Rs 232 Standartı hakkında ttl 9600 baud

Başlatan gambit1244, 25 Temmuz 2011, 17:36:50

gambit1244

iyi günler arkadaşlarım bir sorum olucak izninizle
bir chip siparişi verdim rfid reader chipi sitesinde şu yazıyor
9600bps TTL ve RS232 çıkış

fakat chipe 5 volt veriyorum bu çıkışı direk pc ye mi baglamalıyım yoksa max232 entegresinemi girmeliyim bunu anlamadım cünkü bildigim 232 standardı 12 v civarı bişeydi 5v ile bu yapılabilirmi chipi yakmayalım gelir gelmez :D

işte buda linki http://www.robitshop.com/RFID-Reader-ID-20-125-kHz,PR-1109.html
eger max 232 kullanmam gerekicekse ftdi kullanmayı düşünücem cünkü
saygılar :)
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

-Hasan-

Alıntı Yap9600bps TTL ve RS232 çıkış

RS232 çıkışı var diyor; RS232 çıkışını direkt PC ' ye bağlayabilirsiniz. TTL seviyesindeki çıkışlar MAX232 ' ye bağlanır.

Alıntı Yapfakat chipe 5 volt veriyorum bu çıkışı direk pc ye mi baglamalıyım

Eğer 5V ile çalışıyorsa, RS232 çıkışını büyük ihtimal MAX232 ' nin mantığıyla oluşturuyordur, çünkü MAX232 ' de 5V ile çalışıyor.

fahri-

TTL çıkışını direk işlemciye girebilirsin. araya herhangi bişeye gerek yok. rs232 yi de pc ye girebilirsin.

yamak

Max232 ttl i rs232 standartına dönüştürür sizin entegrede ttl seviyesinde çıkış verdiği için pc ye bağlamak için max232 kullanmalısınız bence.

My75

Bu rfid modüllere veya entegrelere verilen paraya acıyorum,kendinizi  geliştirmek ise sözüm yok ama 125khz bir rfid entegresinin yaptığı işi bir opamp veya amplifikatör entegresi çok rahat yapıyor..Ben LM386 ile bobin+filtreden gelen modülasyonlu veriyi direkt olarak okuyorum.Çünkü LM386 doğal olarak lowband geçiş ile veriyi çıkışından demodüle edilmiş şekilde veriyor..İş bu veriyi pic'e okutmakta,biraz uğraştım ama sonunda oldu,bir yıldır sorunsuz kullanıyorum..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

gambit1244

ustam piyasada 720 tane cihazımız var çogu ingilterede mevcut interface imize bu entegreyi sıgdırmak zorundayım bu kücük ve pratik oldugu için kullandık ayriyetten bir işlemci vb bişey gerekmiyor bana gereken datayı direk ft232 nin tx bacagına paralel baglayıp id yi programa verdirticem oyüzden yoksa ses kartı ile bile okunabiliyor hoparlor cıkışından tetikleyip mikrofondan okuyorsunuz :)
yanıtlar için çok teşekkür ederim bu arada
entegrenin orjinal devresini buldum burda ft 232 kullanmış çıkış için bende mevcut devremdeki ft 232 ye paralel baglıyacagım ayrıca belirteyim fiat marka otomobillerin anahtarlarını kopyalama ozelligi katmak için kullanıyorum anahtar bilgisini alıp araca obd den yüklüyorum ihtiyacı olan olursa izmirde yardım etmeye calısırım saygılar
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.