18 Ekim 2021, 07:52:29

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


Jtag programlayıcı

Başlatan bybik, 25 Mart 2011, 17:00:17

bybik

Arkadaşlar picden armye yeni geçiş yaptım.Ebaydan bir tane stm32 cortex-m3 arm aldım.Üzerinde seri port,jtag ve usb bağlantıları var.Bunu hangi yöntemlerler programlıyabilirim.Ben jtag programlayıcı almayı düşünüyorum.Sizce ne almalıyım fiyatları nedir nerden almalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim.

ayban

ULINK2 tavsiye ederim bir ay kadar önce sipariş vermiştim bikaçgün önce ulaştı elime kargo ücreti yok adrese teslim  aldığım ürün ve firma linktekinin aynısıdır aynı firmadan almasanız dahi satıcı rating lerine dikkat edin daha öncesinde siparişim gönderilmemişti(farklı bir satıcıdan)fakat ödemeyi paypal hesabından yaptığım için herhangi bir sorun oluşturmadı. http://www.aliexpress.com/product-gs/358487953-Free-Shipping-ARM-USB-JTAG-Adapter-emulator-Realview-Ulink-II-Ulink2-wholesalers.html
"Tek kitap okuyandan kork!"


X-Fi

Jlink olacaksa ben ExpKits in ürününü önerebilirim üzerindeki com portu ve usb paralellerinden de faydalanıyorsunuz. ürün powarm forumunda geliştirilmiş keşke picprojeninde böyle ortak bir ürünü olsaydı.

http://www.expkits.com/?s=urun_detay&urun=powarm_jtag_tool_box.htm
http://www.coskunergan.com/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

bybik

25 Mart 2011, 23:50:35 #4 Son düzenlenme: 25 Mart 2011, 23:52:42 bybik
Leblebitozu teşekür ederim.Önerdiğiniz ürün hem fiyat hem yetenek açısından bana başlangıc için uygun gibi gözüküyor.Son olarak başlangıç için bana önerebileceğiniz bir dil ve kaynak varmı? Diğer arkadaşlarada öneriler için teşekürederim.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.