Site kurmak istiyorum. https://www.godaddy.com/ Tavsiye eder misiniz?

Başlatan Elektroemre, 18 Haziran 2011, 12:57:35

Elektroemre

Selamlar,

Yeni bir intenet sitesi kurmak istiyorum, fakat çok fazla bilgim yok web programlama ve site yapımı hakkında.
Domaindi hostingdi vs. ayrı uğraşmak istemiyorum. Paket bir çözüm lazım bana. Yıllık 100-120 TL'ye kadar verebilirim.

Bir kaç arkadaştan http://www.godaddy.com/'u duydum.
Domain : Site adı, Hosting is e sitemizin tutulduğu alan anladığım kadarıyla.

Sitede hosting için aylık 5$'lık bir paket var;

http://www.godaddy.com/hosting/web-hosting.aspx?ci=8971

• 10 GB Space
• Unlimited Bandwidth
• 100 Email Accounts2
• 10 MySQL Databases (1 GB ea.)
• FREE $100 Google® Ad Credits†
• FREE $50 Bing™/Yahoo!® Ad Credits3
• FREE $50 Facebook® Ad Credits4

Domain içinse .com için 12$ yıllık paket var.
Toplam yıllık 120TL falan yapıyor bu iki paket.

Adam gibi .com uzantılı bir siteye sahip olmak için bu iki paketi almam yeterli  midir?
Tavsiyeleriniz neler?

Sitede öyle çok jan janlı flashlı birşey olmayaca. Normal sadece şık bir web sitesi olacak.
Yani resimler yazılar linkler, şık ve hafif arayüz.
Şuan biraz daha kod ekleme modifiye etme açısından uygun olsa blogspot ve wordpress gibi yapılar bile işimi görecek gibi.

t2

Domaini godaddy.com dan alabilirsin.
Fakat sitenin hızlı açılması için yerli  hosting hizmeti almalısın.

Yerli hosting firmaları da sorunlu.  doğru dürüst hizmet veren  pahalı oluyor. bazısı pahalı olsa da 5 para etmez.

Diyelim siten az yer kaplıyor fakat ciddi bir iş yapacaksın, paketlere baktın, yıllık 50 TL olan bir paket fazlasıyla yeter gibi görünüyor. hemen aldın, fakat sornadan gördün ki adamlar seni ciddiye almamış yüzlerce sitenin barındırıldığı bir sunucuda açmışlar. ayıkla pirincin taşını.  ben 1 haftada 5-6 civarı hosting gezmiştim. Hizmetten memnun kalmazsan iade talep edebilirsin. bazısında bu süre 1 ay galiba. İsabetli seçim, sitede ne yapacağına çok bağlıdır.

Elektroemre

@t2 hocam yerli tavsiye edebileceğiniz bir firma var mı?
Site hafif ve az yer kaplayacak bir site olacak ama dediğiniz gibi kıldı tüydü uğraşmak istemiyorum, hatta hosting firmasıyla sadece yıllık ücret ödeneceği zaman muhattap olayım.
Sabah uyandığımda siteyi açmaya çalıştığımda saçma bir hata mesajı görmek istemiyorum.

TTnetin yurtdışı çıkışları zayıf bazen tam anlamıyla çöküyor hatta. Yurtdışından hosting kullanan var mı? Onlarda durum nedir?
Önce hazır şeyler kullanacağım site için ancak sonra kendimi geliştirmek istiyorum. Web programlama dili olarak ne öneririsiniz?
Web için PHP ve görseller için PhotoShop yeterli midir?

t2

Şimdi hosting firması önerip de, senin başını yakmayayaım. 
Fakat bu sitenin picproje.org barındığı firmadan alınabilir. yine de yanıltıcı olabilir. senin siteyi 500 tane sitenin barındığı sunucuda barındırabilir.

optimum

senelik 450 tl ye sana her özelliği sınırsız webtasarımına ihtiyaç duymayacağın wordpress admin paneli elinde olcak.word press admin panelinden facebook profili tasarlamasını bilen bile site tasarlar.1 senelik teknik destek bedava teknik destek derken yüzyüze değil şirkete mail atıon isteğini yapıolar.istersen benmle iletişime geç  :)

Elektroemre

Hocam 450 TL biraz fazla :)
Hem dediğim gibi, ilk önce hazır çözümler kullanıp, sonra kendim yazmak istiyorum.
Teknik destek olarak tek ihtiyacım; sunucu sorun çıkarmasın, başka tek soru bile sormam kendim çözerim sorunları.

optimum

tamam hocam sen bildiğin gibi yap  :) ben sadece bir öneri suniim dedim.ben web tasarımı bilmiroum pek sadece ftp ye dosya yüklemeyi fln biliorum. sen biliomuşşn demekki.o yüzden benim için sadece hosting almak zor olurdu.bu nedenle bu yolu seçtim web site için ama en yakın zamanda öğrencem web tasarımını bir arkadaşım anlatcak :)

saygılar...

z

Site isimlerini godaddy den aliyorum. Memnunum. Gerci isim veren firma ne gibi sorun yasatir bilmiyorum.

