Bilgisayar Açılmıyor

Başlatan bbs2006, 14 Şubat 2011, 15:08:39

bbs2006

Merhaba
Benim celeron 1.7 ghz masaüstü bilgisayarım. var. Bilgisayarım direk olarak açılmıyor. tuşuna  bastıgım zaman ekrana görüntü gelmiyor ama bilgisayar çalışıyor.üç dört ve ya 5 kez yaptıgım zaman sonra zorla açılıyor. Açılışta dıt diye ses gelirdi ve gelmiyor. ne yapabilirm.

zakbay

benim pc de 3G Vınn ya da herhangi bir usb aygıt takılı olursa açılmıyor bunları çıkarıp yeniden başlatınca açılıyor.
Eğer başlangıç cd den başlayacak şekilde ayarlıysa cd sürücü de arızalıysa açılmayabilir.
Boot seçeneklerinden cd başlangıcını iptal etmeyi deneyin
Tek dostum çalışmak...

akkoyunlu74

ramleri çıkarıp tak, olmadı sağlamlığından emin olduğun ramlerle dene, ram arızası olabilir.

eseneren

Ram yada Power butonu sorunu...
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

RcALTIN

BIOS un bir ses vermemesi ram-ekran kartı v.s hatası olmadığını gösterir. Hata veya başlangıç bipleri yoksa BIOS post aşamasına hiç gelemiyor demektir ki sorun PSU'da, anakartta veya işlemcide aranmalı. Bir de  eski bazı anakartlar da IDE kabloları ters takılınca v.s bu şekilde BIOS hiç başlamıyordu; kısacası soketlerde bir temassızlık olma ihtimali yüksek gibi, işlemciyi çıkartıp takın, ide soketlerini çıkartıp takın, anakart üstündeki power konnektörlerini çıkartıp takın, özellikle 4 pinli kare güç soketini(p4 soketi diye de geçer, bazı anakartlarda celeron için takmaya gerek yok ama bazıları da takmazsan hiç açılmaz) daha sonra sorun devam ediyor mu diye tekrar tekrar deneyin ve burada sonucu yazın...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

eseneren

Alıntı yapılan: bbs2006 - 14 Şubat 2011, 15:08:39
Açılışta dıt diye ses gelirdi ve gelmiyor.

Hızlı okuycam derken dıt ses geliyor diye okudum kusura bakma
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

akkoyunlu74

Ben ise doğru okudum, yanlış yorumladım. Üstelik hocamın bilgileri bendede mevcut, marifet bilmekten çok, bilgiyi yorumlamak, daha doğrusu  iyi düşünmek, doğru analiz etmek. Sağolun rc ve bbc hocam.

ramazotti

Ayni sorun bende de vardı bilgisayar 3 ay bozuk durdu sonra ekran kartını söküp takmayı denedim.Sorunum ekran kartının düzgün oturmayıp çarpma vb. sebepten dolayı yerinden oynamasından kaynaklanoyordu.Ancak ekran kartının vidalarını tekrar takınca yine çalışmıyordu.Sorun şimdi çözüldü bence bunu bir dene.

eseneren

dııııııı dıııı dıt dıttttttt ekran kartı

bbs2006

ben bütün soketleri çıkarıp taktım ama yine sorun devam ediyor.ekran kartını çıkarıp taktım yine aynı sorun devam etti

dombilik

"Zar zor açılıyor" ise benim tahminim direk power supply..
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40