PC Donanımı hakkında soru?

Başlatan goldenX, 30 Haziran 2011, 00:56:30

goldenX

AMD-K7(tm) 503MHz Processor
2*128MB RAM (256MB)
64MB Ekran kartı
40GB HDD

Herkese iyi geceler dilerim. Elimde yukarıdaki özelliklere sahip bir bilgisayar var internette çok kasıyor. Aşağıdaki gibi bir değişiklik yaparsam aynı problemi yaşarmıyım?

AMD-K7(tm) 503MHz Processor
1GB RAM
512MB Ekran kartı
60GB HDD

Biliyorum o kadar masraf yapacağına yeni bir bilgisayar topla diyeceksiniz ama internet haricinde herşeyden memnunum. Sormak istediğim birşey daha var bu kadar eski bir anakart 1GB RAM ve 512MB ekran kartını kabul edecek mi?

pea

Masraf yapmadan önce tarayıcının flash-java eklentilerini kapamayı deneyebilirsin.
Flash son zamanlarda gereğinden fazla işlem gücü harcar oldu

drmp

??? hiç zandetmiyorum kendimce hiç de değmez

Tagli

İşletim sistemin nedir? Windows XP kullanıyorsan bir de Windows 2000 kurmayı dene.

RAM'i arttırmak işe yarayabilir. HDD ve ekran kartının hiçbir faydası olmaz bence.

Yanlış hatırlamıyorsam 2003'te o zaman için bir oyun makinesi toplamıştım. Özellikleri şöyle idi:

AMD Athlon 2500+ (1.8 GHz)
512 MB RAM
GeForce 4 Ti4200 ekran kartı (128 MB)
40 GB HDD

İnterneti bir kenara bırak, o zamanın iyi oyunlarını bile ortalamanın üstünde bir performans ile çalıştırıyordu. Bu makinede uzunca bir süre Windows 2000 kullanmıştım.

Bir ihtimal bilgisayarında virüs de olabilir, veya uzun süredir format atmamışsındır, o yüzden yavaşlamıştır. Gerçi zamanla internetin gereksinimleri de değişiyor. Yıllar önce 16 MB RAM'i olan Pentium 120 ile de internete girdiğimizi hatırlıyorum. Sene 1998 idi galiba.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

Hiç birşekilde masraf yapmaya değmez.

Teknoloji marketlerinin zaman zaman yapmış olduğu kampanyaları takip edip yeni bir PC almanızı tavsiye ederim.