Fakat, gecmis yillarda hosting konusunda bir kez dilim yandi. 
Ardindan sans eseri tanistigim bir arkadasdan yilda 50$ vererek hosting hizmeti aliyorum ve cok memnunum.

Daha dusuk fiyata ve daha yuksek kapasitede hosting verdiklerini soyleyenler olsa da 8 yil boyunca sorun yasatmayan
bu arkadastan sayfayi bir baska yere kaydirmayi dusunmedim.

Direk isim vermeyeyim, profilimden sayfama, sayfamdan who is ile hosting firmasina ordan da google'a gecip ilgili firmanin iletisim bilgilerine
ulasabilirsin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Elektroemre

@elektroboytr
web tasarımı vs. hiç birşey bilmiyorum aslında zaten öğrenmek için kuracağım bu siteyi, ama kendime güveniyorum. Üzerine düşersem 1 seneye kadar işimi görecek birşeyler yapabilirim :)

@bunalmis hocam firmaya baktım, ancak 50 Mb alanda çok az. Site hafif olacak ama bazı dosyaların ve resimlerin direkt sitede olmasını ve indirilmesini istiyorum.
Bu arada konu ile ilgisi yok ama hocam sitenizde herhangi bir linke tıkladığımda bikomak.com a yönlediriyor ama öyle bir site yok saçma sapan reklam vs çıkıyor bilginiz olsun.

Elektroemre

Birazcık araştırdım, web tasarım programlama derya/deniz...

www.ihs.com.tr ile çalışmış olan var mı?
PHP A adındaki paketleri gayet uygun, yıllık 60 TL.

t2

Ben IHS denen yerde deneme yaptıydım sonra iade talebim oldu parayı geri aldım.  sıkıntılı yönetim paneli var.   manyaklık. yönetim paneline giriyorsun sertifilka katası çıkıyor ne alaka?  Baz php ayarları iptal edilmiş. istesen de açmazlar.  BU açmaz diğerleri açar mı? al birini vur ötekine..

gevv

yeni gelişmeler var

ben yaklaşık 1 yıldır yabancı host kullanıyordum  fakat  son bir ay yetmemeye başladı  ama bundan öncede yerli firmaları araştırıyordum

yabancı firmalarda en büyük sorun hız sistemleri iyi olsada yavaş olması site optimize olsada  kasıyor  hitler  artmaya başladı  firmayı braktım

neyse  yerli bir firmayı  yaklaşık 2 ay takibe aldım 1 ayda  detaylı inceleme yaptım  kısa süre önce çalışmaya başladık  sunucuların Türkiyede bulunması hızı fena şekilde etkiliyor süper diyebilirim 

https://www.superni.com/

5.49usd olan paket işinizi fazlasıyla görecektir   aslında  firma  yeni değil  Süperni  "Netinternet" in  hostgator, godady vs gibi  sınırsız trafik, alan veren ve Türkiyedeki müşterileri kapan firmalara   rakip olarak kurduğu  yan kuruluş alt yapıları çok sağlam ayrıca yabancı firmalar ile bağlantılarıda var anlıyacağınız  baya büyükler

SUPERNI.Com Nedir? : Netinternet tarafından kurulan, farklı dillerle hizmet verecek ama şuan sadece Türkçe olarak kendi ülkesine hizmet veren Limitsiz Hosting hizmeti sunan bir Netinternet'e bağlı internet adresidir. Farklı dillerde hizmet verileceğinden ötürü para birimi olarak global bir para birimi olan Dolar kullanılmaktadır. Site üzerinden sadece cPanel Linux Web Hosting ve cPanel Linux Reseller hizmeti satın alınabilmektedir.

Farkları Nelerdir? : Her anlamda Limitleri ortadan kaldırıyor.. İstediğiniz yazılımı rahatça kurabildiğiniz, yüksek hite sahip internet sitelerinizi herhangi bir disk kotası ve trafik kotasına takılmadan çok uygun fiyatlarla yayınlamanıza imkan sağlıyor.. Yine 24 saat aktif teknik destek veriliyor ve 45 günlük para iade garantisi, %99.8 Uptime garantisi, SiteBuilder, Fantastico, SSL ve bir hosting hesabına sınırsız Add-On domain bağlamak gibi bir çok garanti, özellik sunuyor.

