çok ince floresan

Başlatan ahmetbudak, 16 Haziran 2011, 21:22:31

ahmetbudak

merhaba arkadaşlar lcd ekranlı bir ölçü aleti için yaklaşık 4mm  çaplı her bir kenarı 8cm olan U biçimli floresan arıyorum U biçimli olmasada düz 8-9 cm olsada olur yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize hayatta başarılar dilerim

Mucit23

Trükiyede bunu kimyapar kim eder bilmiyorum ama. Hazır olarakyapılmayacak(yaptırılmayacak) gibi görünmüyor.. Bir aralar şu tarayıcıların içinde gidip gelen lazer dediğimiz lambalardan görmüştüm. Galiba onlarda florasan Çok inceydi ama düz bir çubuk halindeydi. Esnek olabileceği kanısındayım. Tam emin değilim.

satilla

Alıntı yapılan: Mucit23 - 16 Haziran 2011, 22:11:15
Trükiyede bunu kimyapar kim eder bilmiyorum ama. Hazır olarakyapılmayacak(yaptırılmayacak) gibi görünmüyor.. Bir aralar şu tarayıcıların içinde gidip gelen lazer dediğimiz lambalardan görmüştüm. Galiba onlarda florasan Çok inceydi ama düz bir çubuk halindeydi. Esnek olabileceği kanısındayım. Tam emin değilim.
bu floresanlar işinizi görebilir ancak kesinlikle esnek değiller :)

Mucit23

Merak ettim şimdi. Evde eski 98 model(sadece win98 ile çalışıyor) bi tarayıcı var. İçerisinde beyaz bi florasan var. Bi bakayım.

gambit1244

size led sayfa öneririm bildiginiz kağıt gibi 1 mm kalınlıgında bir plastik enerji verince parlayan bir sayfa gibi oluyor maliyetini bilmiyorum ama istanbulda led fuarında görmüştüm genelde uçaklarda ve otobüslerde acil çıkışları göstermek amacıyla yerlere döşeniyor bu şekilde arama yapabilirsiniz
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

berke_42

Alıntı yapılan: ahmetbudak - 16 Haziran 2011, 21:22:31
merhaba arkadaşlar lcd ekranlı bir ölçü aleti için yaklaşık 4mm  çaplı her bir kenarı 8cm olan U biçimli floresan arıyorum U biçimli olmasada düz 8-9 cm olsada olur yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize hayatta başarılar dilerim

Aradıgın şekildeki lambayı  standart olarak bulman zor gibi.
Şekildeki gece lambasındaki florasan lamba( gücünü1w olarak hatırlıyorum) işini görür ise piyasadan birkaç tane temin ederek lambalarını kullanabilirsin,Yada aydınlatmayı uygun besleme modifiyesini yaparak  kaliteli  led (şerit olabilir) kulanıp led ile çözebilirsin ;)
[IMG]http://i.imgur.com/BOhoa.jpg[/img]
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

necati

özkul elektronik te vardı.
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

ares

arkadasın dedigi electroluminescent  yuzey ama bence sen 805 kılıf yada 1206 kılıf yuksek ısık veren ledler ıle yapsan daha ıyı olur

ahmetbudak

ARKADAŞLAR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER CCFL  LAMBA İŞİMİ GÖRECEK GİBİ  ÖZKUL ELEKTRONİKTE VAR HERKESE TEKRAR TEŞEKKÜRLER VE BAŞRILAR