Yurtdisindan urun getirme ve Ship fiyatlari

Başlatan Libertador, 05 Mayıs 2004, 19:07:05

Libertador

Arkadaslar yurtdisindan yaklasik $20 lik urun getirtmek istiyorum. Fakat ship fiyatlarina baktigimda en dusuk $18 olarak buldum. (acroname ve digikey) Ship fiyati daha dusuk olan bir site biliyor musunuz?

Iyi calismalar.

Not: Bir baslik altinda bu konu tartisilmisti fakat bir turlu linkini bulamadim o yuzden ayri bir baslik acmak zorunda kaldim kusura bakmayin.

ods

Aslında ben de yurdışından alışveriş ile ilgili bir başlık arıyordum ki bu başlığı gördüm.

Libertador, satın almak istediğin nasıl bir şey belirtmemişsin ama geçenlerde tesadüfen bulduğum bir alışveriş sitesi ücretsiz shipping yapıyor. Tabii benim dikkatimi çeken konu bu değildi. Bu sitede inanılmaz fiyatlara notebooklar satılıyor.

Örnek vermek gerekirse SONY VAIO Z1RAP3 sadece 650$!!!

Hatta biraz modası geçmiş notebookları 400$ a bile almak mümkün.
Kim almak istemez ki? Ancak bu kadar cazip olayların ardında mutlaka bir bit yeniği vardır mantığı ile hareket edip bir kaç gündür sürekli bu site ilgili araştırma yapmaya çalışıyorum. Yurtdışındaki bir kaç forumda da bu site merak konusu olmuş ama olumlu ya da olumsuz bir bilgisi olan yok henüz.
Galiba birisi riski göze alıp bir alışveriş yapmadan doğru olup olmadığını anlayamayacağız. Sitenin adresi :
w_w.internetwebshop.com

Bilgisi olan varsa lütfen iletsin.

Libertador

2 adet Sharp GP2D12 uzaklik algilayici sensor getirtmek istiyorum.

Bu arada bu urunu veya baska bir modelini Istanbul'da bulan var mı acaba?

Nilesh23

konuyla alakası yok ama özellikle elektroda.pl de site isimlerini verirken www yata http yazmayıp yukarda ods nin yaptığı gibi link veriliyor.bunun nedeni ne?
örnek:h**p://www.clubsonyericsson.com/en/software_windows.shtml

Libertador

Linki kopyala yapistir yaparak ac, direk linke tiklayarak acma diye yapiliyor. Direk tikladigin zaman acilan site hangi siteden geldigini anlayabiliyor. Hos site sahipleri niye anlamasini istemesin ki? Illegal bir site değilse.

Erkan Gench

sanırım mesele çoğu site sahibinin direkt olarak dosyalara link verilmesini istememesi. aslında haklılarda.

eğer hangi siteden geldiğini anlayabiliyorlarsa bu sitenin direkt olarak dosyalara link vermesini hoş karşılamazlar heralde.
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

DumrulBey

Alıntı yapılan: "Libertador"Arkadaslar yurtdisindan yaklasik $20 lik urun getirtmek istiyorum. Fakat ship fiyatlarina baktigimda en dusuk $18 olarak buldum. (acroname ve digikey) Ship fiyati daha dusuk olan bir site biliyor musunuz?
Arrow'da var, 9 dolar. İstersen Türkiye temsilcisi ile görüş, belki stoklarında vardır. Yoksa bile yüklüce alan bir bayiye yönlendirebilir. Sonuç alamazsan ve vaktin varsa sipariş ver. Bir kaç haftada gelir.

Sharp MicroElectronics of the Americas GP2D12
DISTANCE MEASURING SENSOR

1,000 - 4,999= $6.49
5,000 - 9,999= $6.09
10,000 - 49,000= $5.87
Aşağı adetler=  $8.95  

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

Analyzer

Selam,

Link üzerindeki harflerin wildcard veya başka karakterlerle değiştirilmesinin sebebi; yazan kişinin arama motorlarına linkin kaydını istememesidir.Çünkü boardlarda genellikle yazılımının linki ve yanında crack dosyası da yer alır  ;)  O nedenle board'u tehlikeli duruma sokmamak için böyle bir uygulama var.Özellikle elektroda da :D

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

kasif

Alıntı yapılan: "ods"Örnek vermek gerekirse SONY VAIO Z1RAP3 sadece 650$!!!

