endüstriyel kart tamirlerinde kullana bilecegim V/I Curve Tracer şeması lazım

Başlatan Ralgac, 09 Şubat 2011, 15:06:20

Ralgac

merhaba arkadaşlar

endüstriyel kart tamirlerinde kullana bilecegim  iyi bir V/I Curve Tracer şeması lazım

iyi çalışmalar

a.zorba

Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

ipek

fractal

Restantum cogniscutur Quantum deligutur

a.zorba

Alıntı yapılan: fractal - 10 Şubat 2011, 08:15:46
bu nedir anlamadım nasıl kullanılır ne işe yarar?curve trace?

malzemenin voltaj akım grafıklerıni cıkarır böylece saglam ile bozuk arasında kart a besleme enerjisi vermeden test etme imkanı verir aranılan genel de test gerilim frekans lar  6VAC 100 hz ,6VAC 500hz , 16VAC1000hz  , hameg  scoplarda bulunan 741 ile yapılmış devreyi yaptım guzel çalışıyor , şekıller tam oturuyor . aşamadıgım nokta ise scop ekranına aynı anda iki ğöruntuyu basamadım .

ipek hocamın lınkındeki simple curve tracer güzel bir devreye benziyor ilk fırsat da yapacagım
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Ralgac

olumyolu549

link silinmiş ipek hocam yenilerseniz memnun olurum ben pfl760 cihazını satın alacağım pahalı bir cihaz aynı işi bunlar görüyormu birde aklıma takılan aynı işlemi görüyorsa pfl gibi cihazlar neden pahalı
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ

hsmstf

Arkadaşlar böyle bir cihaz yapmam gerekiyor bana devre şeması gibi konularda yardımcı olabilirmisiniz? Linklerin hiçbiri çalışmıyor...

olumyolu549

Linkler ölü  soruyu soran arkadaş çalışan bir devre bulabildin mi  bilgi paylaşımı lütfenn :)
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