Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Notebook tavsiye

Başlatan Erhan YILMAZ, 06 Şubat 2011, 22:47:02

Erhan YILMAZ

Yeni bi notebook almayı düşünüyorum.Fakat karar verebilmiş değilim.İstediğim genel özellikler i5 cpu 3-4gb ddr3 ram 500gb hdd 1gb vga win7 lisanslı del ,hp ,sony belki lenovo olabilir bu tarzda notebook alna varmı veya önerebileceğiniz herhangi bi model varmı?

fatihinanc

Hocam DELL bu işte baya iyi gibi.
Yani kalite ve fiyat bakımından...
Ama tek eksik yanı ekran kartlarını çok iyi takmıyorlar. Hatta bazı modellerde 64 bit ekran kartı takıyorlar.

Ama ekran kartı çok önemli dersen HP, 1gb ATI Radeon 5650 takıyor artık.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

Hocam bende aslında dellden yanayım ama onlarda hpye göre daha pahalı işletim sistemide yok çoğunda http://www.buroteknik.com/dell-3010-b46p45-intel-core-i5-460m-2,53ghz-4gb-500gb-13,3-1-gb-ati-hd5470-windows-7-home-premium-notebook-fiyati_59302.html?ref=akakce&v=1.6.3 burda bitane var ama bakıyorum hp dell arasında gidip geliyorum.

X-Fi

artık notebooklar laptoplar birbirine karıştı :)

sony nin fw21e modelini aldım 3 sene önce hala kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım yeni modellerine bakabilirsiniz fiyat olarak ne kadar ayırdınız bilemiyorum ama sony pahalı olsada hakkını veriyor.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

Erhan YILMAZ

Hocam 1500-1700 arası düşünüyorum sonyde olabilir tam modeli varsa bi link falan çok makbule geçer.

sahteker

hocam daha 4 gün kadar önce bizim teyzeoğluna aldık vatandan
vatanda bi indirim vardı (gerçi o indirimler hep oluyor..)
asus k52jt diye bi model - asus fiyat/performans oranı bence çok güzeldi
ama eyer oyun için alacam dersen öncelikli düşüncen oyun ise o bilgisayr kesinlikle yetmez tam bi performans alamassın
ayrıca hala 5400 rpm disk kullanan makina ve markalara çok fena gıcık oluyorum (kusura bakmayın bu benim düşüncem ama çok takıyorum ben buna kafayı tonla 7200 rpm çıktı hp nin sony nin ve bi kaç marka kullanıyor bunları artık)

benm şiddetle tafsiye edeceğim bir nokta kesinlikle acele etme hocam
dediğim gibi o indirimleri her daim yapıyolar belli bi satış sayısına ulaşabilmek için özellikle yıl sonlarında ama yıl içindede böyle yapabiliyolar
en uygun zmanı beklemutlaka kar edersin acelen yoksa

ve başka bi tafsiyem mümkün olabildğince fazla arkadaşının özellikle kullanıcıların görüşlerini almaya çalış
hiç usanma bıkma ben kendi masaüstümü aldığımda bi hesap ettim valla 20 den fazla dükkana sormuşum yalan olmasın :D
komedi gibi ama öyle muhteşem bi nokta ki bu söylediğim: birinin açığını biri söyler birinin söylemediğini unuttuğunu diyeri söyler böylelikle sen kar etmş olrsun laptopta da aynı bu olay mutlaka çok kişiye sor hiç yorulmadan...

benim laptop abimden kaldı asus f3f diye bi model
memnunum asus u kesinlikle tafsiye ederim önceki kasalarda biraz driver sorunları vardı ama yeni kasalarda bunu kesinlikle çözdüklerine inanıyorum
bunun dışında bir dikkat edeceğin husus ısınma ve ses problemleri..
bunu kim tam anmaıyla biliyorum derse bence yalan söyler..
en güzel bilen kullanıcılardır.. he farklı markayı önceden almış birilerini- arkadaşlarını bulmaya çalışıp onlara sor bence...

