Tablet pc alayımmı:) Kullananlardan öneriler

Başlatan aykut54, 18 Nisan 2011, 17:25:20

aykut54

Merhaba,

Bu ayın sonlarına doğru bir tablet pc almak istiyorum.... fiyat aralığı 300tl arasında yaklaşık bu fiyata  2..3 ayrı model var...

Forumumuzda tablet pc kullanan varmı? Her türlü öneriye açığım:)

İyi çalışmalar

fatihkuzucu

Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

pcb_desing

Fatih   Cok keskin bir cevap yazmışsıın bari sebebini söleseydin .:))))

mufitsozen

Alıntı yapılan: pcb_desing - 18 Nisan 2011, 18:03:57
Fatih   Cok keskin bir cevap yazmışsıın bari sebebini söleseydin .:))))

Sayin @fatihkuzucu, sizden ozur dileyerek size yonlendirilmis bir soruya cevap yaziyorum.

Tablet PCler cok yeni bir teknoloji ve suratle degisim gosteriyor. Bu yuzden tanim olarak musterileri "early adopters" denilen gruptur(yada pazarlamaci agziyla trendsetters).

Bunlar kimdir dersen, itu sozluk soyle yazmis "piyasaya çıkan ürünü ilk bende olmalı şiarıyla koşa koşa satın alan insanlara verilen isim. genelde zengin olurlar ve çok güzel kazıklanırlar."

Simdi sen 300tl gibi bir butce (hemde bu kadar  dusuk) belirttigine gore bu gruba dahil değilsin, o yuzden urun maturity'e (olgunluga) erisene kadar beklemen daha dogru olur. Yada gidip hemen en cok opsiyonlu IPad alip, heryerde gostere gostere kullanman gerekir!

Bir ornek verirsek, IPhone ciktiginda almayip IPhone5(yada klonlari) ciktiginda almak gibi
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

fatihkuzucu

300 liraya cok kucuk ekranlı bir seyler alacak. Ondada işe gidip gelirken dizi film seyredecek hesabı yapıyor muhtemelen ingilizce için. Biraz oynar sonra kenara atar. Boşa harcanmış para. Biraz etrafa baksın. Bir kağıda yazdığı ingilizce kelimeleri ezberlesin. Ne bileyim yanındakilerle konussun en kötü.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

picmanya

tablet pc yi daha farklı ve pahalı bir şey olarak biliyordum.
300TL. diye bahsedilen ufak 10 inch ekranlı pc lere benim bildiğim kadarı ile tablet denmiyor
ve fiyatları yakın zamana kadar 350-400 TL. altına henüz düşmemişti.
bu pc lerde intel Atom 1,6GHz. civarı hızlı işlemci ve ya 1 yada 2 GB. rem takılı olarak satılıyor.
çoğunda win7 yüklü 32 bit.
üzerinde web cam. ve kablosuz internet bağlantısı yapabiliyor tek seri port çift USB2.0 ve ethernet 100 Mbps mevcut.
ekranının büyüklüğüne takılmazsanız bir pcb yi çizerken kullandığınız yazılım ve pic işlemciyi programlarken kullandığınız
mplab ide ve C derleyicisi ile ICD3 falan rahat çalıştırılır.
hemde bazı masa üstü pc lerden çok daha hızlı çalıştırır.
pc nin açılıp kapanma hızıda oldukça iyi
ama ekran kesinlikle kötü gözü yoruyor ve zamanla bozuyorda olabilir.
ekranı daha iyi ve gözü yormayan bir modeli olduğunu duyarsam almayı bende planlıyorum.
fiyatları oldukça düştü bunların.

teknikelektronikci

tablet pc diye ben buna derim :D

http://www.samsung.com/ch/news/newsRead.do?news_group=productnews&news_ctgry=&news_seq=24391

mayis sonunda cikacak haziran basida almayi düsünüyorum
eger sizde sürekli yoldaysaniz veya tatile ciakrken yaniniza laptop v.s almak istemiorsaniz veya aksam bilgisyardan bagimsiz film v.s izlemek istyiorsaniz böyle bir sey öneririm
tabi 3g li oldugu icin pahalli sirf wlan yeter derseniz daha ucuz bu arada ipad de diger alternatif
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

aykut54

Alıntı yapılan: fatihkuzucu - 18 Nisan 2011, 18:30:09
300 liraya cok kucuk ekranlı bir seyler alacak. Ondada işe gidip gelirken dizi film seyredecek hesabı yapıyor muhtemelen ingilizce için. Biraz oynar sonra kenara atar. Boşa harcanmış para. Biraz etrafa baksın. Bir kağıda yazdığı ingilizce kelimeleri ezberlesin. Ne bileyim yanındakilerle konussun en kötü.

Vallahi... Billahi mükemmel özetlemişsiniz... Bunlar senin saydığının daha %10 bile değil Hocam. Bunlar daha buz dağının etekleri. Bunların hepsini hergün yapmaktayım ;) ve halen yapıyorum...yapacağım... yapmak zorundayım.. yapıyor olacağım...

Ayrıca bu cevap çok iyiydi...Sayenizde bir halt olmadığımı çok iyi anladım.Etimiz ne budumuz ne dimi ? :o çok teşekkür ediyorum.. Minnettarım

Hayr-a vesile olan yapan gibidir.... Diyerek Çok iyi bir hayır işlediniz.... Allah kabul ve makbul eylesin... Hayrınızı...........