Legal sitelere sahip, maliyeti ve servis kalitesi nedeni ile yurt dışı yabancı firmalarda çalışan yada çalışmak zorunda kalan kişiler için aynı hizmeti, benzer fiyatlarla, Türkçe ve daha kaliteli destek sunarak veriyoruz! Biz sizin için gerekeni yaptık, artık desteklemek sizlerin elinde..

ayrıca   wordpress kurmanızı  öneririm  ve  kurulum   ayarlar,  kullanım her türlü sorun için  destek veiririm ;)

şöyle bir durum daha var  yabancı  host için  hostgator öneririm   domain  almak için godady    fakat  hostgator ne kadar iyi olsada  sunucuların amerikada olması  sütenin yavaş olmasına neden oluyor

iyi çalışmalar

Elektroemre

Ne sıkıntılı işmiş  web sitesi :)
Her firma için illaki bir olumsuzluk çıkıyor.
Başka deneyipte sıkıntı yaşadığınız firmalar ve sıkıntılar nelerdi @t2 hocam?

Paket çözüm olsun istemiştim ama olmayaca galiba.
Domain: godaddy'den alacağım burası kesinleşeti.

@gevv hocam 5.49'luk paketin sipariş ver linkine tıkladığımda $8.49 USD yazıyor?
Adamlar herşeye "sınırsız" demişler ama gerçekten sınırsız mı?
Genel olarak destek nasıl? Ayrıca siteleri çok sade bi "SSS" bölümü bile yok. Özellikleri yazıp "sipariş ver" linki koymuşlar.

İlk etapta hazır çözümlere ihtiyacım var, wordpress konusunda yardımlarınıza ihtiyacım olacak hocam çok teşekkürler :)

t2

Benim sorunlar, sitenin içeriğine has sorunlar olabilir. Siz en iyisi,  gevv hocamın bahsettiği yerden yeterli bir paket  alıp  deneyin. Zaten iade imkanı var. İşinizi görürse devam edersiniz.  BU arkadaş web işinde tecrübelidir. Durduk yerde tavsiye etmez. emin olabilirsiniz. aylık 8.49 yüksek bir rakamdır. mümkünse yıllık 50-100 TL civarı bir şeyle başlayın. belki fazlasına gerek yoktur.

Burası da olur.
http://www.netdirekt.com.tr/

gevv

Alıntı yapılan: Elektroemre - 18 Haziran 2011, 15:26:46
Ne sıkıntılı işmiş  web sitesi :)
Her firma için illaki bir olumsuzluk çıkıyor.
Başka deneyipte sıkıntı yaşadığınız firmalar ve sıkıntılar nelerdi @t2 hocam?

Paket çözüm olsun istemiştim ama olmayaca galiba.
Domain: godaddy'den alacağım burası kesinleşeti.

@gevv hocam 5.49'luk paketin sipariş ver linkine tıkladığımda $8.49 USD yazıyor?
Adamlar herşeye "sınırsız" demişler ama gerçekten sınırsız mı?
Genel olarak destek nasıl? Ayrıca siteleri çok sade bi "SSS" bölümü bile yok. Özellikleri yazıp "sipariş ver" linki koymuşlar.

İlk etapta hazır çözümlere ihtiyacım var, wordpress konusunda yardımlarınıza ihtiyacım olacak hocam çok teşekkürler :)

biliyorum hocam    ilk etapda  olumsuz düşünecek şeyler sitede mevcut ama  güncellemeler devam ediyor firma yeni bu tıp konularda kıl olduğum için   ben ilk duyurulduğundan beri takipteyim uzun süre inceledim   yabancı firmadaki sorunların iyice artmaya başlayınca da  kararı verip siteyi taşıdım

$8.49 USD  olayına bir şey diyemiyeceğim mail atıp sor  bu arada bu ay için indirim kupanu var büyük harfler ile  HAZİRAN

sınırsız olayı  diğer yerli, yabancı  firmalarda olduğu gibi  sınırsız ama  hor kullanım için değil  siteyi  sadece dosya deposu olarak kullanmak  video, program vs sitesi kurup büyük dosyaları siteden vermek vs.  bunlar yasak   hostgator, godady vs  hepsinde böyle 

bu tip şeyler yaparsınız ayda  500gb  trafik yersiniz  sizi uyarırlar   

ama normal  olarak kullanırsınız  yani yazınızda resimler olur  bazı yazılarda 3....5  mb   dosyalar olur  böyle ufak tefek şeler vs...   ayda 1tb  trafik yersiniz  bir şey denilmez sorun olmaz

sınırsız  olayı  bu şekilde

destekleri  gayet iyi benim  pek sorunum olmadı  zaten  sistemi iyi kurmuşlar ayar vs  pek sorun çıkartmıyor, uğraştırmıyor  desteğe gerek kalmıyor