sinyal işleme yardım

Başlatan Hattusa, 04 Mayıs 2011, 10:43:29

Maxim

her 1us de bir adc örneği alınsa ve bu değerler sırası ile bir değişkene atılsa ,
mümkün olurmu böyle birşey ?
50us okunacaksa elimizde 50 tane örnek olacak

z

Eger LF398 ucuzsa 10 tane kullan iste. Sample alma islemini yazilima yaptir.

Islemci tetikte beklesin sinyal dusmeye basladiginda sampe hold sinyallerini sirayla uretsin. Tum sample alma islemleri bittiginde ADC ile hold edilmis sinyalleri aheste aheste oku.

(Bu is tam DSP yada ARM lik is gibi gorunuyor 1 mikrosaniyede 1 olcum fena olmazmi? Hem boyle 10 tane sample alici ile ugrasmazsin.

Bahsettigim analog switchli yapi asagida

opamp olarak ornegin LF serisi fet girisli opamp kullanmalisin.

Bu uygulamada trace and hold islemi daha basarili olur. Bu arada bulacagin altinin %1 ini isterim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

GreeN

Ewet bu iş dsPIC33FJ16GS502 ile yapılacak iş. 4000KSPS 10 bit adc var. Buda 0.25 uS de bir örnek demek oluyor sanırım. Yada  12bit 500 KSPS  dsPIC33FJxxxx serisi ürünler var.

Tek sıkıntı ha deyince temin edebileceğin bir PIC serisi değil.
Terörü Lanetliyoruz.

iyildirim

30F2020 10bit 2MSPS,

TR de bulabildiğim ilk 16 bit işlemci..

GreeN

Alıntı yapılan: iyildirim - 07 Mayıs 2011, 15:18:10
30F2020 10bit 2MSPS,

TR de bulabildiğim ilk 16 bit işlemci..

Ewet harika ben direk 33f serisine baktım.30fxxx serisine hiç bakmamıştım. Baya güzel adc'si var .
"TR de bulabildiğim ilk 16 bit işlemci.." Online'mı kastettin yoksa elektronik companent dükkanlarında da bulabiliyormusun? Ben Ankaradayım örneğin Konya sokak'a uzun süredir uğramıyorum orada varmıdır?

Saygılar.
Terörü Lanetliyoruz.

iyildirim

Çığır' dan almıştım.
Karaköyden, Dükkandan... 1 yıldan fazla oldu.

Edit ...

Birde geçenlerde expkits den 64GS610 almıştım. Nedense 100 bacak işlemci istemezsin diye düşünmüştüm.. Belki daha az pin sayısında kılıflıları da vardır.
Bir bak istersen..

Hattusa

Alıntı yapılan: bunalmis - 06 Mayıs 2011, 00:24:36
Eger LF398 ucuzsa 10 tane kullan iste. Sample alma islemini yazilima yaptir.

Islemci tetikte beklesin sinyal dusmeye basladiginda sampe hold sinyallerini sirayla uretsin. Tum sample alma islemleri bittiginde ADC ile hold edilmis sinyalleri aheste aheste oku.

(Bu is tam DSP yada ARM lik is gibi gorunuyor 1 mikrosaniyede 1 olcum fena olmazmi? Hem boyle 10 tane sample alici ile ugrasmazsin.

Bahsettigim analog switchli yapi asagida

opamp olarak ornegin LF serisi fet girisli opamp kullanmalisin.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Bu uygulamada trace and hold islemi daha basarili olur. Bu arada bulacagin altinin %1 ini isterim.

bülent ustam bu işlerle uğraştığımı nereden anladınız? yani metal dedektörü yapmaya çalıştığımı nasıl anladınız ustam ya renk vermemeye çalıştım ama  ;D  ;D
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

GreeN

Alıntı yapılan: iyildirim - 07 Mayıs 2011, 22:31:13
Çığır' dan almıştım.
Karaköyden, Dükkandan... 1 yıldan fazla oldu.

Edit ...

Birde geçenlerde expkits den 64GS610 almıştım. Nedense 100 bacak işlemci istemezsin diye düşünmüştüm.. Belki daha az pin sayısında kılıflıları da vardır.
Bir bak istersen..
100 pin olması değilde bu gs serisindekileri pickit2 programlamıyor. pickit3 istiyor.pickit2 almak üzere iken bu tip bir ikileme girmek öğrenme sürecini uzatıyor. Birde 30f2020 secenekler arasına girdi.

Terörü Lanetliyoruz.