mucit23

Yok ya ben baktın internette forumları araştırdım  5 dvd diyorlar. Recoverynin silindiğini sanmıyorum öyle olsaydı F9 ile recovery işlemine başlamazdı herhalde. Recovery işlemiyle laptop fabrika çıkış halin dönüyor. Yine fabrikada yüklenilen işletim sistemi driverler ve bazı gerekli programları kendisi yüklüyor. Şimdilik 32 bitten memnunum bilgisayarda performans gerektirecek oyun vs gibi şeyler yok. Zaten 32 bitte hiçbir zaman CPU ve ramı tam olarak kullanamıyorsun CPU doyuramıyorsun açıkçası. Üstelik 4gb ram taklı olmasına reğmen kullanılabilir ram miktarı 2950 mb gibi bir değerde kalıyor. Zaten bence 4gb ve üzeri ram için ram'i tam olarak kullanabilmek için 64 bit şart oluyor. 32 bitte bilgisayarın hakkını veremiyorsun açıkçası :D

Birde şunu sormak istiyorum.
Çok laptop gördüm  çoğunun bataryası 1 saat bie gitmiyor. Bence yanlış kullanımdan dolayı batarya ölüyor. Şuanda benim laptopda tam dolu bir batarya ile herşeyi kısarsam (Battery lıfe modunda) performans gerektirecek bir iş yapmaz isem üçbuçuk saate kadar batarya gidebiliyor. Şimdiye kadar hiç üç saatin altına indiğini görmedim. Şimdi bataryanın uzun ömürlü olması için nasıl kullanılmasını tavsiye edersiniz. Bataryayı tam bitirip ondan sonramı şarja takmak iyi yoksa elektriğinin olduğu yerlerde devamlı şarja takılı halde kullanmakmı iyidir. Ben genelde ilk seçeneği uygularım. Bataryayı bitirir ondan sonra şarja takarım. Sizce en iyi methot hangisidir. İki yöntem arasında farkeden bişey varmıdır.

H@S@N

mucit benimde leptobun sarjı ilk zamanlarda 2:30 satt gidiyordu.şimdi ne kadar diye sorsan 2:10 saat kadardır.ama ben çok aşırı bir şekilde kullanıyorum.günde en az 16 saat açıktır. bu abartı değil inan belki bu zamandan bile fazla açık olabiliyor.o yüzden ben bataryalı kullanmıyorum.sarj aleti ile kullanıyorum.bataryanın ömrünü kısaltan bir etken ise tam boşalmadan sarja takıp çıkarmak.ben varken bu olmuyor ama yokken evdekiler bunu çok yapıyor.  :) o yüzden bataryan tam boşalmadan sarja takıp çıkarma.bu bataryanın ömrünü  uzaltır.birde leptob güç tasarrufundayken veya yüksek performans da iken farkediyor ama o kadar da çok değil.bu sarj olajı genellikle cpu,harddisk kullanımı ve ekran ışığı ile alakalıdır.(özellikle dvd den bir şeyler yüklerken çok sarj harcıyor).sen yüksek performansda müzik dinle netde gezin.birde güç tasarrufundayken bunları yap. aradaki farkı görebilirsin.eğer güç tasaarufundayken oyun oynarsan şarjın nasıl bittiğini görebilirsin.aynı şey yüksek p. içinde geçerlidir.yani tamamiyle kullanıma bağlı birşey.(ama güç tasarrufunda az da olsa fark var :).)
satılık STM32F4-Discovery kit...