Bozuk Power supply değerlendirme

Başlatan Gökhan BEKEN, 15 Temmuz 2011, 02:27:10

Gökhan BEKEN

Başlıktan anlaşılabileceği gibi, elimizde bozuk power supply var diyelim(şu an yok ama istersem bulabilirim hurdacılardan), bu güç kaynaklarının elemanları, dış kutusu, fanı, kablosu felan iş görür mü? Yoksa uğraşmaya değmez mi dersiniz?
Hurdacıdan aldığımı farzedersek tamir yapma ihtimali yüksek midir?
Acaba satanlar kaça satar?
vs...
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

tayyar

PSu ların anakarta giden kabloları devrelerin başka kartlarla olan bağlantılarını yapmakta güzel olabiliyorlar. kaliteli kablolarsa hem lehimlemesi kolay hemde sağlam akımtaşıyabiliyorlar.

Bunun dışında güzel trafolar çıkabiliyor içlerinden ve tabi kutularıda işe yarayabilir.

Bu konuda en iyi yorumu gevv yapacaktır diye düşünüyorum.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

berke_42

Psu tamiri zor degildir halihazırda birkaç adet psu var ise birbirinden komponent aktarımı yapılarak tamir yoluna gidilebilir ,genellikle giriş mosfeti yada çıkış kapasiteleri uzun süre çalışmadan dolayı arıza yapar  sistemi açan psu zamanla açmamaya başlar(kapasitörlerin degişimini gerektirir).Kaliteli psu'lar için ugraşmaya  degebilir ama ucuz-kalitesiz psular için degmez kanaatindeyim.İstek üzerne cihaz üzerinde modifikasyon yoluna gidilerek  farklı degerde voltaj gereksinimleri karşılanabilir
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

gevv

@meftun  sorunun cevabı sizde zaten  sadece tamirmi düşünüyorsunuz ?  yoksa devrelerinizde malzeme içinmi kullanacaksınız ?

pc güç kaynakları tavuk  gibidir  her şeyi kullanılabilir ben yaklaşık 13 yıldır kullanıyorum  :)  özellikle güç elektroniği ile uğraşıyorsanız düşük güçlü uygulamalar için kullanılabilecek bir çok malzemesi var  sadece trafo, bobinler ile bir sürü devre çıkar

tamiri  kritiktir  dikkat ve özen ister ben yıllardır tamir ediyorum çok büyük firmaların toplu işlerini yaptım  en garip gelişmiş pc sunucu güç kaynaklarını tamir ettim  piyasada  malzeme varsa tamir oluyor en büyük sıkıntı  çinlilerin yeni geliştirdikleri kontrol, sürücü entegrelerinin piyasada olmaması

ben standart  güç kaynaklarının tamirini  kullanılan sisteme göre 4.....6tl arası yapıyorum   satışıda 7.....8tl