marka olarak tafsiye edebieceğim asustan sonra hp ve toshiba olabilir bunlardan sonra ben olsam dediğin fiyat ralığında packard bell yada lenovoyu mutlaka incelerdim farklı farklı sitelerden...
dell de çok güzel marka ama bu dediklerimde kalitesini satış sonrası hizmetlerini kanıtlamış markalar...
amd işlemci fazla kullanan pek yok ama eğer dediğim gbi oyun için düşünüyorsan amd işlemci ve güzel br ekran kartı hoş olur...
ama genel kullanım dersen intel ön plana çıkar tabiki
bunların dışında en önce bence disk hızına ve önbelleğine dikkat et mümkünse 7200 rpm olsun ve hatta mümkünse ssd olsun
kendin bilgisayrcıysan daha önce bolca kendini geliştirmişsen ben şahsen ciddi ciddi böyle bişe düşünoyrum
30-40 gb lık bir ssd olan bi bilg alırsın (gerçi çok çok az ssd kullananlar ama :( ) ve onu c diski yaparsın hızı uçurursun.
d de de yedek bilgilerin falan durur depo alanın olur orsı normal disk olsada olur...
onun dışında peke aklıma bişey gelmiyor şimdi gene yazarız eğer istersen :)
umarım faydam dokunmuştur kolay gelsin şimdiden hayırlı olsun:)
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

malpaslan1979

toshiba tecra serisi öneririm bir elektronikçi için bazen büyük bir ihtiyaç olan rs232 seri port birçok modelinde standart.

Erhan YILMAZ

Yorumlarınız için teşekkürler.Daha önce notebook tamir işi yaptığım için asusa pek gücenmiyorum zaten asusun kasa yapısıda iyi değil arıza çıkarmaya müsait.Daha çok model olarak önerebilirseniz çok makbule geçer.

fahri-

Geçen hafta uzun bir araştırmadan sonra aldım. Fiyat/performans olarak güzel. Bence inceleyin

ACER AS5745G CORE İ7-740QM 1.73GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''-2048MB GT420M-CAM-BT-W7PRE

Vatanda kampanyada.

H@S@N

hocam kullandığım sistemi önerebilirim.

1=)4gb ram
2=)intel i5 4 çekirdekli ve turbo bost özellikli işlemci(2,40ghz ve 2,67 ghz kadar yükselebilme)
3=)atı mobility radeon HD5470 ekran kartı(512mb harici.gerektiğinde 2 gb kadar yükselebilme)
4=)320 gb harddisk.
bluetooth..kart okuyucu..wirilens......
birde derecelendırmesı var.

RAM saniye basına bellek işlemi sayısı 5,9
GRAFİKLER windows areo için masaüstü 5,0
OYUN GRAFİKLERİ 3b için oyun performansı 6,2
BRİNCİL SABİT DİSK disk veri aktarım hızı 5,9

leptopdan çok memnunum.şu ana kadar hiç sorunum olmadı.çok sesiz çalışır.ısınma problemi sıfır.ben 1445 tl ye almıştım.şu anki fiyatı hala 1445 tl.leptopda bir sorun olursa telefon ediyorsunuz.gelip evinizde arızayı gideriyorlar.eğer oyun meraklısıysanız içiniz rahat etsin.ben crysıs,call 4ve 6,farcry2 yi çok çok rahat bir şekilde oynadım :)
aletim bu :)

satılık STM32F4-Discovery kit...

Erhan YILMAZ

Hocam aslında böle bi makina arıyorum fakat ekran kartı niye 512 bunlarda genelde 1gb değilmi?

Erhan YILMAZ

H@S@N

1 gb olanlarıda vardır.ama yeni çıkan crysis2 bile 512 mb ekran kartı istiyor.o yüzden 1 gb olmasının pek de bi önemi yok.o konuda işiniz rahat olsun.ayrıca uygulama 1 gb isterse ekran kartı gereken 512 mb tıda ramden alır.zaten 4gb tepe kullansın :) fazlasıyla yetiyor hocam.

----------
hocam benim leptobun aynısı.sadece ekran kartı haddisk ve işlemci değişik.geri kalan özellikleri aynı.ayrıca bu leptobun seside çok tatmin edici.baya yüksek.
ama 512 fark içinde o kadar paravermeye gerek varmı bilemiyorum.gerçi bunun hardiski 500 gb.
satılık STM32F4-Discovery kit...

Erhan YILMAZ

Doğrudur hocam.Bende almışken biraz iyisini alayım diyorum.Yukarıda linkini verdiğim ürünü almayı düşünüyorum son bi araştırma daha yapımda.

erkan614

http://www.is-istasyonu.com/DELL_M4500_Precision_is_istasyonu arkadaş iki fahta önce aldı oldukça memnun 4000tl küsür
bana okadarı lazım değil diyosan 1. sırada DELL LATITUDE serisini öneririm
2. olarak Acer marka ısınma konusunda baya iyi ama yüksek modelleri
3. ve son olarak Samsung bende q310 var 2 sene boyunca hertürlü işimi gördü masaüstü işistasyonu aldığımdan şimdi evde kullanıyorum hala 1500tl lik diz üstülerle yarışır