Notebook açılma sorunu

Başlatan VFR, 03 Temmuz 2011, 13:23:05

VFR

Casper Nirvana notebook var elimde. Ancak açma tuşuna basınca şekildeki gibi ekran geliyor ve hiç gitmiyor bu.
Hep böyle kalıyor. Acaba sorun ne olabilir daha önce bu tip bir sorunla karşılaşan var mı?
[IMG]http://i54.tinypic.com/2ngeg7o.jpg[/img]

berke_42

bataryasız (şarj cihazı takılı iken) açılıyormu,
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

VFR

Bilgisayar kuzenimin o getirdi. Şimdi şöyle, sanırım adaptöründe bir sorun var, bataryayı şarj etmiyor. Batarya boştu.
Bataryasız ve adaptörlü iken bu fotoğraftaki gibi oldu.
Sonra kendi bilgisayarımın adaptörünü taktım bilgisayar açıldı ama kilitlendi sonra.
Tekrar açmaya çalıştım tekrar resimdeki gibi oldu.
Sebebi ne tam olarak anlayamadım.

berke_42

laptop a harici bir monitör baglayıp görüntü almayı  denediniz mi? Sanki cihaz açılamaması değilde ekran sorunu var gibi

VFR

Benim de aklıma öyle geldi ama bilgisayarda monitör girişi olarak farklı bir soket var sanırım.
Evdeki monitörün çıkışı seri port çıkışı gibi, ama bilgisayarda bu girişten yokmuş deneyemedim o yüzden.

gcakici

Problemin sebebini bulursanız mutlaka bildirin burada, benim de cep telefonum bazen aynı bu kılığa giriyor.

berke_42

Alıntı yapılan: gcakici - 03 Temmuz 2011, 22:25:26
benim de cep telefonum bazen aynı bu kılığa giriyor.

cihazın kullanım sürecini  bilemiyorum ekran hatası (ekran soketi oksit yapmışta ) olabilir,,  kızaklı tip ise  ekran filmi hatası,(bastırmatikse  :) ) dokunmatik ten olabilir

gcakici

Cihaz gayet iyi kullanıldı kapaklı nokia modeli herhalde oksitlenme vardır.

p_rof

lapbonmuzun fanın aşırı tozla dolmasından dolayı ekran kartı chıpnızın soguk lehım hatası var sebebı sıstemın tam sogumamasından kaynaklanıyor soguk lehım gıderılmesı sorununuzu cözecektir fanı ve sogutucunun ucunu temızlemeyı unutmayın casperın genel sorunudur bu olay
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

berke_42

Alıntı yapılan: gcakici - 03 Temmuz 2011, 23:12:20
Cihaz gayet iyi kullanıldı kapaklı nokia modeli herhalde oksitlenme vardır.

Oksit olmayabilir, (genelde kapaklı ve kızaklı cihazlarda oluşan) muhtemelen  ekran film hatasıdır, garantisi var ise  serviste degiştirt,garantisi yok ise de orjinal film taktırmaya özen göster 

VFR

Alıntı yapılan: p_rof - 04 Temmuz 2011, 01:16:42
lapbonmuzun fanın aşırı tozla dolmasından dolayı ekran kartı chıpnızın soguk lehım hatası var sebebı sıstemın tam sogumamasından kaynaklanıyor soguk lehım gıderılmesı sorununuzu cözecektir fanı ve sogutucunun ucunu temızlemeyı unutmayın casperın genel sorunudur bu olay
Hocam bilgisayarın içini açtım, fanı çıkardım, turuncu bir soğutucusu da vardı onu da kaldırdım. Ekran kartı çipini gördüm, bunun neresinden lehim yapacağım o hiç belirgin değil?

berke_42

Alıntı yapılan: healme - 04 Temmuz 2011, 14:33:07
Hocam bilgisayarın içini açtım, fanı çıkardım, turuncu bir soğutucusu da vardı onu da kaldırdım. Ekran kartı çipini gördüm, bunun neresinden lehim yapacağım o hiç belirgin değil?

üflemeli havya ile ekran çipine ısı geçmeyi deneyebilirsin

VFR

Üflemeli havyam yok malesef ama halledicem artık bi şekilde. Sağolun ilgilendiğiniz için.

berke_42

Alıntı yapılan: healme - 04 Temmuz 2011, 22:05:34
Üflemeli havyam yok malesef ama halledicem artık bi şekilde.

Pc servisinden teknik destek almanız daha iyi olacaktır,  şayet yanlış bir uygulama sonucu anakarta zarar veribilirsiniz,