toshıba laptop mavi ekran arızası

Başlatan F.T, 23 Mayıs 2011, 23:53:55

Burak B

Kurulum esnasında bir sorun yaşamıyorsan. Makinende;
1- Antivirüs
2- Filitre veya Firewall Yazılımı
3- Rootkit (Stealth olabilir ruhunuz duymaz AV dahil)
4- Kötü yazılmış bir sürücü (Stabilitesiden emin olamadığın yani WHQL olmayan her türlü cihaz sürücüsü)
5- Kısaca ntoskrnl.exe' ye müdahale edebilecek her türlü yazılım buna sebebiyet verebilir.

Birde sen o makineye windows 98 kurup dene yine çöküyorsa ntoskrnl.exe' nin bozulmuş olma ihtimali yok.  ;D  Bir çekirdek sürekli olarak durduk yere bozulmaz. Hele donanımda bir sorun yoksa ve sürekli aynı hatayı yapıp buna neden olan yazılıma izin vermiyorsan. Win2K, XP, Vista, Win7 hepsi NT teknolojini kullanır ve ntoskrnl hepsinde bulunur ama Win98, WinME'de bulunmaz. ;)

Artık dahada düzelmezse ntoskrnl.exe yi debug et diyorum nasıl olsa çökecek. Nasıl dersen. Sadece tebessüm edebilirim... Kolay gelsin.

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

F.T

arkadaşlar dediklerinizi düşünecem.ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.yanlız kernel dosyaları ile ilgili bir işlem yaptım bu işlemden sonra 2 gündür mavi ekran oluşmadı bilgisayarım/özellikler/gelişmiş sistem ayarları/ortam değişkenleri/sistem değişkenleri/ekle/
Set _NT_SYMBOL_PATH
symsrv*symsrv.dll*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

bunu yaptıktan sonra 2 gündür mavi ekran yok ama kasıntı azalsada var.son durum bu.

herkese teşşekkür ediyorum.iyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F.T

net bağlantıları ile ilgili kasıntı sorununu internek explorer/ araçlar/ baglantılar/ yerel ağ ayarları/ayarları otomatik algıla çentiğni kaldırdım.msn internet kasılması ortadan kalktı.ayrıca v5.20 bios yazılımının xp için olduğunu gördüm.bnu vista için olan 1.80 ile değiştirdim.şimdilik memnunun.inşallah başka arkadaşlarada bu konu faydalı olmuştur.

ilgilenenlere çok teşekkür ediyorum.iyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.