2. ekran olarak TV yi HDMI den kullanirken olusan sorun

Başlatan bunalmis, 03 Mayıs 2011, 03:50:13

z

Laptopa HDMI interface uzerinden TV yi bagliyorum.

Laptop ekranindaki goruntuyu mouse ile ekran disina tasidigimda ekrandaki goruntu (film) TV den izleniyor.
Filmlerin izlendigi pencere, genellikle ekrandaki web sayfasini tam doldurmayacak sekilde tasarlaniyor, ancak ekran olculerine getir anlamina gelen yer tiklanirsa film tum ekrani dolduruyor.

TV de goruntu varken  laptop ekraninda da tamamen farkli bir baska program goruntusu getirebiliyorum.

TV deki film ekrani maximize ettigimde sorun yok fakat mouse ile laptop ekraninda herhangi bir yere tiklarsam TV deki goruntu birden web sayfasindaki orjinal boyutlarina donusuyor.

Bu sorunu nasil cozerim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

iyildirim

Buna benzer şekilde fokus'un alınmaması gereken bir program çalıştırdığımda, bir yandan da işime devam etmek istediğimde ben çözümü sanal makinada bulmuştum.

Maxim

böyle bir sorun ancak ekran kartı driverından olabilir
aklıma o geldi
son driver yüklümü acaba ?

aynı bağlantıyı bende kullanıyorum sorun yok
(hdmi çıkışım yok onun yerine normal vga portundan tv ye bağlı)

iyildirim

Maxim,
Sorun netten direkt filmi izlerken.  Flash player başka bir program tıklandığında full ekrandan çıkıyor.  Diskten kayıtlı filmi herhangi bir oynatıcı ile izlerken zaten sorun yok.

Netten izlerken sende böyle birşey olmuyormu?

z

TV yi PC ye HDMI bağlantısı ile izlerken TV den ses de alıyordum.

Şimdi sesi sadece laptoptan alabiliyorum. Ses çıkışları arasında görülen TV opsiyonunda TV devre dışı bırakıldı diyor.

Bunu nereden aktif edeceğimi bulamadım.

Fikri olan varmı?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JKramer

Sağ tıklayınca etkinleştir ya da varsayılan aygıt olarak ayarla seçeneği çıkmıyor mu?

sebo

masa üstündeyken sağ tuşa tıklayıp ekran kartı ayarlarına gir oradan ekranlar arasındaki ayarları yapabilirsin