ADSL2?

Başlatan t2, 01 Temmuz 2011, 13:59:13

t2

Modem ayarlarına girdim. bağlantı tipini ADSL2 olarak seçtim . restart ettim baktım. ADSL bağlantısı ADSL2 olarak görünüyor.  ve  sanki internet hızlandı ve güzelleşti gibi. Gerçekten öyle olmuş mudur? adsl 2 hatta plus olduğu nasıl anlaşılır?  Yoksa adsl2 de  3G  gibi olup bazen tek G bazen 3G mi çalışıyor?

gcakici

www.speedtest.net e girip deneyiniz. Bakalım ping süresinde  ve upload-download hızlarında fark olmuş mu.

t2

mevcut tarife 8 megabite kadar hızı destekliyor. 

speedtest.net sayfasından sunuç şöyle çıktı. resim olarak paylaşılabiliyormuş.

Adsl2+ olunca ne görmem lazım ?

gcakici

Süper. Görmeniz gereken maximum hızı görüyorsunuz. Biz istanbulda 8mbps lik tarifede 4.7 mbps yi zor görüyoruz hatta bir ara modeme gelen hizmeti 6mbps ye ayarlamıştılar modem kopunca bir daha bağlanamıyordu,olabildiğince düşürttük şimdi 5.3mbps hizmet geliyor 4.7 ile de indiriyoruz.

frkcn

bende vınımı göreyim dedim adsl den farkı ne kadar

böyle çıktı
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

trademy

uploadda wın ttneti sollamış

SiVRiSiNEK

bende normal adsl var böyle çıktı adsl2 filan değil

sahteker

WIN  bu hıza nasıl ulaşıyor aklım almıyor gerçekten  ??? ::)
özellikle up hızları uçuruyor
muhteşem bi değer bence
yani evdeki bilgisayara bile wın alsak yerinde olacak sanki :S :S  :-\
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

OG

Alıntı yapılan: sahteker - 06 Temmuz 2011, 11:23:27
WIN  bu hıza nasıl ulaşıyor aklım almıyor gerçekten  ??? ::)
3G.

Artık Video aktarımı bile yapılıyor. Video aktarımı yüksek hız ister. Haberlerde, yapılan dış bağlantılarda, ekranın bir köşesinde "3G Bağlantısı" diye okumuyormusunuz. UPLİNK aracı tarih olacak gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

Wın evin bir köşesinde çeker diğer köşede çekmez. 

kampanya vardı 4 ay mı ne taahhüt yaptım aylık 39tl den aldım . fakat şimdi çöptür sabit internet bağlattım..

wınnla bazen güzel bağlanırsın.  bazen bağlanamazsın programı dandiktir. aslında ağ işini de program ile yapıyor. program donar sönükleşir. aygıt yok modem -bulunamadı der. görev yönerticisinden wınn exe bilmeneyi bulur sonlandırırsın ozaman bulur modemi. ne salaklık anlamadım gitti.

yani aslında bu usb 3g modem olayı ıkına sıkına yapılmıştır.  bazen çalıştığına bakmayın. bazen de çalışlmaz.

bazen 3g gider tek G ile kullanırsın. bunu üzerindeki ledden anlayabiliriz.

Tagli

Bunların yazılımları sadece Windows'ta mı çalışıyor?
Gökçe Tağlıoğlu

frkcn

Alıntı yapılan: t2 - 06 Temmuz 2011, 13:31:41
Wın evin bir köşesinde çeker diğer köşede çekmez. 

kampanya vardı 4 ay mı ne taahhüt yaptım aylık 39tl den aldım . fakat şimdi çöptür sabit internet bağlattım..

wınnla bazen güzel bağlanırsın.  bazen bağlanamazsın programı dandiktir. aslında ağ işini de program ile yapıyor. program donar sönükleşir. aygıt yok modem -bulunamadı der. görev yönerticisinden wınn exe bilmeneyi bulur sonlandırırsın ozaman bulur modemi. ne salaklık anlamadım gitti.

yani aslında bu usb 3g modem olayı ıkına sıkına yapılmıştır.  bazen çalıştığına bakmayın. bazen de çalışlmaz.

bazen 3g gider tek G ile kullanırsın. bunu üzerindeki ledden anlayabiliriz.
söylediklerine katılmıyorum daha bir sorunla karşılaşmadım eğer merkeze uzak bir yerde  oturuyıorsan bu söylediklerin tüm gsm sistemleri için olabilir. Video izlerken duraklama yapması 100 de 1 ihtimal diyebilirim o kadar iyi üstelik sabit adsl den ucuz  ;)
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

t2

Merkezdeyim. Belki de burada çok kişi winn kulalnıyor hepsi aynı yerden bağlanmaya çalışıp hız düşüyor olabilir.

electronious

Türkiye'de vınn olayının gelişmesi için biraz daha beklemek lazım.

Bu da benim hızım:

[IMG]http://www.speedtest.net/result/1373632128.png[/img]

okul kısıtlamasa download da daha yüksek değerleri görürüz.

Tagli

Kısıtlama olduğunu bilmiyordum. Bende durum böyle:

Gerçi o anki yoğunluğa göre baya değişebiliyor. Hatta nedense bazen tamamen gidiyor, 1 - 2 saat girilmiyor internete.

Evdeki bağlantım sürünüyor tabi o ayrı. 1 Mbit var.
Gökçe Tağlıoğlu