Selam ile cümlenize ;)

fatihkuzucu

Alıntı yapılan: aykut54 - 18 Nisan 2011, 22:21:44bir halt olmadığımı çok iyi anladım.

Eşşekten düşenin halini eşşekten düşen anlarmış. Bu uzun yollardan işe gidiş gelişlerin zaman kaybı olduğunu bende zamanında düşünmüştüm. Çogu kişi benzer ihtiyaclara benzer sonuclara ulasıyordur. Ben o zamanlar dizi seyretmek için palm türü telefonlardan bir seyler alacaktım, ama gidip kocaman bir laptop almıstım. Baya kahrımı cekti alet yollarda. Halk otobuslerinde gidiyorsanız kocaman bir laptop uygun olmaz. Ama eger servis var ise daha mantıklı olur.

Tagli

Alıntı yapılan: fatihkuzucu - 18 Nisan 2011, 22:42:36Bu uzun yollardan işe gidiş gelişlerin zaman kaybı olduğunu bende zamanında düşünmüştüm. Çogu kişi benzer ihtiyaclara benzer sonuclara ulasıyordur.
Ben bu zamanı genelde uyuyarak değerlendiriyorum. Ama evet, benim de aklıma gelmişti. Hatta eğer Türkiye'de satılsaydı bu iş için bir Kindle alacaktım. Sonra dedim kendi kendime: "Oğlum, vapurda 20 dakikada okuduğun kitaptan zaten bir şey anlamayacaksın, sen en iyisi uyu..."
Gökçe Tağlıoğlu

volblood

Teknolojiyle yakından ilgileniyorsanız alın derim ben. Real'de 200TL'ye android yüklü bir tablet pc (mobee) görmüştüm. hepsiburada'da var.
İlla üzerinde yazılım geliştirmenize gerek yok. Alın, kullanın, sıkılın. ne var ki bunda anlamıyorum. 200 tl parayı buna ayırabilecek kadar bütçeniz varsa, kime ne zararı var.
iş arkadaşım çinden mobee'nin çok benzerini almıştı. bugün kurcaladık biraz, ipad kullananlar tabi ki ipad diyor. ama fiyatları arasında çok büyük fark var. sırf film izlemek ve nete bağlanmak için alabilirim diye düşündüm. ekranı da film izlemek için makul bence.
ben olaya kazıklanmak gözüyle, yani "dar açıdan" bakmıyorum. insanları bu kadar kınamayın. teknoloji kullanmak içindir. kimi çıktığı gibi kullanır, kimi o teknoloji oturunca kullanır. bunu niye bu kadar kafaya takıyorsunuz.

z

Ipad kullaniyorum ve cok memnunum. Ipad'i sadece pdf okumak icin kullaniyorum. Her bakimdan memnunmuyum? Hayir. Bunun sebebi cihazin yetersizligi değil.
Uzanir pozisyonda kitap okumayi severim cogu zaman da uyuyakalirim.  Cihazin tek sorunu uyuya kalir ve makineyi yere dusurum korkusu.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Murat Mert

Alıntı yapılan: volblood - 18 Nisan 2011, 23:00:21
Teknolojiyle yakından ilgileniyorsanız alın derim ben. Real'de 200TL'ye android yüklü bir tablet pc (mobee) görmüştüm. hepsiburada'da var.
İlla üzerinde yazılım geliştirmenize gerek yok. Alın, kullanın, sıkılın. ne var ki bunda anlamıyorum. 200 tl parayı buna ayırabilecek kadar bütçeniz varsa, kime ne zararı var.
iş arkadaşım çinden mobee'nin çok benzerini almıştı. bugün kurcaladık biraz, ipad kullananlar tabi ki ipad diyor. ama fiyatları arasında çok büyük fark var. sırf film izlemek ve nete bağlanmak için alabilirim diye düşündüm. ekranı da film izlemek için makul bence.
ben olaya kazıklanmak gözüyle, yani "dar açıdan" bakmıyorum. insanları bu kadar kınamayın. teknoloji kullanmak içindir. kimi çıktığı gibi kullanır, kimi o teknoloji oturunca kullanır. bunu niye bu kadar kafaya takıyorsunuz.

S.A.
Real de satılan mobee lerden kimse memnun değil çok dandik bir alet. Alan arkadaş memnun değil çok kilitleniyor.
mert07

erhanmete

200 300 tl ye çin malı tabletler alınabiliyor ben 10" 1GHz işlemcili çift usb portlu GPS li bir modeli 200TL ye almıştım.
hızı ve performansı süper fakat iğrenç bir bir ekranı vardı sattım.
onun yerine 7" archos aldım. 250Gb hard diski var. multitouch var. çok memnunum.

işletim sistemi ipad değilse genelde android oluyor. bu konudada windowsdan kat kat iyi olduğunuda söyleyebilirim.
ben tableti şu işler için kullanıyorum, bir kere sürekli ajanda olarak kullanıyorum. yani defter şeklindeki ajanda taşımıyorum artık ve bunlar ben yazdıkça diğer pc lerimle senkronize oluyorlar.
seyahatlerde mail işini çok kolay hallediyorum. internet işlerini hallediyorum. gerekirse film seyrediyorum. ve en iyisi bu işler için sürekli yanımda taşıdığım dizüstü bilgisayarımı artık taşımıyorum.
sadece ajanda için bile bence çok iyi bir cihaz.

ama bütçeniz 200, 300 TL gibi ise mutlaka cihazı inceleyip öyle alın hayal kırıklığı olmasın.
bütçe çoksa da motorola xzoom alın