Hata kimde?

Başlatan yusufdv, 02 Haziran 2011, 23:51:11

yusufdv

Herkese merhaba .

[img]http://LG LE 5300 serisi lcd televizyonum ve yeni almış olduğum teledünya hd set top box cihaz bozuldu. İkiside aynı prize takılıydı. Tv teknik servisi arızanın hdmi girişine bağlanan recieverdan kaynaklandığını ve ana kartın yandığını söyledi. 350 tl+kdv lik faturayı tarafıma havale ettiler. Arızayı garanti dışına çıkardılar.Ayrıca cihazın fotoğrafını çekip göndermişler.Teledünya yetkilileri böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Garanti kapsamı dışına çıkartmak için yalan söylediklerini söylediler. .Tv anakartındaki sorunun recieveri yakmış olabileceğini söylediler. Yani iki kurum birbirini suçluyor.Fikirlerinizi bekliyorum.Buraya fotoğraf ekleyemedim ama isteyen arkadaşlara gönderebilirim.

Maxim

gerçekte hata her iki taraftada olabilir şaseleri birbirine bağlı sonuçta hdmi kablosu üzerinden
ama daha çok dış etkenlerle haberleşen cihazın bozulma riski vardır o da teledünya alıcısı
sanırım çanak çömlek ile bağlantılı , zor bir durum kesin konuşmak kolay değil .

berke_42

Böylesi  şaibeli bir durumda en yakın tüketici hakem heyetine başvurmanızı öneririm, onların görevlendirecegi bilirkişi incelemesi sonucunda bir karar alınır.Cihazların elektrik baglantısından bile sorun yaşanmış olabilir(aynı prize takılı oldugunu söylemişsiniz) Belkide hdmi kablosunda sorun oluştu incelemek gerek..
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''