8051 ile ilgili lütfen yardımcı olurmusunuz...

Başlatan Phant0m, 15 Mayıs 2011, 15:02:40

Phant0m

İyi günler arkadaşlar. Bu konuda daha çok yeniyim o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

8051 mikroişlemci ile  bir şeyler yapmaya çalışıyorum. elimde 89C51. C programlama dili ile bir program yazdım. Ancak bunu hex e ceviremiyorum. 2 gündür araştırıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. Lütfen yardım edermisiniz bu konuda bana. Yada bana yardımcı olmak isteyenler için msn adersim :onurcete@hotmail.com. şimdiden teşekkürler...

semitesla

Phant0m

Alıntı yapılan: semitesla - 15 Mayıs 2011, 15:19:42
keil uvision ile derleyebilirsin.

Denedim uvision 4 ü yükledim. yazdım c programını orada açıyorum ancak hex e çevirme işlemini başaramadım...

semitesla

tam olarak hatırlamıyorum. keil pc de yüklü değil. c51 hex code uret diye bi secenek var işaretlemezsen üretmez.

muhittin_kaplan

soldaki "target" i sağ tıklayıp özelliklerden . çıkan pencereden "Output" sekmesinde "Create Hex" çentiğinin  seçili olması gerek

Phant0m

Hala başaramadım arkadaşlar. Net bir yardımda bulunacak yokmu acaba?

zenan

keil da flash dan configure flash tools seçeneğinden girip outputtan creat hex file seçmen gerekiyor.....

Phant0m

gokmenn

mrb arkadaşlar bende aynı durumla ilgili sorun yaşıorum 3 4 gündür uğraşıorum söylenilen herşeyi yaptım belkide ufak bi ayrıntıyı kaçırıorum yardımcı olabilir misiniz ?