Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Zaman makinesi

Başlatan ground, 28 Nisan 2004, 18:28:30

ground

Alıntı yapılan: "kartel"çetin bal avcılık yapıyo daha önce iletişim kurmuştum kendisiyle pek tekin biri değil ve paran yoksa sende yoksun diyenlerden yani iddiaları pek geçerli sayılmaz
Bir insanın düşünceleri yaptığı işe yada işlere göre değerlendirilemez diye düşünüyorum.. ( sitesindeki doğru anlamında bir cümle değil bu , yanlış anlaşılmasın )

Alıntı yapılan: "cobra07""İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz."
Albert Einstein

Biraz geçte olsa Teşekkürler !   Bu başlığın ilk mesajları okunursa tam olarak bunu anlatmak ve düşünmek istedim.  Biraz beyin fırtınası yapalım diye..

Başlık konusundan çok sapsada sonuçta bu anlam, her işte geçerli..

"İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz."Albert Einstein
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ground

Şimdi şu zaman makinasını yapıyormuyuz.?   8O 8)  :lol:
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Lütfi AYYILDIZ

Sanırım Ruslar bizden önce davranmış.
Sitenin birinde okumuştum adı aklıma gelmiyo şu an. Zamanda 40sn ileriyemi geriyemi gitmişler tam hatırlıyamıyorum ama sonuçta yapmışlar.
Bu ruslar thlikeli adamlar, soğuk füzyonuda bunlar bulmuştu. Adamların kafası çalışıyo.

Petek

Soğuk füzyon nasıl bir şey?
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

Lütfi AYYILDIZ

Bende tam olarak bilmiyorum. Aziz filmini izlemeni tavsiye ederim.Orada bu konudan bahsediliyor.

mp3dragon

Zannedersem 1980 lerin sonu 90 ların başı idi yabancı iki bilim adamı elektrolize benzer bir yöntemle soğuk füzyon başardıklarını açıklayıp dünyanın dikkatini çekmişlerdi. Ancak daha sonradan yanlış ölçüm yaptıklarını açıklamışlardı. O sıralar Türkiye de dahi benzer denemeler yapıldı, hepsi fos çıktı.

Bilindiği gibi güneş merkezindeki muazzam basınç ve 10 milyon derece sıcaklıkta füzyon "doğal olarak" gerçekleşiyor. Ancak dünyada bu işlemi yapabilmek için yeterli basınç sağlanamayacağından sıcaklığı 100 milyon derece civarına çıkarmak lazım. Bu kadar yüksek bir sıcaklığı sürekli olarak muhafaza etmek mümkün olmadığı için günümüzde termonükleer bombalar ve anlık güç üretebilen tokamak tip reaktörler haricinde füzyon oluşturulamıyor. Tokamak tipi reaktörlerde hem güç sürekli üretilemiyor hemde sıcaklığı 100 milyonlarca dereceye ulaştırmak için verilmesi gereken enerji sistemden alınan enerjiye neredeyse yakın.(verim düşük)

Kısaca soğuk füzyon yüksek sıcaklık olmadan iki hidrojen atomunu birleştirip sürekli olarak füzyon enerjisi üretmek.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

mcan

bu işin piri insanlar var burada,pek bilgim yok  sanırım aziz filmi yerine maxwell denklemleri daha bi ayrıntılı bilgi verir :D

akkoyunlu74

Selamlar
Tavsiyem; Stefan Havking' in (isim için kusuruma bakmayın) "Zamanın Kısa Tarihi'ni okumakla işe başlayabilirsiniz.
10 Km/saat hızla giden bir araçla aynı doğrultu, yön ve hızda hareket ederseniz araç size göre duruyor görünür.
-Adam; t=0 anında hareket etmeden konuşursa ve siz ses hızıyla hareket ederseniz bu defa da hep aynı  sesi (konuşmanın devamını değil) duyarsınız. (yada hiçbirşey duymazsınız işin bu kısmı biraz karışık bugün benim için tatil :) )
Eğer ses hızını geçerseniz bu defada konuşan adamın t=-t (yani geçmişte) zamanındaki konuşmalarına ulaşabilirsiniz.
Buna göre bir anlamda ses boyutunda zamanı durdurmuş ve geri almış olursunuz. Eğer ışık hızında hareket ederseniz bu defada hep aynı görüntüyle yola devam edersiniz, ve ışık hızını geçerseniz geçmiş görüntülere ulaşırsız.
Japonlar yapmış diyemiyorum ama bu konuda bir projeleri var; ses hızından hızlı hareket ederek geçmişte yaşamış insanların konuşmalarına ulaşmayı amaçlıyorlar(bu seslere ulaşmaları imkansız demeyin sadece sinyal gücü zayıflar teoride yok olma söz konusu değil);.
Bütün bunlar geçmiş ile ilgiliydi ve birgün yapılacak (bu durum filmlerdeki geçmişe müdahale şeklinde değil sadece geçmişe tanık olma şeklinde), geleceğe yolculuk ise teorik olarak imkansız yada benim algılamam buraya kadar. Havking 'de şöyle demiş geleceğe yolculuk olamaz çünkü beynimizde geleceğe dair beynimizde hiçbir elektriksel değişim yaşanmadıysa gelecekte yoktur.

e3

akkoyunlu74 arkadaşımın dediği gibi geleceğe gitmek imkansız.Neden? Çünkü daha yaşanmadı da ondan. :D  :D
Ayrıca geçmişteki seslere gitme konusunda değişik araştırmalar var.Benim bildiğim bir olay vardı.Şöyleki ; duvarlar insanların seslerini hapsediyormuş.Duvalarında biz her ne kadar cansız desek de canlılık faaliyetleri gösterildiği açıklanmış.Ama nerede açıklanmış hatırlamıyorum. :?: Duvarlar yapıları itibariyle insanların seslerini blok içerisine alıyormuş.Ancak geri dönüşümü şimdilik mümkün değilmiş.Yani duvara kulağınızı yaslayıp dinlemek faydasız. :lol: Ya da frekans uygulayarak cevap almak. 8O
Neyse asıl işimize dönelim.Zaman makinesi. :twisted: İşte size zaman kavramı :. :roll:

.eem.

