yerli üretim güç kaynağı

Başlatan fryrmnd, 03 Temmuz 2011, 20:42:18

fryrmnd

Arkadaşlar merhaba. Üretimini kendi yapan, yani ne bileyim bayilik yapmayan bir firmadan güç kaynağı almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir yer varmı acaba. Şöyle 2 çıkışlı felan olabilir. Teşekkürler.

Erol YILMAZ

Yıldırım elektronik  yapıyor yerli G.K.

fryrmnd

Hocam teşekkürler.Biraz bakındım onların sitesine de fiyat göremedim.teklif isteyince mi yolluyolar acaba. Birde G.k nedir
Kusura bakma hocam kafa uçmuş G.k ne diye soruyoz işte  :o. En iyisi dükkanlarına gidip aletleri görmek fiyat sormak  galiba

ferdem

Evet yerli üretim yapan Yıldırım Elo. var, 2011 fiyat katalogunda CY 306 (30V/6A dijital göstergeli tek kanal) model güç kaynaklarına 100$ demişler. Yıldırım ı bildim bileli bu güç kaynağını satıyor, bir ilerleme/güncelleme yok. Ben de bir süre kullandım bu cihazı, fena değil, kullanılabilir. Perpa'da Mervesan diye imalat yapan bir yer var, geçen vitrinlerinde güç kaynakları gördüm, Çin mallarına benzettim ama bakılabilir. İyi çalışmalar.

fryrmnd

teşekkürler ferdem hocam... Bir bakalım ürünler 3-5 fazla olsun,malzemeleri yerli olmasada en azından tasarım montaj neyse memlekette kalsın diye düşünüyom ama çok da deteyını araştıramıcam.

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

fryrmnd

Tekrar teşeküürler arkadaşlar. Yeni başlayan biri olarak şimdilik fazla akım çekeceğimi sanmam ama tabiki uzun vadeli de düşünmek lazım.Senede bir güç kaynağı alınmaz sanırım.İş yerinde 1 kaç  güç kaynağı var ama evde de olması lazım artık.

ferdem

Yeni başlık açmadan bu konuya yazmak istedim. Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim aşağıda da resmi olan güç kaynağı geçtiğimiz haftasonu ne yaptı biliyor musunuz :)

PIC li bir devremiz vardı, girişte voltajını hatırlayamadığım(devre için yeteri büyüklükte) kutuplu kapasite ve devamında 7805 regülatör var. Güç kaynağından enerji veriliyken kaynağı üzerindeki anahtardan kapattık, güç kaynağını kapatıyoruz yani. Girişteki kapasite patladı. Kaynak, kapanma esnasındaki EMF sini devremize boca etti yani. Normalde önce güç soketi çeker sonra kaynağı kapatırdık, direkt kapanınca olanı görmüş olduk. Bilgilerinize sunarım.