CEF02N6 ve C1815 için yardım

Başlatan drejmustafa, 21 Haziran 2011, 15:42:36

berke_42

Alıntı yapılan: drejmustafa - 27 Haziran 2011, 16:04:43
C1815'i 1 hafta 10 gün vermediler sonra o süre boyunca yok çeken adam çıkardı verdi. 

Malzemeciye listende  birkaç malzemeyle gitmiceksin,araştırıp muadillerini bulup adam yok dedikce ''sinegin yagını çıkarırcasına'' farklı muadili isticeksin...Bu konuda satıcı %49 kusurlu ise %51 de sen kusurlusun, net ortamında karşılık programları var kullanabilidin ve o transistörün  20  kadar muadili mevcut   :)
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

drejmustafa

Sorunda orada zaten bende karşılık programları yok ve bendeki hata değil bilgi eksikliği. Bu güne kadar hep onlar yapmışlarıdı ama bir süredir bilerek ve isteyerek sorun çıkarıyorlar. Sana zahmet o karşılık programlarının isimlerini vs. verebilirsen çok işime yarar. Merak etme yanlarına kar kalmayacak....

berke_42

Alıntı yapılan: drejmustafa - 27 Haziran 2011, 19:22:45
Sorunda orada zaten bende karşılık programları yok ve bendeki hata değil bilgi eksikliği. Bu güne kadar hep onlar yapmışlarıdı ama bir süredir bilerek ve isteyerek sorun çıkarıyorlar. Sana zahmet o karşılık programlarının isimlerini vs. verebilirsen çok işime yarar. Merak etme yanlarına kar kalmayacak....

Hazırcılık nereye kadar...Karşılık programının cevabı googlede var ;)

RcALTIN

KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

berke_42

Alıntı yapılan: RcALTIN - 27 Haziran 2011, 22:04:52
iki transistör için neler olmuş neler...

sorun iki transistör degil; hazırcılıga alışmamak,elinde internet gibi bir kaynak varken onu degerlendirmesini ögrenmek..

RcALTIN

Alıntı yapılan: berke_42 - 27 Haziran 2011, 22:13:36

sorun iki transistör değil; hazırcılıga alışmamak,elinde internet gibi bir kaynak varken onu degerlendirmesini ögrenmek..

katılıyorum; arkadaşın elektronikçiyle evi arasında dokuğu mekiği ve de 2. sayfaya geçen bir konu olmasına rağmen hala karşılıklarını nasıl bulabileceğini sormasına istinaden yazmıştım zira.
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

drejmustafa

Alıntı yapılan: berke_42 - 27 Haziran 2011, 21:52:35
Hazırcılık nereye kadar...Karşılık programının cevabı googlede var ;)

Emin ol aramdan sormuyorum. Ama mesele sadece malzemecilerde değil!!!

Sprun iki transistöe değil! Emin ol!!! ve evim ile malzemeci arasında harcadığımdan daha fazlasını okumaya ayırmaya  açılışıyorum. Sadece eskiden bu konularada hiç okumama gerek yoktu. Şimdi ise eksiksiz bir bilgi edinmeliyim ki beni yanıltmasınlar. Yani olay sıkışık zaman ile ilgili yoksa biliyoprum size sorduğum pek çok şey dökümanlarda var....

YADRIMLARINIZ İÇİN TEŞEKÜÜRLER...