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: "protection"akkoyunlu74 arkadaşımın dediği gibi geleceğe gitmek imkansız.Neden? Çünkü daha yaşanmadı da ondan.
belkide herşey yaşandı bitti bile? zaman kavramı nedir onu bile tam bilmiyoruz

e3

Alıntı yapılan: "CaFFeiNe"
Alıntı yapılan: "protection"akkoyunlu74 arkadaşımın dediği gibi geleceğe gitmek imkansız.Neden? Çünkü daha yaşanmadı da ondan.
belkide herşey yaşandı bitti bile? zaman kavramı nedir onu bile tam bilmiyoruz
Hocam sizi sanki biraz umutsuz gördüm yaşama dair. :D
Alıntı Yapbelkide herşey yaşandı bitti bile?
Bu cümle bıkkınlık kokuyor.  8O   :P  Zaman kavramına tam olarak açıklık getiremesek bile içinde yaşadığımız bu şeyi az çok biliyoruz.Bu işe çok kafa vermemek lazım.Mazallah sonra Akıl,Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ni boylayabiliriz. :D Bildiğim tek şey zaman çok hızlı geçiyor ve insanlarda bunun farkında değil.Her insan "yok ben farkındayım" dese de kimse aslında farkında değil.Bir günü daha yiyoruz şu an.Asıl gerçek bence hala kimsenin farkında olmaması. :o Şimdi ben bu cümleleri yazdıktan sonra birileri diyecek ki "Ben farkındayım" :D Ama kimse farkında değil.Daha sabah kahvaltıda ne yediğini bilmeyen insanlar var. :D Gerisi size kalmış hocam.Ama benden herkese tavsiye hatta modlara da tavsiye bu konuyu kilitleyin. :lol: Yoksa bu konu daha çooooooookkk uzar.Neden? Çünkü zaman akıp gidiyor.Elin aklının portları yok ki hackleyip yazmasına izin vermeyelim. :lol: Sağlıcakla kalın.İyi günler.
.eem.

ground

Alıntı yapılan: "ground"
Alıntı yapılan: "cobra07""İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz."
Albert Einstein

Biraz geçte olsa Teşekkürler !   Bu başlığın ilk mesajları okunursa tam olarak bunu anlatmak ve düşünmek istedim.  Biraz beyin fırtınası yapalım diye..

Başlık konusundan çok sapsada sonuçta bu anlam, her işte geçerli..

"İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz."  Albert Einstein

Önceki sayfada bu cümleyi yazsam bile.. Bırakın akıl sınırlarını zorlamayı geyik sınırlarını çokdan zorladık :) Tebrikler bize..

Konunun bu kadar komediye alınacağını bilseydim tam geyik başladığında kitlerdim..

Eğer baştaki yazılar biraz anlaşılsaydı burada zaman makinasını yapmaktan çok zamanın ne olduğu , yada ne olabileceği..
 Bu zaman kavramı hakkında yapılmış bilmediğimiz yapılan "bilimsel" deneyleri..
 Ve bu deneyler ışığında dünyada hangi bilimsel ispatların açıklığa çıktığı..

Gibi.. Birçok bilimsel buluşu ve felsefi düşünceyi tartışabilecektik..

Belkide çok güzel şeyler öğrenebilecektik.

Cem Yılmaz'ında çok güzel  Tİ ye aldığı Türk insanının uzay ve bilim macerasına döndü bu başlık..

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Lütfi AYYILDIZ

Arkadaşlar ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bu kadar yazılıp çizildiğine göre bir şeyler var olmalı.yoksa bu yazılanlar hayalperest insanların hayallerimi ???.Ground hocam zaman kavramını tam olarak  bilmediğimiz için  belki bu tür yazılar çıkmıştır. Sonuçta herkesin düşüncesi farklı, ama bu konu üzerine çalışan insanlar var;
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/ZAMANDENEYLERI.HTM

Mod Notu : İç sayfaları biraz inceleyin çok verildi link  ;)

Andromeda

Zamande geçmişe gitmek imkansız gözüküyor..en azından şimdilik..fakat geçmişi görme konusunda ilginç bir örnek var..tabi bunun da spekülasyondan ibaret olduğunu düşünüyorum.
Rahip ve fizikçi olduğu söylenen Pellegrino Ernetti nin choronovisor cihazı..
Bence Ernetti fizikçi olduğu için  makinayı hayal etmiş olabilir..belki bizlerden biride böyle birşey hayal etmiş olabilir..(ama adam vatikanda rahip olduğu için olay büyümüş..)
sonrada bu cihazın kaba taslak nasıl olabileceğini teknik anlamda açıklayan birşeyler çizmiştir..
tabi bu duyulunca basın bu olayı allayıp pulladı..dedikodular aldı yürüdü..
geçmişi görme  konusunda ""ışıktan hızlı gidip  dünyaya bakalım ve geçmişi görelim"" mantığının farklı bir örneğinin atmosferde kalarak garçekleştirilmeye çalışıldığı bir durum..
geçmişdeki sesleri duyma ve görüntüleri görme.

farkettim ki zamanda 16 yıl geriye gitmişim.. :D
düzeltiyorum 18 yılmış.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Sozuak

Zamanda zaten geriye gidilebiliyorsun ama zamanda geriye gidip birşeyleri değiştiremiyorsun. Sorun burada.