kablosuz iki modem den birini acses point olarak ayarlama

Başlatan erkan614, 24 Mayıs 2011, 19:44:29

erkan614

dertlerim bitmiyor :(
eve geldim dayım kendine laptop almış hemen yan dairemizde oturuyor yalnız benim kablosuz yayının menzili ona yetişmiyor
repeater al dedim gitmiş kablosuz router modem almış belkin f7d1401
bu belkin modemi nasıl bendeki kablosuz ağı tekrarlatan bi şekilde acces point yapabilirim
yardım ederseniz sevinirim

erkan614

İyi günler
alınan belkin modemi iade ettritip TP-LINK TL-WA901ND izimli acces point repeater özellikli bir cihaz aldırttım
cihazı repeater olarak ayarladım var olan ağı gösterdim ip numaraları falan girdim ama repeater üzerinden internete bağlanamıyorum
internette biraz dolaştım ve bu repeater işinin baya belalı olduğunu gördüm
bu konuda bilgisi olan varmı ve dhpc sunus-cusu tam olararak ne işe yarıyor

rf

DHCP http://tr.wikipedia.org/wiki/DHCP

Kısaca , networkde otomatik ip dağıtan sistemdir. Genelde bu işi ADSL modem yapar. Ayrıca ACCESSPOINT'lerde de bu özellik bulunur.
Aynı ağda iki tane serverin aynı anda aktif olması ciddi çakışmalara neden olur.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

erkan614

Merhabalar arkadaşlar;

Gerçekten bu konuda çok acil yardıma ihtiyacım var..Ben modemime repeater yani tekrarlayıcı kurmak istiyorum sinyali dahada güçlendirmesi için..Modemim Airties R206 kablosuz modem..Repeater cihazım Tp-link TL-WA901ND 300 Mbps..

Şimdi durumu özetleyeyim. malesef hiç kimse anlamıyo zannedersem..

Repeater cihazımın arayüzüne ulaştım ve tekrarlayıcı ayarlarını kurdum..Herşey buraya kadar iyi..Modemimi falan Connect le tanıttım..daha sonra repeater cihazını uzaklaştırdım ve fişe taktım bir süre sonra tanıdı..Fakat sinyali alıyor ama Tanımlanamayan ağ diyor..Bu sorunu bir türlü çözemedik..

Cihazın arayüzüne 192.168.1.254 ten erişim sağladım..Ip adreside 192.168.1.1..Aynı olması için airtesi modemimin 192.168.2.1 olan Ip sini de 192.168.1.1 yaptık..ama bir yerde sorun var ki ağ tanımlanamıyor..Bu konuda gerçketen yardıma muhtacım ve destek olursanız çok sevinirim..
en son repeater üzerinden dhcp yi aktif yaparak modemede "192.168.1.1" ulaştım ama internete ulaşamadım

Şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim..

hatmeto

ADSL modem IP Standartı 192.168.1.1 dir Repeatter IP yi 192.168.1.100 ayarla Automatic DHCP yi kapat. Kendisi ADSL modemden IP versin.

Kolay gelsin...
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

erkan614

Alıntı yapılan: hatmeto - 26 Mayıs 2011, 22:46:54
ADSL modem IP Standartı 192.168.1.1 dir Repeatter IP yi 192.168.1.100 ayarla Automatic DHCP yi kapat. Kendisi ADSL modemden IP versin.

Kolay gelsin...

en önce onu yapmıştım ve olmadı