Hatta biraz modası geçmiş notebookları 400$ a bile almak mümkün.

w_w.internetwebshop.com

Ben güvenme derim.
Sitenin sayacından anlaşılan, daha 1 aylık bir yer olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bazı notebook modelleri, gerçek şirketlerde yok. Bazı ürünlerinde sadece 1 ay garanti veriyor. Bu da değiştirme veya tamir için.

Sistemler genelde upgrade edilmiş. Mesela 1GB ram varken sadee 16mb ekran kartı hafızası olan ürünler var.

Eğer gerçekten veriyorsa, bence, bunlar herhangi bir yerinde sorun olan aletleri alıp, kendilerine göre onarıp verenler. Birkaç tane de pahalı ürünü listeye koydummu herşey tamam.

İmkanı olan varsa, direkt elden almayı denesin, yoksa hiç tavsiye etmem buradan kredi kartı ile almayı.

Veli B.

Siteyi bende merak ettim ve geçenlerde inceledim.Gerçekten ilginç fiatları vardı ve ingiltereden bir arkadaş vasıtası ile güvenilir olduğunu öğrendim Aslında fiatlarda sorun yok çünki ardından UPS nin verdiği bilgi herşeyi netleştirdi.Firma Kredi kartı ile satış yapmıyor,Para transferi ile çalışıyor.Alıcı ödemeli gönderiyor ve masraflar alıcıya ait.Yaklaşık ürün bedelinin %60 oranında navlun, gümrük vb giderler çıkıyor,hatta CE sertifikası yoksa TSE kontrolü için 240$ ilave ödüyorsunuz.Hepsini üstüste koyunca neredeyse aynı fiata geliyor.300$ için düşünülebilir ama sony değermi düşünmek lazım...

ods

katana, masraflar alıcıya ait demişsin ama açıklama sayfalarında şöyle bir ifade var:

"As part of our special promotion, we will also handle the shipping and customs charges for most of the destination countries."

Üstelik ben yine de Türkiye'ye gönderilmesini istemiyeceğim, yurtdışında yaşayan bir arkadaşımın adresine sipariş verip, daha sonra o arkadaşımın Türkiye'ye gelirken bana getirmesini isteyeceğim. Böylece gümrük vs. işlemlerden kesin olarak kurtulmak istiyorum.

Ayrıca UPS bu site ile ilgili mi bilgi verdi? Eğer öyle ise şüphelerim büyük oranda kalkacak.

Bir de Londra'da yaşayan bir arkadaşın varsa adresleri aşağıda. Arkadaşından bu adreste gerçekten böyle bir firma olup olmadığını kontrol etmesini rica edebilir misin?

Head Office Address:
166 Barking Road
London, E16 4HQ
United Kingdom
+44 20 7900 3488

kasif

Benim bir korkumda, biliyorsunuz bazı notebookların lcd sinde bir noktalık bozukluklar olabiliyormuş. Bu tür bir ürün gelirse problem olur.

Veya bazı ürünlerin garantili olduğunu belirtiyor. Bu garanti için türkiyedeki servislerden faydalana biliyormuyuz yoksa tamir için tekrar oralara götürmek mi gerekiyor aleti.

Benim bir host tanıdığım vardı. Eğer o söyledikleri fiyata elden teslim veriyorlarsa niye almayayım. Amcaoğluna falan ufak tefek şeyler almıştık.

Zaten cd yazıcı alacaktım, notebook almış olurum :-)

Veli B.

Bu gün iki tane sipariş verdim.Bakalım gidip direkt olarak görüşecek.
Sonucu buradan iletirim.

ods

katana,
sonucu büyük bir merakla bekliyorum. :roll:

kasif

bende merakla bekliyorum... hangilerini sipariş verdin.

Netten mi sipariş verdin yoksa orada tanıdık vasıtası ile mi teslim alacaksın?